Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare!

 

Am vazut zilele trecute un link catre un site unde puteai gasi codul fiecarei piesulitze dintr-un BMW. Eu m-am uitat pt. Dakar-ul meu, dar imi aduc aminte ca era pt. mai multe modele. Si acum sa dea mama naibii daca mai stiu unde am vazut chestia asta! Are careva dintre voi idee, stiti de asa ceva? ;)

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Am vazut zilele trecute un link catre un site unde puteai gasi codul fiecarei piesulitze dintr-un BMW. Eu m-am uitat pt. Dakar-ul meu, dar imi aduc aminte ca era pt. mai multe modele. Si acum sa dea mama naibii daca mai stiu unde am vazut chestia asta! Are careva dintre voi idee, stiti de asa ceva? ;)

 

www.realoem.com ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am vazut zilele trecute un link catre un site unde puteai gasi codul fiecarei piesulitze dintr-un BMW. Eu m-am uitat pt. Dakar-ul meu, dar imi aduc aminte ca era pt. mai multe modele. Si acum sa dea mama naibii daca mai stiu unde am vazut chestia asta! Are careva dintre voi idee, stiti de asa ceva? :banana:

 

Salutare!

 

Este http://www.ascycles.com/

 

Are in partea din stanga un meniu de unde se alege modelul de moto BMW si pe urma are un catalog ilustrat cu toate diagramele de piese, pe categorii. Similar cu programul pe care il folosesc dealerii BMW.

 

Succes!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Este http://www.ascycles.com/

 

Are in partea din stanga un meniu de unde se alege modelul de moto BMW si pe urma are un catalog ilustrat cu toate diagramele de piese, pe categorii. Similar cu programul pe care il folosesc dealerii BMW.

 

Succes!

Ry.

 

 

Asta e :D !!!

 

Fix acum am gasit si eu si ma grabeam sa scriu aici. Da, multumesc! :banana:

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ma bag si eu... :banana:

K100RS model 4Valve (asemanator - aproape identic - K1 si K1100) adus din italia

il am doar de cateva luni, inca invat

a trebuit sa ii fac o mica revizie (schimbat ventilator radiator, simeringuri furca, cablu ambreiaj) asa ca daca are cineva intrebari despre astea... ma gasiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bmwgs.com/forums/showthread.php?t=143063

 

Poate nu ati ajuns pe aici inca,4 filmulete cu operatiuni frecvente la r1100/1150:

o revizie la 1000km cu tot ce include ea(la motor)-gasiti reglarea jocului la supape,care se face la fiecare 10kkm

sincronizarea injectiei,

reglarea curelei de la alternator

reglarea aprinderii.

Explicat ca pentru americani.

 

O zi buna!

Bob

 

De mare efect filmuletzele, cred ca pana si eu as reusi sa fac operatiile in cauza. Plus ca sculisoara de masurat cuplul la strangere e super-cool. Btw, or fi existand si pentru K-uri filmari similare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Vad ca nu e nimeni cu F 650! Eu am manuale , DVD-urile de service de pe www.f650.com si programul de la BMW, pentru toate tipurile de motoare, in care puteti identifica codul pieselor!

Bafta si asfalt uscat!

post-1730-1149954386_thumb.jpg

post-1730-1149954405_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se compara cu ascycles , desenele cred ca sunt "furate" de la BMW. Cu cea mai mare placere! Dar sunt 2 CD-uri! Daca ai un ftp o sa fac upload . Sau iti dau CD-urile prin posta! Cum vrei!

Uite un exemplu pentru tipul tau de motor K100RS! :banana:

post-1730-1150114278_thumb.jpg

post-1730-1150114618_thumb.jpg

Editat de Madalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se compara cu ascycles , desenele cred ca sunt "furate" de la BMW. Cu cea mai mare placere! Dar sunt 2 CD-uri! Daca ai un ftp o sa fac upload . Sau iti dau CD-urile prin posta! Cum vrei!

Uite un exemplu pentru tipul tau de motor K100RS! :banana:

 

Salut

Ai putea sa-mi faci si mie cd sau dvd cu programul?

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Sunt si eu posesor de BMW F650.

 

Alte poze a motorului aici:

http://www.maxcom.ro/BMW/1/page_01.htm

 

 

Un link super tare pt BMW aveti aici: http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=&kind=M&arch=0

 

Cautati ori dupa seria motocicletei ori dupa model si an.

post-8462-1150176511_thumb.jpg

Editat de MaxOffroad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

madalin, hai ca cernavoda e in drum spre mare si oricum de mult ziceam ca o sa intru o data in oras, ca se vede prea fain de pe sosea

intr-unul din uichendurile viitoare sigur ma duc la mare, bag un mesaj inainte daca ai timp

 

a, maxxoffroad o sa vin prin vara la bunici in targu lapus, bag un mesaj inainte, poate ne intalnim

Editat de raulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intereseaza pe careva piese de BMW K75, stiu un tip care are unul care a fost al politiei si a fost dat la REMAT. El inca mai functioneaza (doar carburatoarele ar trebui reglate)... Din pacate nu mai are acte (doar factura de la REMAT)... il da la 600 euroi...

bafta!

 

Ceva nu se pupa: Politia nu a avut BMW serie K, decat UNUL SINGUR, un K100RS albastru, primit donatie, pe care il au in continuare. Si 2: BMW serie K nu sunt pe carburatie ci pe injectie. E posibil sa fie un R75 desi si alea au fost rare in dotarea Politiei.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maxxoffroad o sa vin prin vara la bunici in targu lapus, bag un mesaj inainte, poate ne intalnim

 

Oricand. :banana: Da un email inainte office@maxcom.ro

 

 

Pentru MaxOffroad , super imi place protectia pentru motor! Bun link-ul !

 

 

Sunt barile originale BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Patru caramizi, deocamdata stationare, dar, stim noi ce minune este atunci cand acestea zboara :cheers:

La cat mai multe zboruri va urez B)

 

PS. de ce pozele sunt asha mici? (Raul, ai ciontit cam mult din pixelii aceia)

Editat de low gear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu incarc siteul prea mult (oricum le-am facut pe auto si au iesit cam supraexpuse)

 

site-ul este incapator si ingaduitor, asa ca data viitoare..................cel putin dubleaza rezol de

astazi :cheers:

Editat de low gear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum unii dintre noi nu au pace niciodata, am mai iesit un picutz la plimbare, avand printre noi un proaspat posesor de K-aramida Zburatoare:

 

post-877-1151006860_thumb.jpg

 

Astepand stapanul:

 

post-877-1151007036_thumb.jpg

 

Grupati:

 

post-877-1151007065_thumb.jpg

 

post-877-1151007100_thumb.jpg

 

Prioritate de TIR:

 

post-877-1151007192_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...