Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi poate face cineva o recomandare pt casti(audio) ?

vreau sa ma leg de o statie CB portabila STORM care are 2 iesiri: microfon+casti

evident ca vreau sa folosesc si microfonul

 

multumesc anticipat

Salut,

 

Elegant e sa scapi de cabluri. Eu am o statie Allan 42 Multi cuplata la un adaptor bluetooth Albrecht BPA200 . Nu stiu ce casca moto ai, daca e echipata sau nu cu casti si microfon, dar un intercom bluetooth Midland din seria BT ar completa sistemul. Albrecht BPA200 e compatibil cu toate statiile PTT CB si PMR, are si functie VOX. In principiu ar trebui sa mearga cu statia care o ai . Ziceam de intercomul Midland pentru ca nu e la un pret exagerat de mare. Toate componentele le gasesti si SH la preturi mai bune. Sper ca ti-e de folos....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Eu am pus intr-un Nolan N104 casti cu fir și cand am nevoie conectez un bluetooth Sony Ericsson Mw-600, pe care îl prind de cureaua de la cască. Pot sa ascult muzica (nu prea fac asa ceva), sa vorbesc la telefon si sa ascult indicatiile GPS-ului telefonului. Ceea ce îmi lipsește este un suport sigur pentru telefon. Daca aveti, recomandați-mi unul, preferabil universal.

Editat de proffroad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectati indicatiile date de producator in ceea ce priveste presiunea in gume, verificati-o inainte de fiecare iesire cu mobra si nu o sa mai aveti surprize sa stricati cauciucurile, vara sunt variatii mari de presiune din cauza temperaturii iar BMW-urile sunt mobre grele..

Chiar am facut lucrul asta, deci alta e cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc nael, aquachrono, proffroad.

 

Am uitat sa mentionez ca în garaj deja asteaptă un Intercom Easy Talkie R4. Daca ajuta, are A2DP BT profile, dispune si de o intrare cu fir la receiverul de pe casca.

Cred că mi-ar folosi un emițător bluetooth legat de stație către casca.

 

Incerc să studiez varianta lui aquachrono. Mă mai lămurești te rog pe privat?

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc nael, aquachrono, proffroad.

 

Am uitat sa mentionez ca în garaj deja asteaptă un Intercom Easy Talkie R4. Daca ajuta, are A2DP BT profile, dispune si de o intrare cu fir la receiverul de pe casca.

Cred că mi-ar folosi un emițător bluetooth legat de stație către casca.

 

Incerc să studiez varianta lui aquachrono. Mă mai lămurești te rog pe privat?

ar fi fain sa mutam discutia asta pe topicul cu statii cb. si eu sunt interesat de subiect.

am o alan multi 52 si o folosesc momentan pe masina. deci mi-ar trebui si mie un adaptor bluetooth (pe casca am cardo scala rider g9).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

United Motors cica ar fi importatori Givi

http://www.unitedmotors.ro/echipamente/51-givi/

multumesc!

nu au modell respctiv.

am gasit pe Louis la 30 de coco

 

am nevoie pt un topcase Givi Maxia de 52 de litri, pt care il am la Africana, cu tot cu portbagaj metalic

sa pot sa mai pun cateceva acolo , ca sa fie bine

 

mai ramane sa caut cd player care sa se potriveasca in locul radio-casetofonului original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi si mie un link la ce ai gasit cu 30 ca parca nu-i 100,...!



si cu radiocasul original ce faci?, m-ar interesa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi si mie un link la ce ai gasit cu 30 ca parca nu-i 100,...!

 

si cu radiocasul original ce faci?, m-ar interesa

http://www.louis.de/_20f1f31863c898f917e46a6d8a4f6e35ab/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023465 cod produs 10023465

radiocaseofonul orginal nu il dau, va ramane disponibil pt alte dati, cazuri de forta majora, numai sa gasesc altul mai nou, cu cd player, eventual usb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi arati te rog si mie daca-ti iese, eu am incercat si nu prea mi-a iesit, n-am reusit sa prind placa de suportul BMW-ului suficient de sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi arati te rog si mie daca-ti iese, eu am incercat si nu prea mi-a iesit, n-am reusit sa prind placa de suportul BMW-ului suficient de sigur

acesta e suportul pt Givi monokey : http://www.louis.de/_301f29cb871b5ce2b938294b8a63adfe11/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10025895&anzeige=0&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

cod produs 10025895

exista si suport dedicat pt BMW R1100RT, dar e 120 de euro, tot pe Louis l-am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt baietii cu suport monokey.

Deja de 1 an am prins o placa monokey pt un GIVI V46.

Din pacate trebuie sa procurati o astfel de placa: linkul lui dhamzea.

Aveti nevoie de 2 buc platband(am folosit inox), 2 suruburi M6x8cm si de facut la un strung 2 bucse distantier-6cm lungime.

Cele 2 suruburi lungi pe care se vor pune distantiere sunt pt alea 2 capete metalice care ies din carena si

prindeti 1 buc platband (daca il faceti lung de cca 50 cm, la capatul din dreapta veti avea unde monta si o antena CB) pe care va sta adaptorul GIVI, monokey-ati vazut ca este "fagure". Atentie ca si suruburile astea au o rezistenta la torsiune-eu am folosit 8,8-inscriptionat pe cap surub.Acolo mai jonglati cu o saiba, mai ajustati lungimea suruburilor...

Apoi la partea cu manerele alea laterale din plastic, intre ele fixati cealalta buc platband, ca peste el sa fixati partea din fata a adaptorului monokey.

Nu se strica nimic fata de original. Topcaseul meu BMW sta in pod cu suportul si suruburile originale. Acum am loc de 2 casti...

Am amintit de antena CB pt ca in locul casului va fi statia - are prioritate, mai salvez banutii, punctele...

 

Succes!

Daca se vor detalii revin cu poze.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aca se vor detalii revin cu poze.

da-ne te rog catea poze, pt a ne clarifica suficient !

eu am o interfata la Africana, am mutat topcase-ul mai in spate , pasagera avand mai mult loc(ca era dolofana...din nascare :P )

multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva este interesat , am de vnzare o geaca touring de la RED WELL marimea XL, in stare buna si pantaloni aferenti gecii marimea xl. Merg la o persoana de 180 -190 si peste 90kg.

 

Mai am o geaca scurta de la SPOOL foarte buna cu captuseala cu fermoare de prindere pantaloni si pantalonii aferenti. tot marimea XL

post-50710-0-68227200-1375038685_thumb.jpg

post-50710-0-35473400-1375038722_thumb.jpg

post-50710-0-50961700-1375038796_thumb.jpg

post-50710-0-33152000-1375038842_thumb.jpg

post-50710-0-57985700-1375039185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu ceva imagini.

Uitasem ca am pus si pe platband transversal din fata 2 distantiere. Lungimea platband trasversal 26cm, e facut mai ingust.

Culmea e ca dupa montajele astea s-a rigidizat tare portabagajul.

 

 

post-57095-0-07252500-1375040929_thumb.jpg

post-57095-0-42474900-1375040950_thumb.jpg

post-57095-0-97956500-1375040971_thumb.jpg

post-57095-0-34818300-1375041011_thumb.jpg

post-57095-0-62191800-1375041035_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...