Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc!😀 Pentru o motocicleta de virsta ei arata foarte bine. Si se vede asa si prin grija celor care au tinut la ea.

Ce am facut eu in afara de sters de praf superficial, a fost sa ii fac sa mearca stopul pe frina fata.

Desi ma asteptam la contacte sau fire impuscate, a fost vorba in final doar de o lamela indoita.

Se vede ceva izolatie imbatrinita dar vedem la anul daca facem ceva cu ele.

Cele bune!

Microintrerupator.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.10.2019 la 11:12, mihaileahu a spus:

Buna ziua si bine v-am gasit!

Ma numesc Mihai, 51 de ani si proaspat posesor de  R1150R din 2001. Incercam sa ne acomodam unul cu altul deocamdata, in cei 1200 de km de pina acum.

Cele bune!

 

MotoSept2019.jpg

Bun venit!

 

Cumva sâmbătă pe la ora 14, erați pe DN10, Brasov - Buzau, în zona Ciuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mihai si felicitari pentru motor. Sa ai parte de drumuri frumoase, lungi si fara evenimente nedorite. 
Sa inteleg din postarea anterioara ca esti din Constanta, sau erai pur si simplu prin Mamaia, la soare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.10.2019 la 11:12, mihaileahu a spus:

Buna ziua si bine v-am gasit!

Ma numesc Mihai, 51 de ani si proaspat posesor de  R1150R din 2001. Incercam sa ne acomodam unul cu altul deocamdata, in cei 1200 de km de pina acum.

Cele bune!

 

MotoSept2019.jpg

Sa o stapanesti sanatos si sa faci multi km de neuitat. 

Acum vin si eu cu o intrebare: cum sta la capitolul confort? Din ce am citit si vazut review-uri pentru modelul asta, cei mai multi spuneau ca saua si postura in sa sunt foarte ok, insa spuneau ca genunchii stau prea indoiti. Cel putin riderii inalti au unele probleme la capitolul asta, mai ales la drum lung. Ar fi binevenit un user review, din  partea ta, pe masura ce acumulezi experienta cu motocicleta. Succes! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu genunchii indoiti cam asa e. 

Am mers cu una asemanatoare si la 1,86 ai mei am simtit ceva disconfort dar nu tare derajant.

In schimb, mie nu mi-a placut expunerea la intemperii ca pe chooper. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.10.2019 la 11:10, mihaileahu a spus:

Multumesc la fel!

Nu, nu sint din Constanta. Am ramas peste weekend cu treburi de rezolvat, dar am gasit si ceva timp liber!

Cele bune!

Iar eu am intrebat fiindca am fi motociclit poate impreuna, am un drum Bucuresti - Constanta si am sa profit sa ma si dau  in zona, functie de timp. 

Toate bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La seria 1200 2004-2014, am vazut multe mobre care au mufa de la becul pe faza scurta, topita.

O cauza poate fi de la caldura becului care merge tot timpul cand merge motorul, o alta cauza poate fi ca nu e suficient de gros firul de minus.

 

Se pare ca sunt mufe ceramice care elimina neajunsul cu caldura, adaptoare

 

image.png.9ca61d970ecbdb80e4381dfbee6a7cc8.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari. Sper si eu sa vedem numai latura frumoasa a motociclismului si sa ne bucuram de aceasta pasiune.

Nu am experienta si nu-mi permit sa dau sfaturi, dar pot sa spun parerea mea.

Sigur ca pe un naked te bate vintul. La peste 30 de grade fara parbriz mergi insa aerisit. Dar nu cu mai mult de 70-80 km/h.

Pentru mine e convenabila viteza, am cautat si drumuri virajate, ferite traficului intens.

Pozitia in sa pentru mine nu este cea mai convenabila fiind si ceva mai inalt la 1.83 si lung in picioare. Alunecam in fata pe sa peste rezervor din prima zi si am ridicat-o 6 mm de fata(saua).

Am rotit si ghidonul destul de mult in fata. Am sa mai ridic saua 10-15 mm cu totul, functie si de inaltatoarele de ghidon. Ma bucur mult ca nu am dureri de coloana cervicala, ceace inseamna ca pozitia este totusi foarte buna. Si da, genunchi sint indoiti, nu foarte tare, dar mergi linistit 1-2 ore neintrerupt. Este pina la urma un roadster. Are valente de scrambler am impresia, dupa ce intri cu polizorul in el! Dar un tourer veritabil nu are cum sa fie!

Cele bune!

Editat de mihaileahu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.10.2019 la 8:09, TeDy 'M a spus:

Asta cu genunchii indoiti cam asa e. 

Am mers cu una asemanatoare si la 1,86 ai mei am simtit ceva disconfort dar nu tare derajant.

In schimb, mie nu mi-a placut expunerea la intemperii ca pe chooper. 

In cazul asta, la cei 1,90 m ai mei, nu este prea recomandata.. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 15.11.2019 la 9:36, Dan Cata a spus:

Superba !!!

 

La 06.11.2019 la 21:20, Radubmw1200r a spus:

Salut colegii, pentru începător un 1200r ce părere aveți? Am mai ,, condus" pe ici colo un kawasaki 12 rr dar poziția pe bmw e...altceva +aspect+marca in sine! Tin sa precizez ca vreau sa fac românia- germania cam de două ori pe an!

Salut si distractie maxima !!!

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.11.2019 la 21:20, Radubmw1200r a spus:

Salut colegii, pentru începător un 1200r ce părere aveți? Am mai ,, condus" pe ici colo un kawasaki 12 rr dar poziția pe bmw e...altceva +aspect+marca in sine! Tin sa precizez ca vreau sa fac românia- germania cam de două ori pe an!

Salut si tie! Ce inseamna “pe ici pe colo”, cam cati km in total? Si permisul de cand il ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu asta, are nerv si chiar cuplu surprinzător. Ca si cafe racer ar merge, sa zic pt mine ca limita de confort pana la ture de 250km, dar mai mult mi se pare fortare. 

Depinde de limita fiecaruia si imboldul adrenalinei😉

Dar tu Radubmw1200r, tu te vezi pe motorul asta conducand 1400km pe sens? 

IMG_20190720_091656.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, TeDy 'M a spus:

Am mers cu asta, are nerv si chiar cuplu surprinzător. Ca si cafe racer ar merge, sa zic pt mine ca limita de confort pana la ture de 250km, dar mai mult mi se pare fortare. 

Depinde de limita fiecaruia si imboldul adrenalinei😉

Dar tu Radubmw1200r, tu te vezi pe motorul asta conducand 1400km pe sens? 

 

Da, asa e, ai dreptate!  Pt drumuri lungi eu recomand GS, GSA sau RT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...