Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare ! daca e cineva interesat de un parbriz de genul acesta https://www.smallgear.ro/cumpara/parbriz-touring-pentru-bmw-k-1200-r-2005-2009-1359 as cam avea eu unu de vanzare la 450 lei. Cred ca se potriveste si pe k1300r. Am si o evacuare zard si un modul abs gen 1 defect (am trecut franele pe direct)

Poze cu parbrizul plus elementele de fixare .P6282063.thumb.JPG.6f2d4f1e7aa8682157526d8f30a607bf.JPGP6282062.thumb.JPG.7799bffe24dd45582691f3f76886112b.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna ziua. Recomandati-mi va rog un site unde gasesc schema explodata, plus coduri la RT 1200.  Si un manual daca are cineva sa-mi trimita. Multumesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 17.06.2022 la 8:16, aquachrono a spus:

Salutare. Mi-a ramas o lada de piese de K1100 de care nu mai am loc in garaj, am dat K-ul in urma cu multi ani. E cineva interesat sa ma scape de ele?

Salut, sint interesat, eu am inca un k1100LT, multumesc, Viorel, 0723409772, cele bune.

P9.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.07.2022 la 10:03, Sagetatu a spus:

Buna ziua. Recomandati-mi va rog un site unde gasesc schema explodata, plus coduri la RT 1200.  Si un manual daca are cineva sa-mi trimita. Multumesc. 

www.realoem.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.07.2022 la 9:03, Sagetatu a spus:

Buna ziua. Recomandati-mi va rog un site unde gasesc schema explodata, plus coduri la RT 1200.  Si un manual daca are cineva sa-mi trimita. Multumesc. 

www.realoem.com cel mai bun site pt BMW, iar carte cauta editura Haynes din UK sunt cele mai complete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 27.06.2022 at 17:52, popicadi said:

un modul abs gen 1 defect 

Servo-ABS? La ce pret?

Editat de DKW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, DKW a spus:

Servo-ABS? La ce pret?

initial ma gandeam la 100 euro fara calculator. Dar nu o mai vand, ori o dau cand vand motorul ori o sa mai incerc iarna sa o repar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.07.2022 la 10:03, Sagetatu a spus:

Buna ziua. Recomandati-mi va rog un site unde gasesc schema explodata, plus coduri la RT 1200.  Si un manual daca are cineva sa-mi trimita. Multumesc. 

https://www.bike-parts-bmw.com/bmw-motorcycle/R 1200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 08.08.2022 at 10:49, popicadi said:

initial ma gandeam la 100 euro fara calculator. Dar nu o mai vand, ori o dau cand vand motorul ori o sa mai incerc iarna sa o repar.

Ma interesa doar partea mecanica pentru un senzor de presiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Se pare ca la al meu k1200r o sa am problema cu cutia de viteze. Mai exact intra/iasa greu din treapta a 2-a. In acceleratile puternice pe la 5500-6000 de ture face ca si cum as fi in limitare si nu mai trece de aceasta turatie. Daca accelerez normal , de cele mai multe ori trece de aceasta turatie fara nici un simptom. Acum intrebarea mea e cat de conpatibila e cutia de pe k1300s pe k1200r? Nu prea as cauta sa schimb piese in cutia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.08.2022 la 8:21, ENEOS a spus:

Screenshot_20220814_081709.thumb.jpg.8b20473b53b47bed93aada569df63766.jpg

 

"bullshit motorwerks" 

Mortal! :crack:

Dupa 2 Ducati pot spune ca alea schimbau cu puterea mintii (ca sa-l citez pe mecanicul la care merg eu) :)) unde mai pui ca zilele trecute am dat o tura cu un gs de prin 2016, capatul capatului pentru toti bmw-isti, f mare dezamagire....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut plăcerea de a deține vreo japoneză până acum pentru a putea face o comprație globală, dar nici Ducati nici BMW nu mi s-au părut a fi motociclete stricăcioase sau cu probleme majore. Motociclete bune, cu păcatele lor respective dar care fac foarte bine ceea ce sunt gândite să facă. Poate (și) de acolo comparația de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, SenorPink a spus:

Ehh nu cred ca GS-urile sunt atât de proaste 60 de mii vândute în 2021.  Cred ca e mai mult decât competiția la un loc 🤭 

Era o poveste cu bunaciunea din club pe care o dorea toata lumea dar imi e lene sa o mai scriu aici. Poate stiti povestea...

revenind la oile nostre, a facut cineva converisa intre cutii ca parca nu as cumpara una de k1300 degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

Eu cu ducati n-am avut curaj să dau ture, hărmălaia mecanică din interior m-a determinat să renunț. 😖

Corect. Ducati suna a defect de noua ! Cum sa compari cu un BMW ? 

Editat de Sagetatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca posessor de (vechituri) 4 japo, un scuter italian si 4 BMW-uri, pot sa spun ca fiecare producator are bubele lui in/pe cap. Asa ca alegeti ce va place si bucurati-va de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.08.2022 la 0:59, patrick1 a spus:

Au coduri de fabricație diferite, respectiv 23007726370 /1200 și 23007720793 /1300.

Alte ”idei” nu mai ai? :D

 

ba da...desfac cutia si vad ce e prin ea 😒

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Americanii spun că merge, cu ceva adaptări minime. Acolo se vorbește despre transmisie de K13S pe K12S, dar cel mai probabil se aplică și la R.

 

Oricum mi se pare nasol și ciudat că BMW nu vinde componentele cutiei separat; așa ai fi putut să compari codurile pieselor individuale. Dar sunt destul de convins că upgrade-ul merge oricum.

 

EDIT: acum văd că ai întrebat inițial de cutie de K13S pe K12R. Problema ar fi (probabil) cu rapoartele. S-ul sigur are cutie mai lungă.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...