Sari la conținut

Postări Recomandate

George bineinteles ca se pot monta tobe sport.cea mai ieftina si buna varianta e leovince .asta gasesti la my moto.poti sa mai pui remus ,acrapovic sau orice alta firma.dar pe astea s-ar putea sa le gasesti facute fix pt mobra ta la imbinari fara sa fie nevoie de alte adaptari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc

Are cumva legatura culoare de la sa cu inaltimea (mi-a zis cineva ca low seat sunt galbene)

Nu cred ca Dakarul se lasa la fel ca GS-ul standard. gândește-te ca e vorba de jambe si amortizare cu cursa mai lunga, deci mai înalte chiar cu un kit. Pentru doamna recomand modelul standard, nu are sens un Dakar. Un amic are 1.65 si merge ok pe sa normala si fara kit de coborâre. In plus ajunge pe unde ma bag si eu cu Dakarul, pentru soft enduro e OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reglat astazi jocul la supape si am facut sincronizarea...

cum in general aud motorul cu casca pe cap si doape in urechi azi m-a lovit un zgomot metalic, un soi de bataie...

aine schimb uleiul sa vad daca se schimba ceva...

ce naiba o fi? asa face toate?


» Post actualizat in 25 Jul 2015 18:55

update: schimbat ulei... la prima vedere zgomotul pare sa nu ai fie asa pregnant...

sa fi fost din motivd e nivel scazut de ulei?

cu ocazia asta am observat ca la relanti cind debreiez dispare un soi de rontait... uleiul in cutie a fost schimbat acum mai putin de 10k...

Editat de ache2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Vreau sa achizitionez un top case 45-50l cu suport-spatar pt pasagera pt k1200s , aveti ceva recomandari de unde as putea lua/comanda ceva de calitate si ok? poate aveti experiente pozitive cu vre-un magazin/vanzator sa-mi dati doua trei idei as mereg pe recomandare.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Vreau sa achizitionez un top case 45-50l cu suport-spatar pt pasagera pt k1200s , aveti ceva recomandari de unde as putea lua/comanda ceva de calitate si ok? poate aveti experiente pozitive cu vre-un magazin/vanzator sa-mi dati doua trei idei as mereg pe recomandare.

 

Multumesc.

Eu am si recomand Givi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Vreau sa achizitionez un top case 45-50l cu suport-spatar pt pasagera pt k1200s , aveti ceva recomandari de unde as putea lua/comanda ceva de calitate si ok? poate aveti experiente pozitive cu vre-un magazin/vanzator sa-mi dati doua trei idei as mereg pe recomandare.

 

Multumesc.

 

eu am luat de la louis si am mers tot pe givi cu zice si mr. shipxhuxyz.

givi e55nt:

https://www.louis.de/en/artikel/givi-topcase-maxia-e55nt-black-transparent/10024238?list=98586448

adapter plate:

https://www.louis.de/en/artikel/givi-univ-adapter-plate-monokey/10022877?list=98586609

spatar:

https://www.louis.de/en/artikel/back-cushion-for-givi-maxia-e55-e55n-top-box/10022944?list=98586493

si daca doresti gratar de metal pt topcase (eu nu l-am luat)

https://www.louis.de/en/artikel/metal-luggage-grid-black-use-for-givi-e55n/10022946?list=98586493

 

se mai poate monta kit pt telecomanda

http://www.twistedthrottle.com/givi-remote-control-kit-for-e55-monokey-cases

 

sau kit de lumini cu led.

 

lamurit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai incercat pe bikeshop si OLX? este posibil sa gasesti lucruri la preturi bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Am si eu un bmw 1150 gs din 2002, pe care il folosesc destul de mult. De cateva saptamani turometrul nu mai vrea sa urce peste 1500 rpm, se vede ca vrea dar ceva este blocat sau nu stiu. Poate cineva are o idee, sau a avut aceeasi problema. Altfel motocicleta merge foarte frumos si sunt multumit tare de ea.

