Sari la conținut

Postări Recomandate

Ms Petre. O sa iau ce pica, 15-w50, la 1l, pe aceeasi linie cu advantecul lui peste. Pana la revizie, atunci le cer 1l extra..

» Post actualizat in 17 Sep 2018 13:13

Ca sa imi raspund singur, e semi sintetic.

 

Invata sa folosesti site-ul asta: www.realoem.com . Introduci seria de sasiu si gasesti schite explodate ale motociclete si unele informatii privitoare la uleiuri, alte lichide si preturile RRP pt piesele originale.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BMW lansează un program (pilot) oficial de închiriere moto - Rent a Ride.

 

Deocamdată accesibil doar în DE și AT, dacă are succes va fi extins în Europa și cel mai probabil în SUA. Iar BMW Motorrad ar putea da lovitura. Are puterea financiară pentru a face din închiriatul unei motociclete ceva trivial și uzual. În același timp, își atrage o numeroasă potențială clientelă pentru care oferă, practic, niște test-rides extinse, contra cost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

BMW lansează un program (pilot) oficial de închiriere moto - Rent a Ride.

 

Deocamdată accesibil doar în DE și AT, dacă are succes va fi extins în Europa și cel mai probabil în SUA. Iar BMW Motorrad ar putea da lovitura. Are puterea financiară pentru a face din închiriatul unei motociclete ceva trivial și uzual. În același timp, își atrage o numeroasă potențială clientelă pentru care oferă, practic, niște test-rides extinse, contra cost.

Foarte tare.

Perfect pentru concedii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.bikeshop.ro/motociclete-de-vanzare/bmw/r1100-rt/bmw-r1100rt-576003.html

 

 

Un rt foarte fain de vanzare, pt care e interesat. Toate cele bune!

 

JUDECATI SI . . COMPARATI . .

 

post-46472-0-14601000-1538922681_thumb.jpg BMW R 1150 RT abs€ 3.300,- Motorservice srl

Dati principali Equipaggiamento Descrizione Finanziamenti Contatti

 

 

Dati principali

Stato

Tipo di veicolo

Usato

Caratteristiche

Colore esterno

Grigio

Tipo di vernice

Metallizzato

Carrozzeria

Tourer

Motore e Trazione

Marce

6

Cilindrata

1.150 cm³

Cilindri

2

Ambiente

Alimentazione

Benzina

 

BMW

BMW – Scopri il mondo BMW

Visualizza dettagli

Equipaggiamento

Comfort

Bauletto/Topcase

Parabrezza

Sicurezza

ABS

Descrizione

ottimo stato d'uso

perfettamente funzionante

borse laterali e bauletto originali

batteria nuova

parabrezza regolabile elettricamente

abs

 

SAU K1200 S produzione 2014, 3500 Euroi:

 

€ 3.500,-

Offerta di Finanziamento

35.000 km

03/2014 . .

 

Of, Of . . măi, măi !!

» Post actualizat in 07 Oct 2018 15:02

post-46472-0-31167300-1538924544_thumb.jpg

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REVENIM:

€ 3.400,-
Negoziabile

Offerta di Finanziamento
70.000 km Usato, Tagliandi certificati
03/2008 1 proprietario
123 kW 167 CV Benzina

post-46472-0-63032900-1538991185_thumb.jpg

 

€ 2.900,-
Prezzo finale1

Offerta di Finanziamento
80.500 km Usato
08/2002
61 kW 83 CV Benzina

post-46472-0-16976900-1538991527_thumb.jpg

 

Of, Of . . măi, măi !!


» Post actualizat in 08 Oct 2018 10:14

Descrizione
bmw 1150 rt 2003 km 74500 perfetta, abs, monopole riscaldate,

3 borse originali bmw, gomme nuove, tagliando feb 2018 con cambio olio, filtri, pasticche freni. bollo scade dic 2018, revisione scade maggio 2020. vendesi.

 

post-46472-0-59108300-1538993559_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tot cochetez cu ideea de a achizitiona un F800ST. Am anumite intrebari si anume:

 

- Motocicleta in cauza ( http://www.hobbymoto.ro/2018/07/26/bmw-f800st-abs/ ) are motorul negru. Stiam ca toate pana in 2010-2012 au motorul argintiu. Au existat motoare negre in 2006 sau cel mai probabil a fost inlocuit cu o alta revizie ?

