Sari la conținut

TULA MURAVEY


Neo_geo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 272
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

seaua am facut-o de la zero,nu am avut-o, si nu e greu de facut caci nu are forne complicate

eu am aprindere de dacie, dar din ce am citit pe forum cica aprinderile gotronic nu ar merge,motoarele noastre se invirt'' invers''

pe forum sint destui baieti care aduc piese,numai sa-i vezi tu...



poza de la avatar e reala?

stii care e singura diferenta intre o femeie si o motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Mda... la una mai întîi dai la pompă şi dup-aia te sui pe ea... la ailaltă mai întîi te sui pe aia, dup-aia dai la pompă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT O SEA DE TULA SI DOUA CAUCIUCURI 6.70-10 PT EA DE UNDE FAC ROST ? SAU O TULA PT PIESE

 

AM UTAT SE POATE PUNE APRINDERE ELECTRONICA ? DACA DA DE UNDE O IAU ?

 

 

SEA SE POATE FACE LA IASI LA GEORGE TEL 0728082892 ARE PRETURI FF BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... la una mai întîi dai la pompă şi dup-aia te sui pe ea... la ailaltă mai întîi te sui pe aia, dup-aia dai la pompă...

vulpoiul tot vullpoi ramine

CORECT

 

SEA SE POATE FACE LA IASI LA GEORGE TEL 0728082892 ARE PRETURI FF BUNE

Pune ceva poze sau da-ne mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Eh, te poţi urca;... da' cînd te apuci de pompă... zice că n-ai tensiune în baterie, şi îţi dă cu "eject"... ;)

 

D-aia, a zis bine cine a zis: "cele mai bune trei lucruri pe lumea asta sunt un coniac înainte şi o ţigară după" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai ce canapele faine. Ce ai facut Amedock? Ai scos "sania" la Ciric? Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SALUT O SEA DE TULA SI DOUA CAUCIUCURI 6.70-10 PT EA DE UNDE FAC ROST ? SAU O TULA PT PIESE

 

AM UTAT SE POATE PUNE APRINDERE ELECTRONICA ? DACA DA DE UNDE O IAU ?

 

Salut ai rezolvat cu seaua de Tula ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"eu am aprindere de dacie, dar din ce am citit pe forum cica aprinderile gotronic nu ar merge,motoarele noastre se invirt'' invers''

pe forum sint destui baieti care aduc piese,numai sa-i vezi tu..."

 

daca motorul se roteste "invers" fata de cel de dacia, vezi ca gotronic produce aprinderi electronice cu senzor 012 (parca) pentru acest tip de motor

ia legatura cu producatorul, explica situatia si te ajuta sa rezolvi (daca mai esti interesat)

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"eu am aprindere de dacie, dar din ce am citit pe forum cica aprinderile gotronic nu ar merge,motoarele noastre se invirt'' invers''

pe forum sint destui baieti care aduc piese,numai sa-i vezi tu..."

 

 

daca motorul se roteste "invers" fata de cel de dacia, vezi ca gotronic produce aprinderi electronice cu senzor 012 (parca) pentru acest tip de motor

ia legatura cu producatorul, explica situatia si te ajuta sa rezolvi (daca mai esti interesat)

Multumesc,inca sint interesat dar in Moldova inca e iarna de mi se lipesc degelele pe fiare,astept vara...

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salut!am si io o tula si m-ar ajuta un sfat legat de reglajul carburatorului.legat de cele 2 suruburi care le are.cate ture la unul si cate la celalalt?nu reusesc sa o fac sa traga cat de cat cum trebuie.si ma gandesc k e de la carburator.multumesc anticipat!

Poate fi si din carb,nu ma prea pricep,dar eu la Muravey-ul meu am aprindere de dacie cu bujie cu trei electrozi,si sint multumit.Nu intotdeauna slaba putere a motorului se datoreaza carbului,nu sint mester,dar sa mai asteptam raspunsuri de la colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand spui aprindere de dacie te referi la faptul ca ai platini ca la dacie nu?sau altceva?si zic de carburator pt k tot am mai reglat io la el...si nu-mi iese cum trebuie k nu ma pricep prea bn.de asta am intrebat poate stie cineva un reglaj standard sau ceva.si am sa incerc si cu bujie cu 3 electrozi.sa vad dak se mai skimba ceva.mersi d sfaturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu la platini ma refer,scuze,la acea aprindere electronica de dacie.Daca stii cum a fost reglajul initial incearca sa-l pui la loc.Grija mare cind pui bujia cu trei electrozi ca e mai lunga decit cele ce le ai acum,eu am facut la strung o bucsa filetata din aluminiu,daca nu ai strungar poti pune garnituri de bujii pina ajungi la lungimea exacta.Eu pun intii aprinderea la punct apoi umblu la carburator.Curata platina,regleaza avansul si vezi ce se mai intimpla.Ce tip de carb ai pe tula? o poza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/686403-tula-muravey/page-8

nu e poza mea...dar asta e tipul de carburator.am sa incerc si varianta cu aprindere electronica.dar deokmdata imi incerc norocul cu carburatorul.mersi mult de sfaturi.poza e de pe site si e undeva mai la sfarsitul paginii.



si inca ceva,spulber,ce model de aprindere electronica trebuie sa caut exact?ca am inteles ca trebuie un anumit tip.spre ex tu de care folosesti?ai pastrat platinele?le-ai inlocuit cu senzor?cat te-a costat?mersi

Editat de pintea ioan alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E primul tip de aprindere pt dacie,acea cutie rosie cit o cutie de chibrituri cu un led,am vindut doua dacii si am pastrat aprinderea de la una la alta,acum e pe Muravey.

Da, am pastrat platinele,am legat aprinderea de o bobina tot de dacie,eu am destul loc, si sint f.multumit.

O aprindere din aia acu' ar trebui sa fie in magazin vreo 50 de lei,sper sa nu gresesc,dar pe forum este reprezentantul sau ma rog producatorul acestor aprinderi GOTRONIC,si el iti poate spune mai multe,e posibil sa se poata monta una cu senzor si nu mai ai probleme.Dar nici tu nu poti caci motoarele noastre se invirt invers,si nu merg acele aprinderi cu senzor,tot primul tip trebuie de vazut,cel pt platina.

Daca nu dai aici pe forum de user-ul GOTRONIC,se mai gasesc la piese auto.

Priveste aici:http://www.gotronic.ro/new/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=58&lang=ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica nivelul plutitorului cu camera de nivel demontata si capacul intors invers . Trebuie sa fie paralel cu capacul .

Cuiul puantou inchide ?

Eu am cuiul de dozaj coborat la maxim .

Este montat corect subarul ? Ai garnitura de la capacul subarului ?

Surubul de amestec este desurubat 3,5 ture .

Functioneaza ""muzicuta"" ?

Filtrele de aer sunt curate ?

Esti sigur ca nu trage aer fals pe la garnitura de la flansa de admisie (cea cu 4 suruburi de pe cilindru) ?

Cablul de acceleratie trebuie sa aiba o cursa moarta de cca 3mm .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...