Sari la conținut

Grupul vesel de la "9"


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Ar fi interesant..si scurt.. pt poze si popasuri http://goo.gl/maps/LTZxZ (Bucuresti - Sinca veche - Sambata de sus) :peace:

 

Scurt?

Sunt ~250 km doar dus. Peste 500 dus-intors. Mult prea mult pentru o excursie de o zi !

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am facut traseul pana la Zarnesti pe 11 mai , cand m-am pierdut de voi, in plus am traversat Brasovul si Zarnestiul de 2 ori pana am gasit drumul.

Am ajuns in Bucuresti pe la 19.

A fost frumos, pe serpentine si pe curbele prin padure m-am umplut de praf dar a meritat !!!!!!!!!!!!!!!!!

Data viitoare o sa-mi scot si eu traseul pe care o sa mergeti voi si o sa va prind din urma.

 

,..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem trei motoare care plecam de la Petrom Baneasa pe 18 Mai , ora 08.30(vezi topicul ,,Plimbare 18 Mai catre munte'' ), iar traseul are 178 Km la Predeal se face stanga spre Rajnov, apoi stanga spre Zarnesti VEZI harta)

Editat de daniel1954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e drumul Brasov-Rucar?

Blana :D

 

Ar fi interesant..si scurt.. pt poze si popasuri http://goo.gl/maps/LTZxZ (Bucuresti - Sinca veche - Sambata de sus)

Si ce faci? Te intorci pe acelasi drum?

Plus ca mereu arunci vorba ca vii si dai teapa; lasa ca ne ocupam noi de traseu :grinbandit:

 

Mie imi place, cu o mica modificare, la Predeal sa facem stanga spre Rasnov sa nu mai ajungem in Brasov ca e haos drumul ala, cel putin spre Rasnov e frumos de mers si asfaltul este bun.

Da, si asa ar fi frumos pe DN73A, cu o singura mentiune: ar fi dreapta dinspre Rasnov spre Predeal :P

 

La mare nu merge nimeni pe 18 mai?

Noua ne plac mai mult curbele si aerul curat...

O sa mergem si la mare, dar mai incolo putin.

 

 

 

Maine seara la noapte muzeelor cine merge?

Prima data am merge la Muzeul de Arta si apoi la Antipa. Apoi la bere prin boschet, probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la Noaptea Muzeelor.

 

Ora 16:30, Muzeul de Istorie.

post-62483-0-07536000-1368993853_thumb.jpg

 

Columna lui Traian.

post-62483-0-29078500-1368994004_thumb.jpg

 

post-62483-0-77369800-1368994066_thumb.jpg

 

post-62483-0-26933100-1368994087_thumb.jpg

 

Spre Muzeul Antipa, expozitia Human Body. Cand am vazut cat este coada, am trecut mai departe.

post-62483-0-28638300-1368994146_thumb.jpg

 

post-62483-0-48389400-1368994177_thumb.jpg

 

Muzeul Taranului

post-62483-0-28564200-1368994192_thumb.jpg

 

Muzeul de Geologie

post-62483-0-37124400-1368994220_thumb.jpg

 

La coada spre Human Body.

post-62483-0-11954000-1368994259_thumb.jpg

 

Aproape am intrat, dupa cateva ore bune de stat la coada...

post-62483-0-69747600-1368994301_thumb.jpg

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua ne plac mai mult curbele si aerul curat...

 

 

 

Maine seara la noapte muzeelor cine merge?

Prima data am merge la Muzeul de Arta si apoi la Antipa.

 

:funny:

 

 

de cand m-am nascut caut sa inteleg ce cauta lumea la muzee.

dracu', ca mi-e teama ca mor si n-o sa inteleg.

ma apuc sa casc numai cand aud.

nu mai zic ca m-a obligat mandra sa merg si la teatru. inainte de pauza visam,

 

bine, acuma, n-ai ce sa te astepti de la inculti, dar invatati-ma logic ce e atractiv la muzee ma refer, luati-o gradual cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

 

 

de cand m-am nascut caut sa inteleg ce cauta lumea la muzee.

dracu', ca mi-e teama ca mor si n-o sa inteleg.

ma apuc sa casc numai cand aud.

nu mai zic ca m-a obligat mandra sa merg si la teatru. inainte de pauza visam,

 

bine, acuma, n-ai ce sa te astepti de la inculti, dar invatati-ma logic ce e atractiv la muzee ma refer, luati-o gradual cu mine.

Ca sa poti intelege ,,ce cauta lumea la muzee" trebuie sa ai sadita o samanta de ,,cultura" inca din frageda pruncie ,si normal trebuie sa fii ,,curios".Curiozitatea pune neuronii la treaba atunci cand ei (neuronii) ,,sunt mai mult de 2 ".Stimate domn ,mie mi-ar lua 5 minute ca sa va explic ce ,,cauta lumea la muzee" dar dumneavoastra v-ar lua o eternitate ca sa intelegeti .

