Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciudat cum posesorii de GS pun gume de ulita pe ele si posesorii de RT pun gume de dual sport :laugh:

 

Eu pe GS foarte bine m-am inteles cu Anakee 2, dar si 3 ii OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat cum posesorii de GS pun gume de ulita pe ele si posesorii de RT pun gume de dual sport :laugh:

 

...Pentru că majoritatea posesorilor de GS super-adventure-safari-mongolia-or-bust nu le vor scoate niciodată de pe șosea? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa iau anakee 3 pentru ca am găsit o oferta foarte buna, prețul este mult mai mic decât la alte anvelope. Care ar fi dezavantajele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa iau anakee 3 pentru ca am găsit o oferta foarte buna, prețul este mult mai mic decât la alte anvelope. Care ar fi dezavantajele?

 

Dacă e făcut special pentru R1200GS nu văd de ce pe R1150RT ar tuși :)

 

Producătorul zice că este pentru mers 90% asfalt și doar 10% offroad.

 

https://www.michelin.com/fre/presse/Presse-et-actualites/communiques-de-presse-michelin/Produits-et-Services/MICHELIN-Anakee-III

 

Anul viitor vreau să schimb și eu gumele pe bizoancă așa că sunt și eu în căutare. Am o rugăminte, dacă îți montezi gume noi să-mi zici și mie ce tip ai pus și cât de mulțumit ești de ele.

 

P.S. Prețul ăla bun este cel de la anvelopemoto.eu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa iau anakee 3 pentru ca am găsit o oferta foarte buna, prețul este mult mai mic decât la alte anvelope. Care ar fi dezavantajele?

Cam toti GS-istii (care au habar de subiect) fug de ele ca de naiba, nu le cumpara nimeni si d-aia or fi la pret mic. Am stat de vorba acum la Garmisch cu cineva de la Michelin si mi-a recunoscut ca este evident ca au dat-o-n bara rau cu ele si se chinuie sa scoata cat mai repede ceva.

Diferenta aia de bani de care td bucuri acum s-ar putea sa te coste mult mai mult la primul buf. Sau sa mergi cu morcovu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam toti GS-istii (care au habar de subiect) fug de ele ca de naiba, nu le cumpara nimeni si d-aia or fi la pret mic. Am stat de vorba acum la Garmisch cu cineva de la Michelin si mi-a recunoscut ca este evident ca au dat-o-n bara rau cu ele si se chinuie sa scoata cat mai repede ceva.

Diferenta aia de bani de care td bucuri acum s-ar putea sa te coste mult mai mult la primul buf. Sau sa mergi cu morcovu'...

Li se spune PANAKEE ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Boxer 1250ccm, shiftcam technology - https://www.facebook.com/motorcularcom/videos/528191240937654/?hc_ref=ARTEbodtlc6zxRwDAWKlF20EkeSfSlWdp5Htp71w7YlWnLsxrNMLmmBcYClutHesPIs&__xts__[0]=68.ARDPaF8sJHzgHPGBg_sZg2RH9u2octV2aUx7ibaXYTYabRRFreWhwIFTtJKanALF2dtVKArlbZSwWIFX_6uWagIaOBZ-i2iZPfaTmMU_hE9JeU7EaxEGmOxQcp7U3TgMyRcw-c2MV4D3EytcLo05rZHNs87yYEBJEmRSb1MsHgYKtnVD2UeoOi6halZ6P0iusHWYnqztJJnLwi6d1Tq6Zb_HqANvYvSh0Q6xJ8bX&__tn__=FC-R

 

Din ce inteleg eu, cand gazu e deschis partial, valvele cu cama mica deschid supapele, cand deschizi gazul WOT, intra valvele alea mari in actiune.

Ma astept sa se simta ca o explozie trecerea asta, 136 CP, 143 Newtoni-cupli.

 

One engine, two faces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boxer 1250ccm, shiftcam technology - https://www.facebook.com/motorcularcom/videos/528191240937654/?hc_ref=ARTEbodtlc6zxRwDAWKlF20EkeSfSlWdp5Htp71w7YlWnLsxrNMLmmBcYClutHesPIs&__xts__[0]=68.ARDPaF8sJHzgHPGBg_sZg2RH9u2octV2aUx7ibaXYTYabRRFreWhwIFTtJKanALF2dtVKArlbZSwWIFX_6uWagIaOBZ-i2iZPfaTmMU_hE9JeU7EaxEGmOxQcp7U3TgMyRcw-c2MV4D3EytcLo05rZHNs87yYEBJEmRSb1MsHgYKtnVD2UeoOi6halZ6P0iusHWYnqztJJnLwi6d1Tq6Zb_HqANvYvSh0Q6xJ8bX&__tn__=FC-R

 

Din ce inteleg eu, cand gazu e deschis partial, valvele cu cama mica deschid supapele, cand deschizi gazul WOT, intra valvele alea mari in actiune.

Ma astept sa se simta ca o explozie trecerea asta, 136 CP, 143 Newtoni-cupli.

 

One engine, two faces.

 

Principiul e preluat de la benzinarele auto de la BMW, tehnologia asta e de ceva timp pe piata. E foarte pacatoasa, cand ii abate dracii nu-i mai dai de cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

aveti idee ce natie de oloi pune BMW ul, in motoarele boxer? R1200rt 2007. Zice ca vrea ulei, momentan pare in interval acceptabil. Dar mai am 3000 pana la revizie, si ii voi face din 2 plimbari. Ma gandesc sa procur 1l de oloi, in caz de.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

aveti idee ce natie de oloi pune BMW ul, in motoarele boxer? R1200rt 2007. Zice ca vrea ulei, momentan pare in interval acceptabil. Dar mai am 3000 pana la revizie, si ii voi face din 2 plimbari. Ma gandesc sa procur 1l de oloi, in caz de.....

 

 

diag_a5co.jpg
Sponsored links

No. Description Supp. Qty From Up To Part Number Price Notes

 

01 Black engine 1200CCM 1 11007717056 $9052.79 +core

 

02 Motor oil ADVANTEC 15W-50 1L X 83212365963

 

03 Combustion chamber cleaner 250ML X 11007694896

 

Notes
  • +core = plus core charge (possibility of a return of the old part)
Sponsored links
Sponsored links

Copyright © RealOEM.com

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...