Sari la conținut

Postări Recomandate

adica RT ul a trecut apa? :)

 

misto arata, recunosc, in fine nu mai am nimic de comentat, are si BMW-ul motor ( ma refer la agregatul care impinge ) ca bicicletele sunt ok

 

asta cand e la drivetest ?



asteptam...test drive....nu ca am avea bani sa-l luam repede asa..! :))

eu zic asa - bani exista, daca punem toti de pe forum cate 1 eur cumparam unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai luati una de aici: Noul Adventure!!!

 

Aicisa este motociclete de strada, care este... ;)

 

ma refer la prima poza, moto din prim-plan.

 

Alaturi de naked-ul S1000S (pe baza lui S1000RR) si noul 1200RT, si asta o sa fie (se pare) una dintre noutatile pt. 2014.

 

Noul RT va prelua bineinteles tehnica de la GS LC. Insa farurile (optional adaptive) si bordul (cu includerea navi in bord) vor fi preluate de la seria K1600.

 

R1200R va fi pastrat in 2014 cu actualul dohc dar va fi oferit in editia speciala DarkWhite (ceva in genul lui TripleBlack, cu cadru, furca si alte elemente in culoare inchisa).

 

 

Ce nu inteleg este de ce tot nu apare din nou un sport-touring boxer, urmas al seriilor RS/ST... cred ca noul LC si cu ciclistica aferenta s-ar preta chiar bine.

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o îndrumare. Ptr RT, ce cască moto consideraţi ca e mai potrivită ptr acest model. Oscilez între 3 modele de schuberth si anume, C3 flip up, S2 ul si SR 1. Oare ultimele doua modele sunt mai mult ptr vitezane si decât c3 ptr turing? Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca nu are neaparat mare legatura cu tipul motocicletei, este si chestie de gust. Asa ca aici se poate deschide o dita-mai discutia of-topic pe tema castilor si cum prefera fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca aree nael niste casti.la mine e prima casca integrala bmw si vreau sa spun ca nu se compara cu nimic din ce am avut pina acum.nael tot bmw vad ca are.eu unul iti recomand din experienta mea.

 

Khk care e s1000s? Ala din prim plan chiar e concept ninety iar ce are de 1000rr e doar furca si frinele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

(... ...)Oscilez între 3 modele de schuberth si anume, C3 flip up, S2 ul si SR 1. Oare ultimele doua modele sunt mai mult ptr vitezane si decât c3 ptr turing? Ce parere aveti?

Omul spune clar ca vrea Schuberth si voi ii povestiti de castile BMW :)

 

Revenind la intrebare, oricare dintre primele doua, SR1 este casca racing.

S2 este urmasa lui S1, care a fost o casca exceptional de confortabila, comoda si silentioasa, din pacate S2, desi este mai frumoasa si bine lucrata este mai zgomotoasa.

Depinde ce numar ai, daca ai posibilitatea cauta pe ebay.de sau uk, mai gasesti magazine cu S1 Pro pe stoc, daca o gasesti nu ezita sa o iei..

C3 se preteaza mai bine la ochelaristi si fumatori, multi le prefera pentru ca flip-up-ul li se pare mai comod, eu am avut doar integrale si ma simt bine cu ele, am vrut sa-mi iau si un C3Pro asta vara dar la proba mi s-a parut incomod sistemul asta, depinde de tine ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place SR1 insa asa cum ai spus si tu ma tem ptr simplul fapt ca este casca racing. Ma ingrijorez ca nu va oferi comfortul necesar datorita pozitei mai putin aplecate de pe RT. Are f multe plusuri acest SR1 insa singurul lucru care ma da inapoi este faptul ca asa cum am vazut pe net, casca a fost conceputa si testata in tunelul aerodinamic intr-o pozitie mai aplecata specific vitezanelor!

 

C3-ul este laudat ca fiind foarte silentios si ok insa nu ma atrage atat de mult aspectul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asa este, casca a fost testata intr-o pozitie aplecata, daca stai drept va fi zgomotoasa.

Cam acelasi lucru si la S2, numai ca asta este o acsca inspre touring, in cutie ai sa gasesti si o pernita suplimentara care se ataseaza cu velcro de gulerul castii, sub gat, tocmai pentru a izola mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RT cred ca se potriveste de minune un flip bun fie el BMW, SCHUBERTH, SHOEI.

Motoreta iti ofera protective buna la vant si se presupune ca mergi si relaxat (cu ea ridicata) si in viteza pe autostrada cu ea inchisa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Khk care e s1000s? Ala din prim plan chiar e concept ninety iar ce are de 1000rr e doar furca si frinele.

 

Cred ca nu ai citit atent ce am scris. Eu n-am zis ca ala din prim plan n-ar fi Ninety, am zis ca foarte posibil din 2014 va fi un model real.

 

Iar S1000S va fi naked-ul bazat pe S1000RR, cu 4 in linie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prototipuri au fost si vor fi multe. Ninety chiar exista in lumea reala nu pe hirtie.daca se va produce asta nu stiu cit despre s1000s nu stiu ce sa zic.nu am vazut nimic filmat.

 

Cum iti spuneam, eu vorbeam de un model real, nu de prototip. Astazi a fost prezentat oficial noul R nineT.

Detalii pe topicul dedicat seriei 1200, n-as mai amesteca cu discutiile de service & co pt 1100/50 si K-urile mai vechi de pe acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am dat peste un tipChris Harris pe youtube care se ocupa de reparatul BMW-urilor ,poate va este de ajutor celor care va place sa mesteriti la motocicleta prin garajul vostru .

explica foarte fain. :clap:

e unu si pe la noi ...DanCata ;)

 

nineT

http://www.moto.it/news/bmw-r-ninet-boxer-novantesimo-anniversario.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...