Sari la conținut

Face cineva asa ceva? Batwings (fairing)


AWD
 Share

Postări Recomandate

eu, daca-mi dai unul de model :)

adica il copiez in fibra de sticla

 

Hm, as putea cere de la vreun harleist o dihanie de-asta, si asa ar fi ok, nu? Ok man, bine de retinut.

Sau as putea face un model din alte material, oare? Ai vreo idee? Are cineva vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, sa-l faci de la 0 e foarte greu si mult mai scump decat sa-l cumperi.

singura varianta este copierea dupa altul, si nu de la vreun harley, ci unul la dimensiunea si forma pe care o vrei, adica in principiu dupa unul de intruder...

sorry daca nu-i raspunsul pe care il vrei, da cam asa sta treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici si eu am avut mereu o curiozitate privind lucratul asta cu fibra, fara matrita. daca omu iti face din carton si spuma forma pe care o vrea, poti sa i-o replici?

Se poate face orice.Problema e doar financiara,daca tragi linie,la sfarsit,s-ar putea sa coste mai mult decat te astepti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Incearca pe ebay ... nu e numai exteriorul, inauntru ai bordul care trebuie turnat din plastic special pentru forma si trebuie sa arate cumva ... iar daca bagi fibra o sa cantareasca 3 tone fatza motorului ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, as putea cere de la vreun harleist o dihanie de-asta, si asa ar fi ok, nu? Ok man, bine de retinut.

Sau as putea face un model din alte material, oare? Ai vreo idee? Are cineva vreo idee?

 

stiu eu pe cineva care bate bine aluminiul ... Tu nu ?

 

Doar ca iti vor trebui toate acesorile de bord si pretul de vinzare a unui plastic corbin :)

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate cumpara prin Harley Ungaria. Nu mai stiu firma care le face. Costa in jur de 500 eur cu tot cu parbriz, este din plastic, partea din spate este goala si are sistem de prindere aproape pentru orice tip de motocicleta americana sau japoneza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, sa-l faci de la 0 e foarte greu si mult mai scump decat sa-l cumperi.

singura varianta este copierea dupa altul, si nu de la vreun harley, ci unul la dimensiunea si forma pe care o vrei, adica in principiu dupa unul de intruder...

sorry daca nu-i raspunsul pe care il vrei, da cam asa sta treaba.

 

Nu are nimeni in Romania asa ceva. Iar sa dau 1400 de dolari pt varianta de la Corbin ...

Dar da, ai dreptate.

 

pot eu sa il fac de la 0.

daca nu vrei un model mai deosebit, ci vrei un model deja existent, este mai ieftin sa iti fac o copie. dar pentru asta, trebuie sa faci rost de unul.

 

numai bine

 

Bun asa! Ma gandesc la varianta asta!

 

Am vazut ca la Corbin costa intre 1400 si 1600 $. Ia vezi, n-o putea sa ti le faca Basty mai ieftin din aluminiu? Si poate sa ti le lustruiasca sa arate ca cromul.

 

Si asta e o varianta, ca am vazut ce a facut el pt 916-le lui, si mi-a placut.

 

stiu eu pe cineva care bate bine aluminiul ... Tu nu ?

 

Doar ca iti vor trebui toate acesorile de bord si pretul de vinzare a unui plastic corbin :)

 

Si daca e gol interiorul, ce are? Fara accesorii de bord.

 

Se poate cumpara prin Harley Ungaria. Nu mai stiu firma care le face. Costa in jur de 500 eur cu tot cu parbriz, este din plastic, partea din spate este goala si are sistem de prindere aproape pentru orice tip de motocicleta americana sau japoneza.

 

Mult ca pixu', parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti pe net daca cauti dupa harley fairings sau harley batwings destule modele. Am gasit pe la 700USD doar cu sistemul audio. Merita cautat si pot sa-ti spun ca e alta treaba fata de parbrizul clasic. Si pe mine ma bate gandul.

De facut? Hmmm...

Editat de RENEGADE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee daca avem prin Romanica pe cineva care s-ar baga sa faca asa ceva? Americani ii spun bat wing.

 

http://www.corbin.co...c109rfair.shtml

 

Si in imagini, mai jos.

 

Geo

 

 

 

UITE AICI SUNT PRETURI FOARTE BUNE

 

http://www.moto-gear.ro/carenaj-protectie-vant-ora-produs-54538.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

 

Hehe! Asta da veste buna! Sa traiesti!

Vezi ca sint doar aripioarele alea de plastic din parti de dedesubt ;)

Daca gasesti vreunu sa luam model da si mie un semn, am eu cum sa facem din fibra, eu momentan mi-am facut cutiile, daca vrei zici, mai am matrita, si o sa fac si unu` d`ala in masura in care gasesc unu de model ;)

Editat de Adie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Deci pentru cine si-a stors creierii la fel ca mine sa gaseasca un Batwing Fairing si nu la 5-600 de europeni , cum se gasesc peste tot... Ei bine, cine cauta gaseste... Si daca am gasit eu va zic si voua, sa nu va omoriti si voi cu cautatul

 

150 de euro, vopsit negru mat, sau daca vrea careva ceva deosebit, vopsitul preferential mai costa si ala ceva in plus in functie de model, nr de culori, lac, etc.

 

Se potriveste minunat pe Suzuki Intruder VL 1500 LC :)

 

Hard saddle bags ( cuti laterale din fibra de sticla) 300 E perechea , pentru vopsit preferential e valabil ca la fairing.

 

0723.655.813 Adie

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salut,ma intereseaza daca poti confectiona o aripa ptr un virago de 125 ,aripa fata gen indian classic,modelul Acela care astupa roata cam jumate si cam la ce pret ar ajunge ti,am scris si pe facebook



poate ma poti ajuta cu ceva informatii

ms si te astept cu un raspuns daca poti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...