Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am... aveti careva cunostinta despre ceva mobra de dezmembrat? Un 1100/1150, ma intereseaza strict unitatea de ABS. De fapt nu e musai sa fie R, si K e ok, numai sa aibe ABS2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am... aveti careva cunostinta despre ceva mobra de dezmembrat? Un 1100/1150, ma intereseaza strict unitatea de ABS. De fapt nu e musai sa fie R, si K e ok, numai sa aibe ABS2.

Sa traiesti!

La multi ani!

Vezi aici: http://www.motofix-spares.co.uk/ (probabil il stii) - au multe repere de BMW. Au si un magazin cu de toate pe ebay, nu mai mai tine ficatu' sa caut la ora asta, am venit de la o apa plata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si La multi ani! Va doresc o primavara timpurie si o toamna tarzie, asfalt uscat si muuuulti km pentru anul care vine! (ceea ce de fapt imi doresc si mie).

Si din nou La multi ani celor care sunt Vasile si derivate, pentru ziua de nume!

 

Si acum sa trec la subiect: este pe-aici ca user cel care vinde acest motor? http://www.bikeshop....selpic=1&zoom=1

Stiu ca mai comod ar fi sa-l sun direct si sa discutam, dar aici se pune problema colegial, nu comercial. Si in plus, doar vreau sa aflu detalii, ca pana la jumatea lui Februarie oricum nu sunt acasa, sunt plecat la munca (tocmai pentru o asemenea bijuterie).

Multam anticipat! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am... aveti careva cunostinta despre ceva mobra de dezmembrat? Un 1100/1150, ma intereseaza strict unitatea de ABS. De fapt nu e musai sa fie R, si K e ok, numai sa aibe ABS2.

Asta te ajuta? http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-R1100RS-R-1100-RS-ABS-CONTROL-UNIT-/170966268496?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item27ce623a50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta numai ca ala nu trimite in Ro, numai in UK. O sa ii trimit un mail sa vad...

 

Dilema in care ma aflu acum e ca trebuie sa gasesc o unitate 100% functionala, sa stiu sigur ca merge, ca daca e sa montez a 3-a oara o unitate defecta... ma las pagubas. Ideea e ca e foarte mult de munca la treaba asta, sa montezi un abs pe un K, imi ia aproape o zi intreaga de munca, si daca nu am ceva rezultate palpabile... dupa 3 esecuri...

 

Ma gandeam sa incep sa trimit mailuri de maine, cand toata lumea isi reia programul normal de functionare, adica in afara Ro, ca in tara, pana pe 7, nu deschide nimeni aprozarul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru transport UK-Ro(si nu numai) si cumparaturi de pe oricare ebay recomand pe colegul nostru Adrian(Garcya), eu colaborez foarte bine..plus ca este BMW-ist de-al nostru..

/index.php?/topic/600380-piese-si-accesorii-moto-din-anglia/page-9&do=findComment&comment=3313073

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta numai ca ala nu trimite in Ro, numai in UK. O sa ii trimit un mail sa vad...

 

Dilema in care ma aflu acum e ca trebuie sa gasesc o unitate 100% functionala, sa stiu sigur ca merge, ca daca e sa montez a 3-a oara o unitate defecta... ma las pagubas. Ideea e ca e foarte mult de munca la treaba asta, sa montezi un abs pe un K, imi ia aproape o zi intreaga de munca, si daca nu am ceva rezultate palpabile... dupa 3 esecuri...

 

Ma gandeam sa incep sa trimit mailuri de maine, cand toata lumea isi reia programul normal de functionare, adica in afara Ro, ca in tara, pana pe 7, nu deschide nimeni aprozarul :)

De multe ori asa a fost cazul si la mine. I-am dat omului mesaj si i-am zis uite, sunt verificat paypal, am 100% pozitiv din 2005 de cand am cont pe ebay etc si l-am rugat sa-mi dea totusi un pret pe transport daca deranjul nu e prea mare. Oricum lui ii intra banii instant cu paypal si curierul ii vine acasa/la sediu sa ridice coletul...deci nu ar trebui sa fie prea complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat se ridica costurile pentru schimbarea ambreiajului pentru 1150RT, aveti idee? Si inca ceva: sunt diferente mari de intretinere/reparatii, costuri piese intre 1100RT si 1150RT? Din ce am citit, 1150 este de fapt 1100 cu cateva imbunatatiri la putere si a 6-a treapta de viteza. Daca ar fi sa recomandati intre cele doua, care ar fi recomandarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori asa a fost cazul si la mine. I-am dat omului mesaj si i-am zis uite, sunt verificat paypal, am 100% pozitiv din 2005 de cand am cont pe ebay etc si l-am rugat sa-mi dea totusi un pret pe transport daca deranjul nu e prea mare. Oricum lui ii intra banii instant cu paypal si curierul ii vine acasa/la sediu sa ridice coletul...deci nu ar trebui sa fie prea complicat.

 

Am lansat mailurile, acu astept sa raspunda lumea ;) 10x ;)

 

La cat se ridica costurile pentru schimbarea ambreiajului pentru 1150RT, aveti idee? Si inca ceva: sunt diferente mari de intretinere/reparatii, costuri piese intre 1100RT si 1150RT? Din ce am citit, 1150 este de fapt 1100 cu cateva imbunatatiri la putere si a 6-a treapta de viteza. Daca ar fi sa recomandati intre cele doua, care ar fi recomandarea?

 

650 ron piesele, 450 manopera, +/-

 

Depinde din ce an e 1150-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori asa a fost cazul si la mine. I-am dat omului mesaj si i-am zis uite, sunt verificat paypal, am 100% pozitiv din 2005 de cand am cont pe ebay etc si l-am rugat sa-mi dea totusi un pret pe transport daca deranjul nu e prea mare. Oricum lui ii intra banii instant cu paypal si curierul ii vine acasa/la sediu sa ridice coletul...deci nu ar trebui sa fie prea complicat.

Eu am luat din UK de la o firma ce nu livra in RO niste produse printr-un tovaras care locuia acolo; a facut comanda, i-au venit acasa, eu am sunat la curier, a venit si acesta tot acasa si a ridicat coletul si mi l-a adus cineva in Buc dupa 2 zile. Costul a fost 25E pentru transport. Firma care face curieratul este din Cluj parca si in RO trimite prin alta firma de curierat, asa mi-a ajuns in Buc. Este o firma care face si transport de persoane, am gasit-o pe net. Am impresia ca si Atlassib-ul face transport colete cu GB. Toata chestia e ca cel care trimite coletul tre sa faca plata transportului acolo, la plecare.

Dar incearca asa cum spune dexxter, ca este foarte probabil sa mearga. El isi primeste banii inainte si curierul ii vine la usa. O sa trebuiasca sa-ti lase un nr de tf si adresa, in cazul ca vorbesti tu din RO sa ia coletul de acolo; daca face el asta, vorbeste direct cu oamenii de acolo de la firma de transport (au si birou in Londra, unde mereu e cineva). Ca sa ti le trimita prin DHL costa de te rupe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...