Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata. De 2 zile sunt si eu fericitul posesor al unei bawareze - K1600GTL. Dupa ce trece euforia si aburii alcoolului poate apuc sa ii fac si poze

Deocamdata un singur lucru vreau sa schimb la ea si anume sa ii moentez un engine-guard(crash-bar). Desi Wunderlich (link) nu mi se par frumoase, par cele mai solide din cite am vazut. Daca aveti idei de crash-bar bun si mai ieftin dati-mi un semn va rog. Auzisem de niste baieti din Brasov care ar fabrica dar nu am nici cea mai vaga idee cine sunt. Orice informatie este binevenita.

Mersi, Radu

Editat de guzmanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata un singur lucru vreau sa schimb la ea si anume sa ii moentez un engine-guard(crash-bar). Desi Wunderlich (link) nu mi se par frumoase, par cele mai solide din cite am vazut. Daca aveti idei de crash-bar bun si mai ieftin dati-mi un semn va rog. Auzisem de niste baieti din Brasov care ar fabrica dar nu am nici cea mai vaga idee cine sunt. Orice informatie este binevenita.

 

Sa-l stapanesti sanatos!

 

Dar iti iei un tourer "de lux" la o firma premium si vrei sa-i pui accesorii de la "niste baieti"? :D

Am vazut ca exista si originale BMW mai discrete decat cele de la Wunderlich si, daca nu ma insel, cu vreo 100€ mai ieftine, intreaba la un dealer BMW.

 

Avem si topic dedicat seriei K1600: /index.php?/topic/590630-bmw-k1600-gtgtl/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am inteles ca s-a schimbat personalul de service de la Bavaria, acum mecanic este un tip pe nume Romeo . Stie cineva daca mai sunt profi lucrarile la Bavaria sau sa apelez la cei de la Mototehnica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://advrider.com/index.php?threads/r1100gs-speedometer-cable-alternative-found.450712/

 

Cablul de la vitezometru se potriveste de la Goldwing din '84; e ceva mai lung dar e bine daca ai si inaltat ghidonul cu oarecat.. Si cica e si mai lesne, da nu am stat sa compar preturile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RT-ul a fost revopsit sau rosul ala este culoare originala?

 

E revopsit de către fostul proprietar „ rosu Ferrari”.

 

Cand l-am cumpărat am verificat atent carenele să nu fie reparate. Nu sunt !

 

Sincer sa fiu primul lucru care m-a atras cand am gasit anuntul a fost culoarea motorului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capacele is electrostatic vopsite? Am si eu unele extra, gata polishate, si nu stiu daca sa le cromez sau sa le fac electrostatic...

 

Nu numai capacele is vopsite, tot motorul e vopsit negru, Practic toata motocicleta este in negru si rosu.

 

Nu stiu daca le-a vopsit electrostatic sau nu dar vad ca vopseaua rezista.

 

Uite o poza mai veche ,din toamna, acum motorul e „dezbracat” :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident, seria RT se preteza ”doar” nuantelor elegante.

Oricum, in afara de Biariz Blue... o culoare ”indrazneata” pentru Touring mai este si Piemont Red.

Seria RS se preteaza la alte... vitejii si nuante. :-L


» Post actualizat in 28 Feb 2017 08:43

post-882-0-63430700-1488271404_thumb.jpg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Vin cu o intrebare care e posibil sa se fi pus deja dar nu am gasit un raspuns concret!Am hotarat sa schimb semnalizarile spate(bec)cu unele LED.Unde pot gasii releu special pentru semnale Led,si care este releul(unde se afla).Tin sa precizez,cadenta lumimii e mult mai rapida cu LED-urile,desii cred ca stiati deja!Mobra e un R1100S 2000.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, releul care il ai tre sa fie suficient de destept ca sa compenseze puterea electrica mai mica, consumata.

Daca iti clipeste totusi mai repede, pui cate o rezistenta in parale cu semnalele spate, de putere egala cu 21W-puterea consumata de ledul instalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar cadru cu acte pentru BMW R 1150RT daca stie cineva.

Multumesc @Dan Cata, adun intai informatii, este interesanta si propunerea ta.

Editat de ytu60
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

 

Tocmai sunt pe punctul de a achizitiona un BMW R850 GS din '99 si am o problema.

Handguard urile sunt vechi ca naiba, una pe dreapta e crapata si s-a incercat vopsirea lor, fara mult succes, nu arata foarte bine treaba.

 

Aveti idee de unde pot sa cumpar asa ceva ? Am cautat la dezmembrate pe forum si pe olx, nu am gasit in Romania. Gasisem pe ebay unele SH dar costau mult, pe la 20 de lire, nu aratau nici alea grozav.

 

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...