P.s. daca cineva a instalat proiectoare pentru motocicleta de 1150 are rabdare si timp sa ne povesteasca la ce trebuie sa fim atenti, sau un tutorial pas la pas ce trebuie urmarit, fac cinste la o bere sau mai multe la intrunirea in week-endu asta la Odorhei.

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei se strica melcul de la roata..

Nu si la turometru, melcul la turometru nu se strica decat rareori :P

 

Ala isi ia semnal de la placa cu senzori hall, ori e ceva conecsiune proasta la mufa ce merge acolo ori e stricat fizic turometrul,

 

Proiectoarele le pui cu releu, comandat de ce vrei tu: bec de pozitie fata, faza scurta, faza lunga, intrerupator separat sau o combinatie de cele de mai sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am citit si eu ca probabil ceva la senzor ori turometrul. Daca ar fi vorba despre ceva banal as repara, dar sa ramane sanatos asa...

in legatura cu proiectoarele, as vreau sa pun separat. Daca vii la intrunire bem berea..:)

Nu si la turometru, melcul la turometru nu se strica decat rareori :P

 

Ala isi ia semnal de la placa cu senzori hall, ori e ceva conecsiune proasta la mufa ce merge acolo ori e stricat fizic turometrul,

 

Proiectoarele le pui cu releu, comandat de ce vrei tu: bec de pozitie fata, faza scurta, faza lunga, intrerupator separat sau o combinatie de cele de mai sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut

am in k 1200s din '05...s-a aprins pe bord triunghiul galben de avertivare...impreuna cu un semn ce seamana cu un bec...care are inauntru un semnul excalamarii, iar in lateral este o sageata orientata in jos

becurile sunt toate functionale...ce altceva ar putea fii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un bec in spate ti s-a ars, pozitie sau frana. :)


» Post actualizat in 19 Aug 2015 14:48

Sau s-a corodat si are o rezistenta altfel de cat se asteapta calculatorul sa aiba :)

Cel mai bine e sa incerci sa schimbi becul din stop, vezi daca mai apare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cer un pic ajutor pentru un prieten care nu are cont aici.

A cumparat un BMW1200 R iar acum cateva zile am observat ca la furca e ceva ciudat. Va rog sa-mi spuneti si voi parerea. E ok asa?

» Post actualizat in 23 Aug 2015 10:29

Mai pun o poza

post-29000-1446768_thumb.jpg

post-29000-2953064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e asa cum se vede in poze.nu stiu ce sa zic .verifica sa nu aiba roata joc fata -spate .atunci e iulita la pivot desfacuta.cel mai rau caz e cadru superior deformat.zi de unde esti sa te indrume cineva spre un mecanic.asa e pe cricul central.pe lateral nu m-am uitat .daca e vreo diferenta itispun maine.

post-41843-0-51957600-1440353168_thumb.jpg

post-41843-0-33936100-1440353183_thumb.jpg

post-41843-0-57832700-1440353199_thumb.jpg

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo ai niste bucse de guma ca sa nu iti clantane dintii in gura cand te dai, adeca au rol de amortizare. Alea is destul de scumpe de noi, din ce am vazut, da nu stiu cum le-ai putea monta, ca au ceva umar, cred ca iti trebuie ceva scula speciala ca sa le montezi.

 

Oricum, la tine nu bucsele is problema, dupa cum vezi in poze la Andrei, trebuie sa fie totul drept. Poti sa te uiti la orice model din seria R1200, ca e la fel, si si la 1100 si 1150, adica toate ce au telelever. Toate trebuie sa fie aliniate.

Ma tem ca la tine e cadrul indoit, am vazut asta in trecut, se poate intampla, si arata exact ca la tine. Ma intreb daca is amandoua la fel de indoite sau numa una din ele e asa. Sau cand te dai cu motorul si iei mainile de pe ghidon, merge cum trebuie sa mearga sau se "innoada" cumva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...