Sari la conținut

AEROGRAFIERE - VOPSIRE - AIRBRUSH CASTI - Discutii Generale


r.nistor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ziua buna tuturor,

vreau sa lamuresc situatia actuala,pentru ca nu doresc sa ramana astfel.eu de "bastina" sunt din ploiesti,si sunt student.am un apartament inchiriat la unirii,caruia din pacate desi este in "buricul targului",nu ii functioneaza caloriferele. dupa sarbatori,respectiv ultima in cauza anul nou,m-am intors acasa cu gandul sa ma apuc de treaba.nu a durat mai mult de 1 saptamana,si am facut o pneumonie,din cauza careia nu am mai putut sa lucrez (plamani+ vapori vopseluri+lacuire= not ok).dupa ce m-am intremat,am termina casca ce o aveam a lui vice,si a inceput frenezia mutarii.telefoane peste telefoane,cautare apartamente,vizionari...dupa ce am terminat cu asta,a urmat in ultimele zile "actiunea" impachetatul (incredibil cat de multe poate strange un om,probabil ca cine a mai trecut prin asta stie despre ce vorbesc).zilele acestea urmeaza mutatul,dezpachetatul,aranjatul.este o piesa in foarte multe acte..uff.acestea fiind spuse,sper a se intelegere care au fost motivele pentru care nu am mai fost atat de activ precum inainte,si imi cer pe aceasta cale scuze tuturor celor ce i-am lasat in "stand-by".dupa data de 1 cand voi termina cu totul,si voi fi back in business,voi onora toate discutiile pe care le-am avut.acestea fiind spuse mi-as dori inca o data sa nu se inteleaga ca sunt neserios,si sa nu fiu luat in nume de rau.

va multumesc pentru intelegere,

cu stima,

Corvin Popa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo omule. Esti grozav. Si n-o spun in necunostinta de cauza. Am idee de ceva "design" (prietenii stiu de ce). Am facut si eu ceva asemanator (cu autocolant) dar n-am avut curaj decat pe casca nevestii. Poate reusesc sa pun niste poze ... ca fapt divers. Eu doar m-am distrat ... amator. Matale esti din liga profesionista.

Respect !



Am promis niste poze de la " distractia" mea pe ... casca nevestii

post-72648-0-49986000-1359665065_thumb.jpg

post-72648-0-03360000-1359665070_thumb.jpg

post-72648-0-67589500-1359665073_thumb.jpg

post-72648-0-19253100-1359665077_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce termini cu mutatul, in conditii normale deci, cat dureaza lucrarea la o casca?

ziua buna,bine ati venit printre noi...

in mod normal o casca dureaza cateva zile,in functie de complexitate.

adica : aproximativ o zi pregatirea castii pentru vopsire, o zi se aloca lacuirii pentru ca aceasta se face in mai multe straturi si trebuie timp de uscare intre ele,si restul intre aceste 2 etape ce tine de concept si aerografiere,in functie de complexitate.

intr-adevar poate dura si mai mult de atat in functie de predarile pe care le am la facultate :) dar in mod normal cunosc aceste lucruri si le discutam in momentul in care iau casca pentru aerografiere.

cu stima :)

 

Bravo omule. Esti grozav. Si n-o spun in necunostinta de cauza. Am idee de ceva "design" (prietenii stiu de ce). Am facut si eu ceva asemanator (cu autocolant) dar n-am avut curaj decat pe casca nevestii. Poate reusesc sa pun niste poze ... ca fapt divers. Eu doar m-am distrat ... amator. Matale esti din liga profesionista.

Respect !

 

Am promis niste poze de la " distractia" mea pe ... casca nevestii

multumesc mult de aprecieri.

intr-adevar este o activitate care se deruleaza cu placere daca ai rabdarea sa o faci,indiferent de metoda pe care o folosesti.

pe parcurs te lovesti de diverse "elemente" ce iti pot da peste cap totul,insa important este sa duci totul la bun sfarsit si sa te bucuri de produsul final, iar colantarea arata foarte bine.

eu sunt inca la inceput am invatat multe pana acum,insa raman tot atatea de explorat.

va mai astept printre noi pentru schimburi de idei,mi-a facut placere.

cu stima

 

salutare tututor,

nu am disparut din peisaj,doar ca unde m-am mutat urmeaza sa se faca instalarea la internet,care dureaza vreo cateva zile.din aceste motive s-ar putea sa nu fiu atat de activ.

totul a decurs destul de bine,exceptand toate bataile de cap ce le inglobeaza "teoria si practica mutarii".mai urmeaza cateva zile in care trebuie sa incropesc dinou "atelierul",iar apoi dam drumul la treaba.

va multumesc tuturor pentru intelegere, si totodata imi cer inca o data scuze tuturor pentru harababura creata.

sa ne revedem cat mai curand,

cu stima

 

Cu mine s-a lamurit problema.....astept un semn cand termini "despachetarea"...

desigur,

multumesc de intelegere,imediat ce termin va contactez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

buna seara tuturor si bine v-am regasit.

