Sari la conținut

Zundapp K500 1939


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Salut. Din pacate, se pare ca sunt nevoit sa-mi vand Zundappul de 500 din 39. Desi imi este o motocicleta draga, am ajuns la concluzia ca trebuie sa renunt, in defavoarea a doua cuvinte care au lovit o ruda: glioblastom multiform. Nu vreau sa dezvolt mai mult, sper ca in cazul in care se rezolva problema banilor, sa fiu nevoit sa scriu plin de bucurie aici ca anuntul nu mai e valabil.

Pana atunci, este vorba de o motocicleta Zundapp K500 din 39 cu carte de identitate, pachetul intreg fiind compus din:

- cadrul cu seria originala e modificat pe spate, necesita restaurare;

- cadru cu serie din 39, nemodificat, se face schimb de cadre la RAR, declaratie pe proprie raspundere;

- un al 3-lea cadru 500/800 la fel, modificat pe spate, necesita restaurare;

- furca originala cu ghidon original;

- far original cu kilometraj Veigel.

- 1 motor original si 1 de rezerva, ambele complete;

- 2 cutii de viteza, complete;

- rezervor complet;

- barca atas Stoye HS Standard modificata pe spate-- nu am cadrul de atas, exista in Bucuresti una la fel care poate fi luata model pentru refacere;

- 7-8 roti, nu stiu exact;

- tobe DRP originale;

- 3 sei spate, 1 fata;

- 2 aripi fata si 2 aripi de spate;

- 1 portbagaj original si unul care necesita restaurare;

- alte piese de care nu imi aduc aminte acum, mai sunt vreo 2 ladite de piese disparate.

 

In fapt, e vorba de aproape 2 motociclete.

 

Pentru finalizarea restaurarii, este nevoie (in mare) de achizitionarea urmatoarelor piese: stop Hella, instalatie electrica, cutia de scule, coturi de toba, cadru atas Stoye.

Nu vand piese separat, se vinde tot pachetul. (nu ma sunati degeaba).

Pentru discutii despre pret, sunati-ma la 0723565973.

 

PS. As aprecia daca nu postati comentarii de genul..."ce pacat ca o dai", "bafta la vanzare", etc, nu am chef de ele.

 

DSC_0766.jpg100_5854.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...