Jump to content
Sign in to follow this  
SAT

Yamaha 1200 XJR

Recommended Posts

As vrea sa imi cumpar o Yamaha 1200 XJR.As vrea sa stiu daca ma poata ajuta cineva cu vreun sfat, experienta....Multumesc

Are un prieten si am folosit-o si eu.

Super motorul, foarte simplu la intretinere, consumul nu e tocmai ok pentru mine cel putin...

Si este xjr 1300...

Si este xjr 1300...

...sau 1200...

O.T. Supermotor, mi-as lua si maine daca nu ar fi prea multe 3 motoare...

Edited by ZAPPY

Este un motociclist in Timisoara, Iulian, ce avea 1300 Sp-ul. Intr-o perioada era de vanzare. Acum destul de mult timp. Sa fie mai bine de 1 an, parca.

Pasionat de acest model si sunt sigur ca te-ar putea ajuta cu info.

Nu ii mai stiu insa user-ul aici. Poate te ajuta altii cu informatia aceasta.

Edited by _Raul_

Salut, singurul proprietar de xjr 1200 din Timisoara este patronul de la magazinul de piese auto de vis-a-vis de fabrica de bere, imi scapă acum numele magazinului. Mergi acolo si il cauti, e un domn nota 10, sigur te va informa total.

Eu am avut timp de 5 ani un xjr 1300, ceea ce e un model mai nou, si daca doresti iti pot da cateva detalii despre acest model.

Consumul nu e dramatic, la mers normal prin oras lua vreo 7, iar la mers sportiv vreo 10%. Afara undeva la 5-6.

Motorul fiabil, nu am avut 5 ani nici o problema cu el, întretinerea primavara ma costa vreo 2-300 de lei si cam atât. In rest, benzina si drum.

Ciclistica foarte buna, cu centrul de greutate jos, frane excelente.

Una peste alta, eu as recomanda motorul acesta oricui e in stare sa manevreze pe loc un fier de 270 de kile.

Pe net sunt cateva review-uri care cam ating toate aspectele ce pot interesa pe cineva in legatura cu xjr, si cu care eu am fost in totalitate de acord.

Succes.

Edited by HAMMON

Multumesc tuturor, peste tot am gasit review-uri foarte bune pt XJR.Acum alta:compar XJR-ul cu CB sevenfifty.Ce ziceti?Tx

si acum...manual de reparatie pentru XJR 1200 fabricatie 1995, ma ajutati sa gasesc?

Multumesc mult:)

felicitari!

pune si tu amanunte: an,kilometri,pret etc

mult mi am dorit un astfel de motor, si chiar as putea sa il iau, dar asta doar daca mi as permite mai multe motoare iar asta sa fie doar cel de iesit duminica dimineata

nu se pliaza deloc pe necesitatile mele zilnice, desi sunt de parere ca 1200/1300 e cel mai frumos motor ever

Uite o poza rapida de pe remorca, acum moto este la cosmetizat si pregatire hibernare.

An 1995, 37,500 KM

Detalii tehnice?Acceleasi de pe net pentru acest model:)

Salutari,

C

post-24033-0-24850600-1355126382_thumb.jpg

Edited by SAT