Sari la conținut

Kawa Zx6r 04 Sau Suzi Gsxr600 04?


retiani
 Share

Postări Recomandate

buna ziua domnule :P , eu am un zx6 fab 2003, dar este identic cu 2004, din cate stiu eu nu au skimbat nimic....mai prin toate testele le-a dat bataie la astea de 600, poate triseaza ca are 36cmc in plus, dar asta nu are decat sa te bucure, nu costa nimic in plus :) cica se simte calumea zic aia..mai ales la midrange pe undeva pe.la 7500rpm.eu nu am mers pe alt 600 decat pe un zzr care a fost prima mea moto....nu exista vreo comparatie.....pozitia este impinsa la extrem, deci nerecomandabila ptr drumuri lungi, nu ptr asta a fost gandita....am mai mers pe r1 98, pe cbr900rr din 96.....dar asta zici ca are pe draq in ea cand trece de 10 mii, primele 3 trepte sint lungi iar ultimele 3 scurte, la 7 mii de ture in ultima ai 130...dar redline este la 15500, deci mai e drum lung pana acolo.... :lol: , in comparatie cu gixu de 600 2004 nu stiu daca au pus-o astia dar nu mai tin minte unde am citit ca au bagat-o la bataie cu 750-u fab 2002 si i-a cam dat la oase :D , daca ai de gand sa mergi drumuri lungi, sigur e de preferat gixu cu shaua lui plina cu gel , dar daca vrei xtreme racing asta e de tine zic eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand om ajunge noi sa mergem "xtreme racing"... :D

Eu zic sa ti-o iei pe-aia care iti place mai mult k dizain.Testele sunt facute de piloti profi si pe circuit... nu mergem noi in Ro nici la 50-60% din ce merg aia acolo.

 

P.S.Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi... ai vazut 636 cum merge si cred ca ti-a placut. GSX-600R e probabil asemanator cu cel de 750 (ca a lui Belo) doar ca modelul 2004 e foarte frumos ca design si probabil si performant. Eu as merge pe Suzuki din principiu... ca si marca. Dar si Kawa a facut progrese mari :D

Parerea mea... daca nu supara... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate omu daca vrei motor tare ia-ti Kawasaki , daca vrei si un pic de confort ia-ti Suzuki. Oricum cu chestia cu progresele sunt intr-u totul de acord adika Kawasaki la ora actuala la clasele unde produce motoare le are pe cele mai tari! In state sunt apucati oamenii dupa Kawasaki aici fuge Rominul de zici ca e apucat cind aude de ce nu shtiu ca e un SUPER MOTOR! Eu am un ZX9R din 1998 dar nu l-as da pe nimik si daca il vind imi iau tot Kawa asta sigur! Daca o data o sa faci pasul care Kawasaki dupa aceea nu te vei mai intoarce! :P :D :D PS : Nu te lua dupa gura nimanui ia-ti ceea ce iti place numai Kawa sa fie!!! : :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand om ajunge noi sa mergem "xtreme racing"...  :D

Eu zic sa ti-o iei pe-aia care iti place mai mult k dizain.Testele sunt facute de piloti profi si pe circuit... nu mergem noi in Ro nici la 50-60% din ce merg aia acolo.

 

P.S.Parerea mea.

ma refeream la pozitia de mers don shef :D , crede-ma ca este extrem de racing/incomoda la drum lung :P

 

normal ca la noi kawa este vazut cu oki mai "rai"...de ce? ptr ca imediat cum au inceput si pe la noi sa apara motoare de afara, primele au fost kawasaki :lol: , suna mai periculos fata de celelalte, si normal romanasii le-au dat pana au clacat bietele vacute si de aia au renume prost.... :) , afara toata lumea lauda kawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa asculti gura lumii nenicule ca sa tragi concluzii gresite ,ca aia e naspa aia e proasta,ailalta e nu stiu cum..ia-ti ce-ti place verule MAI ALES CA SUNT NOI!Kawa,Suzi,Honda,Yamaha, japoneze consacrate,daca vrei performante dai search cu cap pe google si vezi cifre ca cifrele nu minte :P ...prea mult :D

La foamea mea mi-as lua orice,dar daca ai de ales,da-te cu ele!

Uita-te si tu zx10-le, a rupt norma 6 la fel, r1/6 mult iubita mult laudata ,de gixxere nu mai spun(tot ce e suzuki,fuge :) ),rc,rr-urile honda la fel,parerea mea este ca nu poti sa arati cu degetu la un motor NOU de genul asta(inclusiv aprilia/ducati) si sa spui "metre,asta ii scuipa in cap seminte celuilalt"

CATE PERSOANE DE PE SITE-UL ASTA AI VAZUT TU SA-SI SCHIMBE MOTOCICLETA(firma)si sa spuna "nene,mi-am luat teapa nu-mi place". A? :lol:

MUHAHAHAHAHA

Proba zic eu ramane ultimul si cel mai mare procentaj in influentarea alegerii,pe urma impresiile eventual sincere ale posesorilor si designul :D(parerea mea in cazul tau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt sfaturi baieti dar sa nu creada unii ca nu am avut motoare am avut si chiar 2 kawa intre ele deci sant fan kawa dar sincer dupa ce m am dat cu zx6 2004 parerea mea este urmatoarea:sta in curbe extraordinar de bine si nu am simtit ca e prea mult inclinata niciodata,franele sant bune,pozitia e exact ceea ce imi place racing deci in general imi place dar este o singura problema si cam mare PUTEREA si cu un capat akrapovic pe ea deci nu stiu inca ce sa fac dar ma preseaza timpul deja si trebuie sa achit ceva si am impresia ca ma intorc la R1 2003

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adik bre Puterea? adik nu are sau ce? ca pe mine m-a impresionat placut, peste 10 mii e crima, o zic prea multi sa nu fie adevarat :D :D...este cumva una verde cu 88 scris pe carena? am vazut una azi in bucuresti.....vezi sa nu fie zx6 rr ca aia cica e cam slabuta....dar 636-le le rupe pe toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cea cu 88 e din cluj nou nouta si e zx6r adica cea buna dar problema este ca am avut doar 750-uri,900 si ultimul de 1000 si acum este cam slabuta la putere desi intradevar are putere dar pt un 600 nu pt altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cea cu 88 e din cluj nou nouta si e zx6r adica cea buna dar problema este ca am avut doar 750-uri,900 si ultimul de 1000 si acum este cam slabuta la putere desi intradevar are putere dar pt un 600 nu pt altceva

atunci de ce vrei una de 600 ca vad ca ai numa cuvinte "rele"despre aceasta categorie?! :D ...au pus-o la bataie cu gixu de 750 si l-a caftit....ce mai vrei? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai importanta variabila in inecuatia asta este motivatia ta

 

ce vrei sa faci cu motoreta?

1 vrei sa alergi cu ea pe circuit?? - ia un kawa, da' 636 nu intra in clasa 600

2 o vrei pt oras???? - cred ca nu te-ai orientat pe categoria potrivita.

3 o vrei pt drumuri lungi??? - idem 2

4 o vrei pt fitze ... ??? - alegerea apartine 100% celorlalti pt ca vrei sa ai motocicleta pe care ei si-o doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...