 

 

PS-gata cu asigurarile ? Poluam si alte topicuri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa poti intelege ,,ce cauta lumea la muzee" trebuie sa ai sadita o samanta de ,,cultura" inca din frageda pruncie ,si normal trebuie sa fii ,,curios".Curiozitatea pune neuronii la treaba atunci cand ei (neuronii) ,,sunt mai mult de 2 ".Stimate domn ,mie mi-ar lua 5 minute ca sa va explic ce ,,cauta lumea la muzee" dar dumneavoastra v-ar lua o eternitate ca sa intelegeti .

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

 

 

de cand m-am nascut caut sa inteleg ce cauta lumea la muzee.

dracu', ca mi-e teama ca mor si n-o sa inteleg.

ma apuc sa casc numai cand aud.

nu mai zic ca m-a obligat mandra sa merg si la teatru. inainte de pauza visam,

 

bine, acuma, n-ai ce sa te astepti de la inculti, dar invatati-ma logic ce e atractiv la muzee ma refer, luati-o gradual cu mine.

 

Sambata daca nu iesim la o tura de 300-500 km, seara iesim in oras. Intamplator, sambata pe 18.05, era si Noaptea Muzeelor.

 

Nu vad ce e asa rau in a merge la un muzeu? :eek:

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi

Cu placere domnul meu .Am raspuns in stilul asta pentru ca si intrebarea a fost ,,ironica" .Oricum refuz sa cred ca cineva crescut in ,,alte vremuri" nu calca muzeele :)) Daca eram ,,niste pusti" intelegeam dar asa ...imi pare rau ,nu tine gogorita cu ,,nu inteleg ....." :))

 

Pe vremuri calcam muzeele mai ales iarna,pentru ca inauntru era cald si bine si pana incepea ,,filmul" colindam salile muzeelor pentru 2 lei .Si culmea ,ramaneam cu multe in capatana noastra de pusti tembeli .Este adevarat ca si scoala isi avea un cuvant de spus si ne cam tara prin muzeele patriei.

 

Parerea mea : ...cel putin vara ,muzeele ar trebui sa fie deschise si /sau (numai ) noaptea ...Este superba o plimbare pe motor la 4 dimineata prin Bucuresti ca sa nu mai spun ca strazile arata si miros mult mai frumos la ore matinale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere domnul meu .Am raspuns in stilul asta pentru ca si intrebarea a fost ,,ironica" .Oricum refuz sa cred ca cineva crescut in ,,alte vremuri" nu calca muzeele :)) Daca eram ,,niste pusti" intelegeam dar asa ...imi pare rau ,nu tine gogorita cu ,,nu inteleg ....." :))

 

Pe vremuri calcam muzeele mai ales iarna,pentru ca inauntru era cald si bine si pana incepea ,,filmul" colindam salile muzeelor pentru 2 lei .Si culmea ,ramaneam cu multe in capatana noastra de pusti tembeli .Este adevarat ca si scoala isi avea un cuvant de spus si ne cam tara prin muzeele patriei.

 

Parerea mea : ...cel putin vara ,muzeele ar trebui sa fie deschise si /sau (numai ) noaptea ...Este superba o plimbare pe motor la 4 dimineata prin Bucuresti ca sa nu mai spun ca strazile arata si miros mult mai frumos la ore matinale.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata daca nu iesim la o tura de 300-500 km, seara iesim in oras. Intamplator, sambata pe 18.05, era si Noaptea Muzeelor.

 

Nu vad ce e asa rau in a merge la un muzeu? :eek:

 

usurel, nu e nimic rau, a fost doar ofraza funny a lui beatrice.

citeste doar ce-am scos eu si-o sa vezi, jeez!

 

Cu placere domnul meu .Am raspuns in stilul asta pentru ca si intrebarea a fost ,,ironica" .Oricum refuz sa cred ca cineva crescut in ,,alte vremuri" nu calca muzeele :)) Daca eram ,,niste pusti" intelegeam dar asa ...imi pare rau ,nu tine gogorita cu ,,nu inteleg ....." :))

 

Pe vremuri calcam muzeele mai ales iarna,pentru ca inauntru era cald si bine si pana incepea ,,filmul" colindam salile muzeelor pentru 2 lei .Si culmea ,ramaneam cu multe in capatana noastra de pusti tembeli .Este adevarat ca si scoala isi avea un cuvant de spus si ne cam tara prin muzeele patriei.

 

Parerea mea : ...cel putin vara ,muzeele ar trebui sa fie deschise si /sau (numai ) noaptea ...Este superba o plimbare pe motor la 4 dimineata prin Bucuresti ca sa nu mai spun ca strazile arata si miros mult mai frumos la ore matinale.

