Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

Ce inseamna sa (nu) casti ochii si sa mergi pe ideea ca TU ai prioritate ...

Vizionati cu incredere ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 839
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ce inseamna sa (nu) casti ochii si sa mergi pe ideea ca TU ai prioritate ...

Vizionati cu incredere ;)

 

Vai de capu meu, erau uni care picau total aiurea :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

degeaba vrei tu sa faci educatie cand la noi domina spiritul de turma.

daca unul zice "mooaaa ce smecher sunt ca merg fara casca" turma lui va merge fara casca ca sa fie ca-n filme....

daca unu zice "imi bag (cuvant urat), nu mai pot de cald" si merge in tricou si slapi, ceilalti or fi mai prosti sa mearga altfel sa rada lumea de ei ca merg imbracati....

singura educatie le-o poate face asfaltul....

 

:peace: :ok:

din pacate asa e ...'unde nu e nici D-zeu nu cere'....:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok in sf am terminat de citit topicul foarte interesant multe lucruri care ar trebuii sa le stie si sa la faca toti incepatorii(ma refer in special la echipament deoarece el este personajul principal)!!!pe la inceputul topicului am vazut postari care in care era relatat deseori lipsa echipamentului (vorbesc de 2005,06,07) acum imi place sa cred,si sper ca lucrurile s-au mai schimbat (2013) si ca echipamentul este prezent mereu!! eu am luat cat A acum 2 ani anul trecut profitand de niste oferrte de nerefuzat(un magazin de profil a intrat in faliment ) mi-am cumparat intreg echipamanetul (casca,manusi, geaca+pantaloni,cizme,protectie pentru spate -toate in jur de 800 euro) acum imi mai lipseste motorul care o sa vina si el in curand ...ganditi-va ca am stat 1 an cu echipamentul in dulap din cand in cand ma mai uitam la el si ma visam pe motor :) !! da este adevarat ca el nu te poate proteja indeajuns la viteze mari indiferent de cat ai dat pe el dar la viteze moderate ,in oras, in cazul unor cazaturi fie ele cat de stupide vei fii ffffff bucuros ca l-ai avut!!!! asfalt uscat si fara gropi!!bafta tuturor !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Highside.

Daca s-a perforat de la frecare combinezonul, inchipuiti-va ce s-ar fi intamplat in lipsa lui...

post-40715-0-58012400-1374361066_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O lista de accidente filmate pe circuit. Nu sunt cazaturi din cauza mersulul la limita ci sunt erori de incepatori, prea mult avant si prea putina xperienta, graba si uneori prostie; lucruri care s-ar putea cu usurinta evita.

 

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am vazut filmuletul asta pe trafictube si nu e prima oara cand vad asta. De ce se intampla fenomenul asta?

M-am gandit la urmatoarele ipoteze:

 

- cauciucuri uzate;

- gaz prea mult/derapaj

- posibil pietris/nisip insa nu se observa nimic in filmulet.

- nu erau incalzite cauciucurile ?! (asta din ce a zis cel din filmulet. Se poate intampla asa ceva din aceasta cauza?

 

Va multumesc.

 

Filmulete:

 

 

http://youtu.be/WFVSAK9LCHc

 

http://youtu.be/Q9zNUPDmnz4

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic toate cele enumerate de tine sunt factori ce afecteaza aderenta. Din ce se vede totusi, cred ca a scapat mana in gaz. Sau a dat de o pata de ulei care insa nu se observa in filmare. Cauciucurile or fi avand si ele o vina, dar viteza era prea mica ca prima data sa dai vina pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...