Sari la conținut

Postări Recomandate

Va salut,

 

Sunt proaspat posesor al uni BMW R1150RT din 2002 adus pe roti din Germania. A fost o senzatie interesanta :D

Problema e ca dupa ce l-am parcat in fata casei, la nici o saptamana,  cineva a reusit performanta sa o dea jos de pe cric.

Si uite asa am ramas fara oglinda dreapta. 

 

Aveti idee unde as putea gasit o oglinda la un pret decent?

 

ideal doar una :D 

Am gasit pe aliexpress cu 100$ setul dar cel mai probabil calitatea lor lasa de dorit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 57 minute, RoboKid a spus:

Va salut,

 

Sunt proaspat posesor al uni BMW R1150RT din 2002 adus pe roti din Germania. A fost o senzatie interesanta :D

Problema e ca dupa ce l-am parcat in fata casei, la nici o saptamana,  cineva a reusit performanta sa o dea jos de pe cric.

Si uite asa am ramas fara oglinda dreapta. 

 

Aveti idee unde as putea gasit o oglinda la un pret decent?

 

ideal doar una :D 

Am gasit pe aliexpress cu 100$ setul dar cel mai probabil calitatea lor lasa de dorit...

 

Ia suna aici https://m.olx.ro/oferte/user/1VVDH/

 

Eu de la el mi-am luat lampa suplimentara de stop pentru top case. Vezi poate ai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, gabyshor a spus:

Salut!

Iti trebuie doar oglinda (sticla) sau cu totu?

ebay.de ai incercat?

sau https://www.motorworks.co.uk

E terfelita si carcasa desi nu foarte tare dar sticla si suportul sticlei sunt terminate.

PE Ebay am mai gasit dar in america mai mult si ma ajunge peste 250euro o oglinda.

In germania am mai verificat pe ebay dar gasesc doar ciomagite deja.

Prin tara daca auziti pe cineva ca dezmembreaza dati un semn

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Cumperi un geam de oglindă auto aftermarket de dreapta. 

Nu contează brandul, important este să fie de pe aceeași parte și sa fie mai mare decât sticla ta. 

În general vin cu rezistențe electrice pentru dezghețare. 

Nu contează, sticla o dezlipești încet de pe suport cu un feon (ideal de putere, industrial). 

Faci un șablon de carton după suportul original, apoi cauți un geamgiu să ți-o taie și slefuiască ușor. 

Aici e o problemă, vei găsi greu pe cineva, doar pe la cei care vor să se complice. 

Fiind subțire, geamul se poate crăpa. 

Lipești geamul pe suportul lui cu dubluadeziv 3M de exterior sau mastic de etanșare și gata. 

Am facut așa și la 1100 RT și la GTR1400. 

 

PS: pune 2/3 poze detaliate cu interiorul suportului oglinzii, nu mai țin minte dacă are o buză din plastic acolo unde vine sticla, ca să știu ce-ți recomand. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, și bine am regăsit comunitatea moto. Am revenit cu gânduri bune, și un motor mult dorit, și anume BMW K1200R. Voi face o prezentare și pe topicul dedicat. În ceea ce privește motoreta, se pare ca am multe de învățat despre BMW, fiind o mobra mai cu pretenții 👍😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata spate am echilibrat-o dinamic la o vulcanizare auto, dar roata fata nu o pot prinde pe masina. Sa inteleg ca la roata fata nu se pune plumbul diferit stanga / dreapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, diclofenac a spus:

Salutare domnilor, am o nelămurire la un gs 1200 lc , 2017, îmi mănâncă bateriile de la cheie pe pâine, e normal așa ? 

Voi cam la cât timp le înlocuiți ? Eu in 3 luni am schimbat 3 baterii ...

Nu cred că e normal la nici o motoreta și mașina sa se duca atât de repede.... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragi colegi. Am facut revizia la mobra mea ( schimbat lichid frana, filtre, ulei, baterie) dar m-am blocat la reglajul supapelor. Imi pun problema ca s-ar putea sa fie coapte garniturile de capac culbutori si sa nu etanseze dupa ce fac reglajul si montez capacele. As vrea sa fiu linistit cind demontez capacele... Stie cineva daca se gasesc de cumparat garnituri capac culbutori , pret, furnizor, etc. ? Vorbesc de BMW 1150 RT. Multumiri anticipate si urari de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, l.u.v a spus:

La oricare magazin piese auto după seria de caroserie. 

Sau Bavaria 

Sau ebay. 

Sau motorworks.co.uk

Multumesc pentru ajutor. Am vazut pe UK, dar dureaza mult livrarea. O sa incerc la magazine de piese sa vad daca au. Salutari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...