- Vad ca in manualele de service, la revizie este necesar doar 1 litru de ulei? E adevarat ? Mi se pare ciudat sa fie uns doar cu 1 litru.

- La cat timp se schimba cureaua de transmisie ? Vad ca e vreo 700 lei Contitech.

- Are lant sau curea de distributie ? Se schimba regulat sau doar cand zornaie (lant) ?

- Cum sta cu fiabilitatea acest motor Rotax? Vad ca sunt pareri impartite, unii au prins sute de mii de km iar altii au motoarele crapate in primii 50.000.

- La ce ar trebui sa ma uit cand achizitionez acest motor ? Care sunt bubele cunoscute ?

 

Multumesc !


» Post actualizat in 12 Oct 2018 08:44

L.E Vad ca intra 2.9 L de ulei, ma uitasem aiurea inseamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Răspund la ce știu.

 

- Motocicleta in cauza ( http://www.hobbymoto.ro/2018/07/26/bmw-f800st-abs/ ) are motorul negru. Stiam ca toate pana in 2010-2012 au motorul argintiu. Au existat motoare negre in 2006 sau cel mai probabil a fost inlocuit cu o alta revizie ?

 

Până în 2010 doar 800R și GS au avut motorul negru. La această motocicletă au fost cel mai probabil schimbate capacele. Dealtfel capacul de plastic care acoperă pinionul curelei de transmisie de pe dreapta este gri. Motocicletele cu motor negru au acest capac negru.

 

- La cat timp se schimba cureaua de transmisie ? Vad ca e vreo 700 lei Contitech.

 

BMW spune 40.000km. Dar dacă arată bine și nu este prea veche, probabil că merge și 50.000km. De unde să iei și cât costă, nu știu.

 

- Are lant sau curea de distributie ? Se schimba regulat sau doar cand zornaie (lant) ?

 

Lanț. Se schimbă pe la 100.000km. Cum și dacă se mai reglează între timp, nu știu. Văd că întinzătoare are.

 

- Cum sta cu fiabilitatea acest motor Rotax? Vad ca sunt pareri impartite, unii au prins sute de mii de km iar altii au motoarele crapate in primii 50.000.

 

Nu am avut, dar având în vedere că BMW a pus motorul ăsta pe o serie întragă de motociclete cu aplicații diferite (adventure, touring, roadster...), tind să cred că e destul de robust. Și de sunat sună bine. Are cuplu bun și trage relativ de jos. Nu sunt însă sigur dacă poate face touring serios (cu pasager și bagaje) la 85cp și 80Nm. Dar presupun că depinde ce așteptări ai. Și de gabaritul tău și al pasagerului.

 

- La ce ar trebui sa ma uit cand achizitionez acest motor ? Care sunt bubele cunoscute ?

 

Întreabă-l pe Google. Însă ca idee generală, nu mi se pare un lucru bun să iei prima serie dintr-un model 100% nou. Așa cum este un F800ST din 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultima întrebare când răspunzi te contrazici singur umpic, tu de ce ai luat k1200s din prima serie????

 

A fost un caz atipic. Am studiat mult modelul înainte să-l cumpăr.

 

Când a fost lansat, K1200S era cea mai sportivă și tehnologizată motocicletă de la BMW. Era și cea mai scumpă din gamă (excepție probabil fiind un 1200LT full option). Era o nișa nouă pentru ei (Hayabusa, ZZ-R1200) și au vrut să intre în forță. Pe prima serie au pus standard multe echipamente care ulterior aveau să devină opționale. Este adevărat că la a 2-a serie și pe K13 au rezolvat unele probleme specifice gamei, dar nimic spectaculos. În același timp au și renunțat la anumite... artificii. Inclusiv "temuta" servo-frână. În plus, fiind o cantitate cunoscută. avea un index de KI destul de complet și am știut la ce să mă uit.

 

Asta fiind partea obiectivă. Partea subiectivă a fost că mi-am dorit foarte mult acest colorit (cel mai frumos din seria K12/13S, părerea mea). Și doar prima serie a avut așa ceva.

 

Este însă adevărat că dintre toate motocicletele pe care le-am avut, a fost singura de tip "primul an de producție al unui model nou".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...