Sari la conținut

Husky te250 2010


todea
 Share

Postări Recomandate

spor la sarituri si zero cazaturi !

 

De la husky te 250 la sx150 e diferenta frate, esti cam offtopic :))

Complet offtopic dar imi permit sa dau un sfat,incercati mobre de capacitate mica gen exc 125,200 sx 150...eu personal am inceput cu dr350 apoi rmz250,crf250x si am ajuns la 150sx..de departe mobra care m-a lasat cu gura cascata.Sunt foarte sigur akm ca urmatoarea mea mobra de enduro va fi exc'ul de 200.Factorul fun este foarte ridicat la aceste mobre..pur si simplu zambesti mereu:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complet offtopic dar imi permit sa dau un sfat,incercati mobre de capacitate mica gen exc 125,200 sx 150...eu personal am inceput cu dr350 apoi rmz250,crf250x si am ajuns la 150sx..de departe mobra care m-a lasat cu gura cascata.Sunt foarte sigur akm ca urmatoarea mea mobra de enduro va fi exc'ul de 200.Factorul fun este foarte ridicat la aceste mobre..pur si simplu zambesti mereu:))

 

stai sa vezi cand o sa ajungi la 300! :mexicanwave:

Editat de aurelro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu compara sx cu exc, sunt filme diferite ;)

personal cred ca ai ales gresit, dar daca nu ma inseala memoria, am vazut ca de fapt cam samsaresti mobre, deci nu vad sa fie o problema sa iei altceva.

 

un 250 sx cred ca era putin cam mult de inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, omu face comparatia intre EXC si SX ... si e mare de tot, e enduro vs cross, doua filme complet diferite dupa cum spune SOSO

 

nu merge enduro la cross...mai degraba cross la enduro.nu am ce sa fac cu exc pe circuit!am zis ca o sa fac si enduro dar soft

 

ete traseul de enduro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea,orice intrebare legata de husqvarna poti apela fara probleme.

Marcel,un 300 2T oricare ar fi el ca marca,in regim de cursa poate sa consume si mai repede un plin!Depinde cat de "nervos"este pilotul.Noi, la o zi de endureala,ne incadram cu un plin,dar nu depasim cu mult 3 ore de functionare motor.Si asta depinde de traseul ales.Poate ca la o plimbare soft ai putea face un 4 ore.Asta inseamna in km 70-100 km maxim.

Nu recomand cross pentru enduro,dar nu inseamna ca nu merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ca tot ati adus vorba de mobre mici si mai mari (150 - 450) io am un TE 510 cu care am inceput...

 

Multi o' zis ca-i prea mare pt. inceput si asa mai departe doar ca fara argumente.

Care-i ideea de fapt?

 

diferenta mare de greutate intre TE 250 4T si 510 4T (din acelasi ani) e cam de 10kg; prefer sa am 10kg in plus decat sa n-am power cand imi trebe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ati adus vorba de mobre mici si mai mari (150 - 450) io am un TE 510 cu care am inceput...

 

Multi o' zis ca-i prea mare pt. inceput si asa mai departe doar ca fara argumente.

Care-i ideea de fapt?

 

diferenta mare de greutate intre TE 250 4T si 510 4T (din acelasi ani) e cam de 10kg; prefer sa am 10kg in plus decat sa n-am power cand imi trebe

mai vorbim noi dupa un timp, asa ziceam si eu ca tine Editat de aurelro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...