 

esti agresiv, ce vrei sa raspund?

nu, nu-mi place "muzeele"

am si zis ca-s incult, ce mare smecherie?

prefer sa ma uit la o furnica cum isi cara frimitura.

asta nu inseamna ca ii judec pe cei care se duc. ma simt invidios pe undeva pentru ca ei se simt bine si "e si in ton", nu-mi place la muzeu, la teatru, nici la film. un monstru este?

 

anyway, e ultimul lucru sa vreau sa provoc vreo cearta. am fost atras doar de "ne plac curbele si aerul curat [...], deci, mergem la muzeu"

si am spus ca e funny.

n-am nimic cu nimeni (doar cu carpatica)

lipsa de activitate, zi proasta, 2 sedinte, o analiza lunga, afara 11° si ploua.

 

e okay? imi retrag postulin care am citat-o pe beatrice? nu-mi fac probleme ca nu intelegi ce spun eu, inteleg ca problemele sunt pe sensul celalalt

o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anyway, e ultimul lucru sa vreau sa provoc vreo cearta. am fost atras doar de "ne plac curbele si aerul curat [...], deci, mergem la muzeu"

si am spus ca e funny.

e okay? imi retrag postulin care am citat-o pe beatrice? nu-mi fac probleme ca nu intelegi ce spun eu, inteleg ca problemele sunt pe sensul celalalt

o seara buna

Hai ma, canta la alta masa...

Pana una alta noi ne plimbam cat putem (si crede-ma ca pe forum sunt puse doar o parte din excursii), nu stam si-o labarim pe topicuri care nu ne privesc ;)

Apropo, intamplator, in noaptea aia puteam sa vad mortaciuni decupate si plastifiate la un pret de vreo 3 ori mai mic, lucru care nu se intampla atat de des, mai ales la romanica.

 

 

@Grup:

Costel si-a luat motoru' azi, deci cel mai probabil o sa vina si el la urmatoarea iesire. Trebuie sa vad daca poate weekend-ul asta, sau pe 1 iunie si in functie de asta, facem si noi traseul ala cu Rucar-Bran. Il asteptam si pe el sa vina, ca tare mi-e dor de tobele alea. :D

 

Va anunt diseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand m-am nascut caut sa inteleg ce cauta lumea la muzee.

Poti vedea un tablou mai vechi sau mai nou, o chestie de arta.

Muzeeele sunt si tematice: geologie, biologie, istorie etc. mai spargi monotonia, clatesti ochiu', poate iti vine vreo idee....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti vedea un tablou mai vechi sau mai nou, o chestie de arta.

Muzeeele sunt si tematice: geologie, biologie, istorie etc. mai spargi monotonia, clatesti ochiu', poate iti vine vreo idee....

 

thx mate,

sincer, nu mai vroiam sa scriu pe grupul vostru.

am scris doar pentru ca e public si am citit un text funny,

funny inseamna nostim,

nicidecum n-am ras de cel care l-a scris. in schimb primesc 2 raspunsuri destul de agresive.

anyway, ai avut vreodata impresia si frustrarea ca nu s-a-nteles ce-ai vrut sa spui si ca orice adaugi in plus nu face decat sa agraveze situatia?

sper, daca nu, inseamna ca personal am si severe probleme emotionale.

 

referitor la ce imi place si nu-mi place mie, nu e locul aici si nici de ce si nici ce-mi vine-n minte despre muzee, castele, picturi...

daca se va face un topic separat cu "ce-i place si ce nu-i place lui tsunami" voi dezvolta, dar e neinteresant, nu recomand. raspunzand cu ocazia asta si lui serge, da mai, parintii au incercat sa sadeasca setea de cultura. nu s-a prins, ce vrei sa-i fac? si daca nu simt, nici nu inteleg. nu ti-am zis ca nu merita prietenia cu mine?

pe mandra doar o conduc la teatru, chiar si la antipa a fost sa vada expozitia. si ceea ce nu intelegi tu aici e amplificat in casa de vreo 10 ori

 

gluma:

ideea era s-o cuceresc pe beatrice. ghinion, am aflat ca "e data"

nevermind i'll find someone like you,

 

ieri, intins pe iarba undeva inainte de caransebes venind spre bucuresti, privind galustile albe pe cer cum trec usor disparand dupa dealuri, culmea, unele modificandu-si forma, mirosind iarba cruda si undeva, departe wille nelson fredonand the city of new orleans...

singura grija era ca odata ridicat sa nu gasesc vreo surpriza mazlinie de la oi pe tricou, asta-i tot

 

 

weekend placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, da. Ramane pe 1 iunie. Saptamana asta Costel se duce la Aikido, prin Poiana BV, sa se tavaleasca p-acolo.

 

Weekend-ul urmator; sper sa fie vreme buna :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...