Sari la conținut

Postări Recomandate

Sint in conversatie cu reprezentanta din Otopeni, caut 2 furtune care sint sparte, nu le gaseste d-na Aura, stie cineva o alta sursa?

Furt1.jpg

Furt2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, bmwio a spus:

Sint in conversatie cu reprezentanta din Otopeni, caut 2 furtune care sint sparte, nu le gaseste d-na Aura, stie cineva o alta sursa?

 

Furt2.jpg

 

Asta trebuie sa fie: 11151461835

 

Part 11151461835 was found on the following vehicles:

K589 (K1, K 100 RS)   (08/1988 — 09/1993)

K589 (K 1100 RS, K 1100 LT)   (06/1989 — 04/1999)

 

http://webshop.motorcentrumbruurs.nl/bmw-onderdelen/k-serie/k-1/motorblok/1314447/-webshop-17/11151461835/carterontluchtingsslang.html

 

Daca e ce trebuie da-i lu' tanti Aura acest cod, e femeie nu poti sa ai pretentii. Daca dadea cautare in TIS pentru Vent Hose il gasea dar saraca nu stie mecanica.

 

Celalalt furtun unde se monteaza, ce functie are?

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru info, insa nu reusesc sa cumpar, nu primeste nici un card, iar limba este inteligibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce zici, am incercat si cu card de euro, MC embosat, etc. am trimis mail ca m-au contactat, astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.08.2020 la 9:01, bmwio a spus:

Multumesc pentru info, insa nu reusesc sa cumpar, nu primeste nici un card, iar limba este inteligibila.

 

Mai nene, nu ti-am dat linkul ca sa cumperi de la ei ci ca sa-ti faci o idee daca produsul este ce trebuie. Sun-o pe Aura aia de la Bavaria si da-i codul, o sa-ti spuna pe loc cat costa si in cat timp il aduce. Daca vrei poti sa incerci si local la tine acolo, te duci la un magazin de piese auto mai maricel si-i dai codul sa-l verifice, sunt cativa furnizori de piese care aduc si piese originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc si local, am dat codul si la AB, poate asa gaseste capacul de la filtru unde se monteaza.

Celalalt furtun este mai subtire si scurt, pleaca din cutia de jos a filtrului si merge la rampa injectoarelor.

Am gasit si cele 4 stuturi de legatura de la filtru la galeria de admisie crapate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat, in primul rind nu-mi arata decit o piesa stilizata nu concreta, ce garantie am ca este buna?

image.thumb.png.724e940ee8f0238331ae501e1f63107a.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu am luat de la ei, sunt foarte serioși.

O sa primești o piesă bună.

Trimite-le un mail cu codul piesei și roagă-i să îți pună niște poze clare, să nu fie crăpat cauciucul etc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW R1200R rezervor 18 litri, așa zice cartea, ieri am alimentat, imi arata aproape jumatate de rezervor și am făcut plinul și au intrat 17,2 litri.
Normal trebuia sa se aprindă becul galben rezerva.
Oare sa nu indice bine, se poate regla plătitorul?
Menționez ca după ce fac plinul îmi arată full pana pe la 130 km parcurși după aia începe sa scadă câte o liniuta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, l.u.v a spus:

mai câștigat dacă iei (...) SH

Niște furtune care se coc, că asta știu să facă, de la o moto veche, numa' bune de luat sh! :moron:

Am filtre și ulei sh, bune, din Germania! 😈

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, kenedmoto a spus:

BMW R1200R rezervor 18 litri, așa zice cartea, ieri am alimentat, imi arata aproape jumatate de rezervor și am făcut plinul și au intrat 17,2 litri.
Normal trebuia sa se aprindă becul galben rezerva.
Oare sa nu indice bine, se poate regla plătitorul?
Menționez ca după ce fac plinul îmi arată full pana pe la 130 km parcurși după aia începe sa scadă câte o liniuta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cred ca mai bine sa ne spui unde ai alimentat.

Eu am alimentat acuma vreo 3saptamani de la un  Rompetrol Sabareni, niste motorina. Rezervorul este de max.100L (un Renault Master) si de desi nu era becul aprins au intrat 98 L. Asa ca am scos benzinaria de pe lista de locuri de alimentat.

 

Nu stiu cum sta treaba la R1200R, dar la R1200RT este un lucru stiut ca sonda de benzina este o mizerie si se schimba  la 2-3 ani 🙈.

 

Sondele de benzina in general nu sunt liniare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furtunele le-am gasit la magazinul nostru de piese auto, au si programul BMW original si au fost 530, pe cind la AB erau la 700. 

L.U.V. zicea de carcasa filtrului si coturile de legatura sa le caut sh. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...