 

dupa inactivitatea din ultima perioada ma intorc cu forte proaspete si pus pe treaba.

am incercat sa reaiau legatura cu toti cei cu care am discutat in privinta aerografierii, pentru a concretiza totul.in cazul in care am omis pe cineva astept o tragere de maneca,si un semn.

incepand de luni voi fi back in business si va voi tine la curent cu schimbarile ce se vor petrece.

sa auzim numai de bine,

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

faci si vopsire integrala + aero?

 

daca da, ce pret pentru vopsire completa si ce pret pt. vopsire completa + http://danuttanase.files.wordpress.com/2012/05/stema-regala.jpg aero?

 

mersi,

Razvan

seara buna,

in cazul in care cand spuneti vopsire integrala ca referiti la casca, da se face. v-am lasat pm si putem discuta detaliile.

 

seara buna tuturor,

ma bucur sa va regasesc.

tin sa va impartasesc ca am devenit un impatimit al acestui forum...desi nu sunt "biker",chiar daca am in familie microbul ( incadrandu-i pe a mea sora si cumnatul meu in randurile domniilor dvs,ambii avand permise moto),respect foarte mult aceasta comunitate. sincer nu m-am gandit la inceput ca o sa ajung sa pun atat de mult suflet in ceea ce priveste castile.insa pe parcurs am ajuns la concluzia ca pot contribui si eu cu partea artistica la cotidianul acestui forum,si am ajuns sa simt ca fac parte din el. sunt mandru ca "m-ati adoptat" si imi pot pune si eu amprenta intru acest stil de viata.

 

acestea fiind spuse,am in mainile mele in 3 casti ce se asteapta a fii insufletite, si altele carora asteptam a li se decide soarta:)

sa auzim numai de bine,

revin de indata cu vesti noi.

 

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara buna,

desigur ca se poate.

va puteti cauta un punct de plecare in ceea ce priveste desenul,iar mai apoi putem discuta pentru a ajunge la o un concept final.

sunt aici oricand asa ca nu ezitati.

cu stima

Editat de ciocanelus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum pare foarte serios baiatul! am si eu o casca la ``mazgalit`` baiatul mi-a spus ca are ceva de lucru acum si ca in aproximativ 1-2 sapt o sa fie gata!

sunt nerabdator sa vad ce-o sa iasa din manutzele lui magice! (agv )

merci de increderea acordata,sper ca rezultatul sa fie pe masura asteptarii, care totodata sper sa fie cat mai scurta.

cu stima

 

Am dat PM!

ziua buna,

v-am raspuns :)

 

work in progress...

 

astazi sper sa revin cu poze...prima casca "girlie. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Felicitari pentru placerea de a face lucruri frumoase :)

Am o motocicleta kawa si vreau sa ii vopsesc carenele cu tot cu rezervor - gen reprila (sarpe/soparla) solzi verzi cu nuante negre...in fine nu stiu exact cum sa arate.

Ma poti ajuta?

 

post-18917-0-31540800-1340360711_thumb.jpg

 

Editat de danalarm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te sfatuiesc sa nu o vopsesti daca sunt carenele intregi si colorit original ca din fabrica ,asta daca nu vrei sa pierzi prea mult la revanzare

mult succes,hai cu airtech`ul sa vedem cum iese :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,asa cum am promis ceva poze...mai intai cateva cu ultima cu care am omis:)



si totodata terminata azinoapte:d

prima casca ”girlie”...

 

astazi ne apucam de urmatoarea.



finally prima casca girlie,terminata azinoapte :D

astazi ne apucam iar de treaba,restul ma asteapta cuminti :)

sper sa va placa



finally prima casca ”girlie”,terminata aseara.

astazi sarim iar pe cai,si ne apucam de treaba...

sper sa va placa :)



finally prima casca ”girlie”,terminata aseara.

astazi sarim iar pe cai,si ne apucam de treaba...

sper sa va placa :)

post-70102-0-65777000-1361440444_thumb.jpg

post-70102-0-86168900-1361440511_thumb.jpg

post-70102-0-75162600-1361440610_thumb.jpg

post-70102-0-59991800-1361441216_thumb.jpg

post-70102-0-65346000-1361441240_thumb.jpg

post-70102-0-98989100-1361441278_thumb.jpg

post-70102-0-87247500-1361441305_thumb.jpg

post-70102-0-42181600-1361441319_thumb.jpg

post-70102-0-66620900-1361441342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intr-adevar va dau dreptate,din pacate am scapat camera acum cva timp si nu mai functioneaza,si chiar daca telefonul are 8megapixeli,tot telefon ramane.pana la urmatoarea sper sa se rezolve.

multam,

o seara buna



astazi o noua casca la "machiaj"...revin cu poze :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...