Sari la conținut

AEROGRAFIERE - VOPSIRE - AIRBRUSH CASTI - Discutii Generale


r.nistor
 Share

Postări Recomandate

era problema de la site...nu uploada pozele,incerc de 3 ore...abia acum le-a luat....

a fost o casca complicata din cauza prizelor de aer atotprezente,careia a trebuit sa ii gasesc intr-un final conceptul potrivit...

S-a intrecut pe sine, baiatu' asta. Mai ales ca mie-mi place albastrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te rog sa-mi spui daca crezi ca poti sa-mi faci asa ceva,nu e cu suparare

attachicon.gif$(KGrHqYOKpcE6d9c(t87BOs9VmOzWw~~60_58.JPGattachicon.gif$(KGrHqUOKn!E5-))yB)JBOs9gOrdo!~~60_58.JPG

ziua buna,

cred ca se pot face,ambele modele.in ceea ce priveste viziera e o tehnica pe are eu sincer nu o agreez din privintza sigurantzei care trebuie sa primeze mai mult decat un desen pe o casca. se poate vedea si in poza ca e un model perforat pe viziera (asta se poate face utilizant un anumit sablon care sa lase gaurele pentru vizibilitate multe si dese,intercalate cu desenul) dau ca exemplu la o boxa auto ,e grilajul acela de protectie perforat.acela lasa o anumita amprenta sa zicem daca dai cu vopsea peste el.la fel si in cazul acesta.

sper ca v-am fost de ajutor.

ziua buna si sa auzim numai de bine,

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot vopsi si eu casca

dar vreau pe cineva care sa imi faca mai intai un desen 3d

sau care are mai multe modele de casti desenate.

 

Multumesc frumos,

Alin Popescu

 

Tel: 0723174881

Da si tu un "searci" ca este un motociclist pe aici care face aerografiere casti.

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

unde pot vopsi si eu casca

dar vreau pe cineva care sa imi faca mai intai un desen 3d

sau care are mai multe modele de casti desenate.

 

Multumesc frumos,

Alin Popescu

 

Tel: 0723174881

 

ti-am mutat eu topicul unde trebuie. vezi aici: /index.php?/topic/686325-aerografiere-casca/

 

 

pe viitor fii mai atent unde postezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa nu ma-ntreb de ce asa multi motoristi sunt obsedati de predator...

 

e si el motociclist sau cum? :laugh:



pies: am citit de la inceput, mare chestie aia cu lucratul gratis. aproape ca nu inteleg cum vine asta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna tuturor,revin cu niscai poze privind casca predator si o aripa aerografiata.

sper a nu se considera reclama,dar mai multe poze gasiti pe pagina de fb AirbrushStable( sper a nu se considera reclama),insa pe forum imi tot da o eroare "Sql error" de ceva vreme si mi-a dat si in timp ce vroiam sa uploadez.daca se mai intampla cuiva chestia asta,as aprecia sa imi spuna,ca sa stiu daca e doar in ceea ce ma priveste.sper sa va placa,

cu stima,

Corvin Popa

post-70102-0-07488800-1363677266_thumb.jpg

post-70102-0-26674300-1363677306_thumb.jpg

post-70102-0-64116900-1363677334_thumb.jpg

post-70102-0-10642600-1363677364_thumb.jpg

post-70102-0-43084300-1363677393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat si pe facebook, unde pozele-s mai mari si e o singura chestie care nu imi place. culorile sunt prea intrepatrunse, se vede ca e desen. si asta ori e din cauza lacului si a fotografiei, ori e din cauza ca nu ai contrast intre culori.

in rest ce sa zic.....ai mana fratica. nu te lasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

ziua buna tuturor,

vreau sa lamuresc situatia actuala,pentru ca nu doresc sa ramana astfel.eu de "bastina" sunt din ploiesti,si sunt student.am un apartament inchiriat la unirii,caruia din pacate desi este in "buricul targului",nu ii functioneaza caloriferele. dupa sarbatori,respectiv ultima in cauza anul nou,m-am intors acasa cu gandul sa ma apuc de treaba.nu a durat mai mult de 1 saptamana,si am facut o pneumonie,din cauza careia nu am mai putut sa lucrez (plamani+ vapori vopseluri+lacuire= not ok).dupa ce m-am intremat,am termina casca ce o aveam a lui vice,si a inceput frenezia mutarii.telefoane peste telefoane,cautare apartamente,vizionari...dupa ce am terminat cu asta,a urmat in ultimele zile "actiunea" impachetatul (incredibil cat de multe poate strange un om,probabil ca cine a mai trecut prin asta stie despre ce vorbesc).zilele acestea urmeaza mutatul,dezpachetatul,aranjatul.este o piesa in foarte multe acte..uff.acestea fiind spuse,sper a se intelegere care au fost motivele pentru care nu am mai fost atat de activ precum inainte,si imi cer pe aceasta cale scuze tuturor celor ce i-am lasat in "stand-by".dupa data de 1 cand voi termina cu totul,si voi fi back in business,voi onora toate discutiile pe care le-am avut.acestea fiind spuse mi-as dori inca o data sa nu se inteleaga ca sunt neserios,si sa nu fiu luat in nume de rau.

va multumesc pentru intelegere,

cu stima,

Corvin Popa

sal da si mie un nr de tlf,,ma intereseaza un scorpion pe o casca moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Din ce am citit pana aici . . . pot sa spun cu inima impacata ca ati dat de o mina de aur . Baiatul are foarte mult talent si din lucrari am vazut ca pune mult suflet . Felicitari . Daca se mentine in ritmul asta , va avea de lucru pana pe la . . . . 90 de ani :) . Financiar , cred ca va ajunge sa-si vanda operele pe bani frumosi . Modestia cu care a inceput aici este o alta calitate a lui . Poate se vor aduna baietii cu castile create de tine si la o expozitie . Succes in continuare si la cat mai multe opere . Cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Din pacate n-am mai auzit nimic de acest flacau talentat. Sper ca nu s-a intamplat nimic rau. Nu pot decat sa-i urez "La multi ani" si la cat mai multe realizari in domeniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...