Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anvelopa mai lata ajuta intradevar pe cei carora le place sa incerce cu genunchii pe jos.Stiu pe cineva care din prea multa vointa a rupt pantalonii in genunchi dar nu cu motorul intre craci .

Aproape sigur nu-ti icape 190.Iti loveste lateralul in protectia de cardan.Au mai incercat si altii si nu l-ea iesit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa montez o anvelopa spate cu latimea de 190 pe R1100S-ul meu!El are montat acum pe ea 180/55/17 omologate in carte dar originalele sunt 170/60/17.Se poate monta cauciuc cu 190 latime?Care sunt riscurile?Multumesc!

 

În cel mai bun caz va arăta ca un balon caraghios și va strica ciclistica. În cel mai rău caz nici nu se va putea monta.

 

Ai deja un cauciuc prea mare pentru janta ta de 5 inch, care din fabrică vine cu 160 standard și 170 opțional. Modelele Boxer Cup Replica au o roată mai mare pe spate, de 5,5 inch care vine cu 180 în carte. Pe aia cred că se poate monta și 190. Dacă te interesează swap-ul, caută o jantă spate de K1200RS - este identică cu (și mult mai ieftină decât) cea de R1100S BCR.

 

Pe janta actuală nu încerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!ai perfecta dreptate in tot ce ai spus mai sus!am apucat sa ma documentez mai bine de pe forumurile straine si se pare ca janta mea de 5" nu suporta mai mult de 180 latime.si asa este destul.iar cea de 5,5"(optiune speciala pe r1100s) suporta pana la 190 latime.!O sa pastrez aceleasi dimensiuni pana la urma!Nu vreau sa stric ciclistica ei!👍Multumesc pt ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

A rezolvat cineva problema cu senzorul de nivel benzina la modelul k1200r/s 2005/2008?

La mine s-a oprit pe la jumătate info pe bord...și am rămas fără benzina.

 

Pe diverse forumuri se discuta de o prelungire a garanției de 12ani pentru senzorul respectiv.

 

Din păcate programul nu îmi permite o vizita la Bavaria :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici al meu nu este foarte precis, dar e bine că este pesimist: când îmi spune că rezervorul este uscat (range 0km), tot mai am în jur de 2L de carburant. Nu am reușit niciodată să bag mai mult de 16,5-17. Soluția: fă-i un consum mediu aproximativ și folosește trip-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 ani daca erai in USA :)

La noi nu se aplica asta... Dar la muricani, in 12 ani de zile, iti schimba cati senzori le ceri(evident, daca ala curent se strica iar) :)

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( cum a spus Chirila: americani's de vina..f..

» Post actualizat in 23 Mar 2017 06:30

Are cineva diagrama electrica...as merge pe fire. Poate totusi este vorba de un contact imperfect.

Filmul acela care masoara nivelul nu cred ca se poate strica...este un traductor - problema o vad spre cel care citeste info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmul acela care masoara nivelul nu cred ca se poate strica...

 

Având în vedere cât de comună este problema, eu cred că tocmai ăla e de vină. Probabil are o durată de viață relativ limitată, după care îmbătrânește și se deteriorează.

 

Bine, asta nu exclude și o problemă de contact imperfect, cum zici tu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate "repara" daca ai un GS911 - il scoti din rezervor il cureti bine si-l lasi sa se usuce. Odata uscat il conectezi la motor si motorul la GS911 si il recalibrezi. eu asa mi l-am facut. dar din nefericire uneori banda respectiva ajunge sa se deterioreze fizic, atunci nu poti face nimic altceva decat sa il inlocuiesti.

 

oricum Tripmeterul este sfant :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de azi sunt si eu oficial posesor de BMW, mi-a ajuns motorul acela din Olanda. pun si cateva poze.

vreau sa va intreb ceva, pe spate cauciucul prevazut e 140 80 17, trebuie neaparat schimbat si vreau sa stiu daca pot pune 150 70 17? as face asta deoarece am gasit la un prieten care aduce cauciucuri dimensiunea de 150 70 17.

si cum verific uleiul pt ca nu vad joja si nici geam?

Mersi

post-18282-0-17732500-1490938265_thumb.jpg

post-18282-0-07234500-1490938273_thumb.jpg

post-18282-0-31532900-1490938279_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc si eu filtru ulei pt un k1200rs in Bucuresti? Am tot cautat pe net, dar imi prind urechile.

Multam' anticipat!

 

Pt tipul care vrea sa ajunga in spania. Eu am ajuns fara niciun fel de problema cu un f650st. Cand m-am intors acasa a inceput sa dea rateuri bendixul, dar in rest absolut nimic, defapt cu totul au fost vreo 8k de km

Asa ca daca ai doar 2000eu bagate la ceva de genul si pune-l la punct cu restul de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc si eu filtru ulei pt un k1200rs in Bucuresti?

 

Aici, de exemplu. Nu zic neapărat să și iei din acest loc, dar găsești indicativul care-ți permite să mai cauți și-n alte părți: HF163 (pentru HifloFiltro). Pentru K&N este KN163.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la enduro numia Motul folosesc, as lua Motul si pt BMW, nu e bun?

 

Trebuie sa iei ulei conform specificatiilor producatorului, abia pe urma te orientezi dupa brand. Daca imi aduc bine aminte K1100 LT are ambreiaj uscat, deci practic poti sa bagi si ulei auto daca corespunde specificatiilor.

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...