Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

numarul ... cat o fi.

 

Circumstante: drum liber, peisaj mirific, asfalt bun. Pana acum, peisajul ideal sa-i dai in goarna, nu ?

 

Omul avea 280 km/h, si a ratat curba.

 

 

ADMIN EDIT: pozele sunt mult prea dure, au fost sterse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

UncleFester, e cam mult, chiar si cu avertismentele de rigoare.. e dincolo de macabru. astea sunt poze pentru ogrish.com nu pentru educatie.

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

ceea ce ma surprinde este faptul ca motorul este inca "in one piece". ciudat as zice, la 280km/h....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

revin:

iar la impactul care l-a adus pe om in stadiul respectiv sunt curios cum de motorul a ramas intreg, pana la urma ce a lovit acel motor sau de ce s-a lovit???

nu pot sa cred ca omul a fost sfartecat in X bucatzi si motorul ramas "in one piece"

sau poate chiar este de pe ogrish.com...

 

anyway, bleah.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele de genul asta ajuta pe cei care abia si-au luat carnetu sau cei care urmeaza sa-l faca...dar pot sa faca pe uni sa nu mai vor sa vada motociclete in viatza lor :drink: . In orice caz e buna si ideea cu pliantele...dar eu zic sa fie distribuite si prin licee pentru cei care conduc motoare/scutere fara permis...sa vada la ce pericole se expun...poate asa mai asteapta si ei 1 luna pana sa-si ieie permisu.

Editat de Drake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ca omul a fost sfartecat in X bucatzi si motorul ramas "in one piece"

sau poate chiar este de pe ogrish.com...

 

Ogrish isi watermark-eaza pozele, deci nu e de la ei. Supozitie: motorul se duce taras si nu loveste nimic, motociclistul are ghinion si loveste un obstacol. Oricum, altceva n-avem ce face, decat sa ne dam cu parerea.

 

 

@restul: aha, nu va place partea intunecata a motociclismului ? e, uite ca exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci....poate topicul este unpic cam macabru, dar totusi primele poze, cele cu importanta manusilor sunt foarte bune.....oameni buni eu asta port pe BICICLETA, la trial dar totusi pe bicicleta, va spun sunt folositoare, mai ales cand te folosesti de maini ca sa nu te duci in cap

post-4898-1120595922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.ff interesant..desi atent la echipament(casca arai,cisme alpine,geaca) ala de s-a facut praf a lipsit de la ora "adaptare vitezei".280km/h e ceva..si eu umblu fara geaca si m-am cam foarte panicat ..trebuie neaparat sa-mi iau..am casca,manusi,protectie coloana dar de geaca n-am mai avut bani..sper cat de curand sa imi iau..

Editat de dizzyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol, intr'adevar.. :(

ar trebui sa mai tempereze pe cei care se cred invincibili pe motor. nu eshti invincibil nici intr'o mashina cu 5 stele NCAP, daramite pe motor..

pacat ca cei vizatzi nu "ishi pierd vremea" pe acest forum.. :drink: ptr ei e mai important sa "show off".. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face ce crede......adevarul e k sa mergi fara echipament e cam riscant!! :laugh: Eu unul, recunosc k nu0mi pun tot timpul echipament adecvat!!! :drink: Asta e ! Fiecare o face pe pielea lui!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey oameni buni oricine stie sa dea search p ogrish.com de motorcycle, astea le-am mai vazut cand am avut tentativa de a lucra la campania antiaccident uite si linkul cu search dat.....astea sunt poze chiar oribile unele

http://209.0.146.253/search.cgi?IncludeBlo...arch=motorcycle,

nu mai datzi si voi poze d-astea ca se sperie lumea prea tare, totusi astea sunt foarte putzine si se intampla si in masini, nu exageratzi

uite si accidentele de masini ca sa se intzeleaga ca exista si d-astea

http://209.0.146.253/search.cgi?IncludeBlo...ch=car+accident

Editat de Ra964
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt horror pozele..am nishte prieteni care se cred smecheri,o sa-i aduc sa le arat pozele sa vad cum le cad ochii...si dupa aia sa vad mai umbla ei fara echipament :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... ce zicetzi de chestia asta: pe o fatza a pliantului partea furmoasa a motociclismului iar pe verso partea nasoala.

 

Pe partea frumoasa poze de prin calatorii, motociclishti calarind, intruniri etc. care sa surprinda spiritul liber shi tot ce inseamna motociclismul pe unfond deschis, eventual un peisaj mishto, iar pe verso ceva mai intunecat cu poze d'astea mai shocante... un fel de revers al medaliei.

 

Pe partea "luminoasa" motociclishtii din poze trebuie sa poarte echipament complet.

 

Putem face un mesaj de genul: "Te-ai hotarat sa devii motociclist! Felicitari! Potzi fi asa... (pe fatza frumoasa), (pe verso) ... sau asa!"

 

Textele se mai pot elabora. Oricum ideea de baza este asta cu o fatza frumoasa shi una nasoala, ambele expuse explicit.

 

Ce zicetzi?

 

@Skywalker e necesar orice ajutor... keep in touch!

189796[/snapback]

 

 

Asa cum in zilele de examen, la Ilioara, vin oameni sa isi dea importantza sau sa-si vanda motoarele (eventual sa imparta pliante cu firma X) asa putem face si noi, in zi de examen, o tura acolo sa impartim pliantele de genul asta.

Skullz, una si cu una fac doua, daca o lungim aiurea, trece vara si apar alte accidente.

 

Fa un model, trimite-mi-l pe mail, modificam ceva (daca e de modificat), de preferabil sa fie alb-negru, sa iasa ieftin la multiplicat, mai strangem bani de la care vrea si dam la scoli si la examenele din Ilioara.

 

Parerea mea, ca deja am vazut prea multe numai anul asta.

 

On Topic:

NU va sclifositi la poze, sunt din realitatea zilelor noastre. Nu sunt fantezii, nu sunt aberatii mentale ale unora. Asta e viata, asta se intampla. Repet insa ce au zis si altii inainte: Pacat ca "shmecherii" nu au ochi sa vada :drink:

 

In fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e sa schimbati titlul topicului inapoi in "de ce sa purtam ECHIPAMENT (raspunsuri in imagini) si sa stergeti toate celelalte posturi care nu se refera la subiect.

 

accidente ca cel de mai sus sunt rare si imaginile prea grotesti. in plus nu au nici o legatura cu lipsa echipamentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...