Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce frumoasa e a doua poza .cum trece soareleprin ea. Parca ii lipseste ceva.cred ca motor sau cutie sau poate altceva.si formelesunt frumoase .ar fi trebuit sa ii faca emblema mai mare macar sa compenseze cu lipsa motorului. Sper ca are cheie interesantaca la noile modele ca in centru vechi inca se flute cu casca si cheia de bmw .cum exista mercedes cu motor de clio asa si bmw asta.cred ca au inceput si astia sa angajeze pe pile la fabrica. Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@shpixy, my honest opinion: :cheers:

GS1200... truly universal soldier !

... macar sa compenseze cu lipsa motorului...

g mic... macar sa compenseze cu lipsa umorului... :)

 

La multi kilometri frumosi !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, se adapteaza si ei la nevoile emerging market-ului (vorba lui Moise) cat si a imensei piete din Asia de S-E, unde chiar cred ca va fi un mare hit si de ce nu chiar in Europa, mai ales daca va avea si un pret pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dezamagitoru - cred ca ai spus pe undeva ce mobra ai, dar mi-a scapat, daca poti sa imi reamintesti.

lennie sprockets - faci referire la pinioanele de la distributie?

multumesc.

alea-s. montat si eu la mister dan_cata. super incantat de schimbare. imi pare rau ca n-am facut-o mai demult.

» Post actualizat in 16 Nov 2015 13:41

dezamagitoru parca avea 1100 gs, daca nu ma insel (cu grup de 1100 RS, citisem discutia pe dorum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, pinioane de distributie lennie rocket sprocket pe 1100gs cu grup de rs. Modificari de bun augur:)

 

Nu mi-a placut niciodata sa merg cu motorul turat, iar cu grupul de 33:11 aveam peste 5000 de ture la drum intins. Acum sta la 4500 la 140 iar de cand cu pinioanele pierderea de demaraj s-a compensat si chiar e pe plus!

Kitul de admisie + sincronizarea maiastra au eliminat surgingul

Proiectoarele sunt ce trebuia pt noapte iar abs modul ar trebui facut de toata lumea.

 

Timp si benzina sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-52500800-1449244697_thumb.jpg :f_biker:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11225071_444780542386366_215908599162795262_n.jpg?oh=32d6d42e375e537cd56fd01a7b43d949&oe=5718E615

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12301506_444780522386368_6913581346454277101_n.jpg?oh=249b7b3041f1654e37048db0a23f7ed9&oe=57208FC8

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12311079_444780515719702_4922318574783756446_n.jpg?oh=2d1fab2d676c37a1cb0a49b6d816a1df&oe=56DEA25A

 

Orice e in neregula la etrieri poate duce la asa ceva. O pompa stricata, un etrier blocat, furtune coapte, pinii aia de ghidaj la care nu s-o facut revizie de un veac, garnituri la etrieri neunse, etc.

 

De aia ii bine dupa ce mesteriti ceva in zona franelor, faceti un test de 5 km sa zicem in afara orasului si vedeti cum arata discul. Daca se albastreste, sau daca is pe fata sa fie ambele calde(atentie, arde :D ), sa vezi ca roata se invarte relativ libera cand e in aer (mobra pe cricpul central :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As prefera sa cumpar una, nu sa o modific pe a mea, am auzit multi oarecum nemultumiti de modificari si apoi nu prea mai ai ce face.

 

Incearca s-o modifici la astia, sunt cam cei mai renumiti in domeniu ai am auzit numai de bine despre rezultate.

http://www.ende.topsellerie.com/seats-petrol-tank-covers-tank-bags-leg-handgrip-covers-motorbike-scooter.html

 

 

p.s. ai facut topic separat de R1100RT, nici macar tu nu-l folosesti? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma adresez celor cu BMW, saua asta e si la alte modele, nu vreau sa "limitez" intrebarea doar la cei cu 1100 RT, destul de putini totusi...

Multam de link, ma uit....nu ma incanta foarte tare sa modific saua asta, fara sa probez cum va iesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma adresez celor cu BMW, saua asta e si la alte modele, nu vreau sa "limitez" intrebarea doar la cei cu 1100 RT, destul de putini totusi...

Multam de link, ma uit....nu ma incanta foarte tare sa modific saua asta, fara sa probez cum va iesi.

 

in afara de 1100/50 rt, pe ce modele mai e saua asta?

 

de ce nu cumperi una de pe ebay si o modifici pe aia? o sa iesi mai scump e clar, dar daca nu iti place ai saua ta.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am, nu sunt fan BMW. Dar banui ca nu sunt singurele... E foarte posibil ca cei care au avut vreodata 1100/1150 RT si au upgradat intre timp sa nu se mai uite la acel topic acum, dar totusi sa aiba vreo info utila.

 

Cu ebay e o varianta, doar ca inainte de a comanda una, astepta sa vina acasa, cauta apoi undeva sa o modific, m-am gandit ca ar fi mai bine sa gasesc direct una de luat, pasii sunt mult mai putini si mai putina bataie de cap. Logic, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...