Sari la conținut

Cele mai nostime topicuri de pe forum..si nu numai!


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu cred ca cel mai mult am ras totusi la cel cu DP cu mersul la Magadan,ursii,flotoarele!!! :))

Eu la fel. Si filmuletele cu personajele indiene si subtitrare. Radeam cu lacrimi, cred ca si acum rad daca le vad. :)))))))

 

http://www.grapheine.com/bombaytv/communication-fr-57bfa04f0560193f88d737ed7bc9f40a.html

 

http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-fr-f1bbae992bfb0f5a2ef30c2c34fca1c3.html

 

cri-mi-na-le!! :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult de zis si povestea e cuprinsa in mai multe topicuri.

Trebuie cautat topicul "expeditiei" apoi "jurnalul" tinut de el si citite complet ca sa intelegi, apoi "prezentarea expeditiei" avuta dupa revenirea din necunoscut.

 

In mare, Dan Popescu a organizat si efectuat o expeditie cu motocicleta la Magadan. Expeditia a promovat-o si relatat-o la modul grandios, a avut si jurnal de expeditie pe site-ul ACR in care se autotintitula "corpul expeditionar".

Nu a reusit sa ajunga pe doua roti la Magadan, nu din vina lui, evident, ambreiajul motocicletei stricandu-se cand mai avea vreo 800km pana acolo. Asta nu l-a impiedicat sa se autointituleze ca fiind "primul roman care a ajuns pe doua roti la Magadan" sustinand ca a fost impins si ajutat de localnici pe alocuri. Cum plm, poti fi impins pe alocuri 800km cu un ambreiaj muci, numai el stie.

Apoi, la intoarcere a aratat in cadrul prezentarii pe care a sustinut-o la sediul ACR cateva fotografii cu un biciclist devorat de ursi pe care sustinea ca le-a primit de la autoritatile rusesti, el personal trecand prin zona cand a avut loc tragicul eveniment. Forumistii prezenti la prezentare au descoperit ulterior ca pozele prezentate de el erau 1st hit pe google la "man eaten by bear" . :-S Si erau despre un incident din Alaska de-acu 4 ani. :|

Ehee, sunt multe povesti..

 

---------------------

 

Si topicul cu betisorul scapat in cilindru e epic!!! hahahaaaaaaaaaaaaaa :))))))

 

P.s. - afirmatia care l-a facut celebru a fost ceva de genul: "aici misuna ursii cum misuna maidanezii in romania" -sau ceva asemanator, dar el nu se afla inca in Siberia cand scria asta, era in primul oras mai estic :)))

 

Pagina originala a relatarii expeditiei nu mai exista :( http://euroasia2010.amoro.ro/

Crampeie se mai regasesc pe pagina ACR:

http://www.acr.ro/prima-expeditie-romaneascaeuroasia-tour-transsiberia-2010.html

http://www.acr.ro/prima-expeditie-romaneasca-euroasia-tour-transsiberia-2010-si-a-atins-obiectivul.html

http://www.acr.ro/o-luna-de-zile-de-la-lansarea-expeditiei-solitare-euroasia-tour-transsiberia-2010.html

 

topicul original de pe forum

/index.php?/topic/554805-expeditia-solitara-euroasia-tour-transsiberia-2010/

 

replica asta e geniala:

 

 

Eu nu am inteles - cine pleaca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nominalizarile mele:

 

fast_arrow cu: OZN sau UFO

vallentin cu: Un motor o problema si 16 mecanici!

 

Mentionez ca datorita caterincii si balacarelilor topicurile au fos sterse de catre moderatori.

 

A mai fost unul sters in care a fost sters si contul lui Stress L&P...

Oare sub ce nume se ascunde acum...???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nominalizarile mele:

 

fast_arrow cu: OZN sau UFO

Pe asta nu-l stiu.

vallentin cu: Un motor o problema si 16 mecanici!

Nu e sters, e aici: /index.php?/topic/670917-un-motor-o-problema-si-14-mecanici/

A mai fost unul sters in care a fost sters si contul lui Stress L&P...

Oare sub ce nume se ascunde acum...???

fesu

 

/index.php?/user/30787-fesu/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Originalitatea expeditiei, prima de acest gen din Romania, consta in caracterul ei solitar, expeditionarul singur cu motocicleta sa, cu recuzita sa specifica, cu drumul sau mai mult macadam, cu convingerea ca va invinge toate vicisitudinile neprevazutului.

 

Pe data de 22 august a.c. s-au implinit 30 de zile de zbucium, de aventura rutiera, de emotii a ce va mai fi”. Aceste sentimente vi le-a transmis

 

hahaha.gif

Tipul asta parca e scos dintr-o piesa de Caragiale...

mai degraba dintr un film dea lui sergiu nicolaescu:)))))...penibil oricum cum au unii impresia ca se invarte pamantul in jurul lor:)))

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/264587-s-a-deschis-sezonul-de-ban-uri-sa-fie-din-cauza-bataii-pe-scaunele-de/

Si continuarea... /index.php?/topic/269774-sifonaria-awards/page__hl__sifonar#entry1476142 Ioi, ce amuzanti erau userii pe vremea aia.. :)

 

 

/index.php?/topic/47358-homosexualitatea/page__hl__homosexualitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

X-el, zi omule daca e gluma sau nu ca am citit cateva pagini si nu mi se pare amuzant pana acum. A ajuns weeman la spital sau nu???? :)))))

 

nevermind, am gasit declaratia patitului:

 

"Cum s-a produs accidentul: eu.. vrum, vrum, drumul face dreapta, eu nu

Am tras dreapta de motor si el mergea tot pe directia inainte, am incercat sa il inclin mai mult, degeaba... mi-a alunecat.

Politia : ce politie bai baieti.. eu am permisul suspendat, vreau sa circul sezonul viitor. la cateva sute de metri era un restaurant. Am sunat un prieten sa vina sa ma ajute, pe lita ca vad ca e renumit, bine el a ajuns la vreo doua ore, intre timp am bagat motorul langa restaurantul respectiv si am rugat pe unu de acolo sa sune la salvare si sa le spuna ca am alunecat de pe o stanca si e posibil sa am piciorul rupt. Intre timp am dat cateva sms-uri, din alea cu "ioane m-am imprastiat", "copilu' imi e dor de tine" deh, ma plictiseam si eu intins pe jos.

Salvarea: m-au luat, m-au dus, m-au lasat acolo. o sa ii tin minte toata viata ca nu m-au lasat sa fumez in salvare.

Acolo: radiografie si fugi acasa ca n-ai nimic.

Avarii motor, carene zgariate, oricum erau. semighidon crapat, sau nu stiu exact ce are, oricum e deplasat...

Avarii eu: ma doare piciorul destul de tare smile.gif si cineva m-a facut sa alerg in seara asta... (va ziceam mai devreme ceva de un copil)"

Putin off topic. Vad ca in dreptul userului Weeman este trecut "decedat". A patit ceva, sau e tot o gluma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Admin

poate sapa ssss-ul dupa topicul ala cu doi iuzari ce si-au facut cont pe eva.ro sa se certe daca delfinii e peste :)

Hai ca l-am gasit eu aici , citesc si rad cu lacrimi mari.. :crack:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...