Sari la conținut

noua infatisare a 900 RR-ului meu


deleted
 Share

Postări Recomandate

multumim din suflet, atat eu cat si bugetul :)) cred ca mai bine investesc in altceva, cred ca am cautat 4 luni un raspuns pertinent si obiectiv.

 

si as mai vrea sa adaug ceva ... daca carburatia ta e in mintile ei ... opteaza mai bine la un pinion mai mare pe spate +2 parerea mea ... acolo simti diferenta, evident vor spune multi ca pierzi la viteza ... come on, de cate ori ai mers in viata cu ea la 250+ ... acum faci cum crezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si as mai vrea sa adaug ceva ... daca carburatia ta e in mintile ei ... opteaza mai bine la un pinion mai mare pe spate +2 parerea mea ... acolo simti diferenta, evident vor spune multi ca pierzi la viteza ... come on, de cate ori ai mers in viata cu ea la 250+ ... acum faci cum crezi ;)

 

 

nu esti indiscret ... un Suzuki Vitara din 1996

 

mai pun 2 poze cu "cici"

 

attachicon.gif1487304_795649197128936_711851493_n.jpg

attachicon.gif1546225_795649217128934_1663251451_n.jpg

Orgasmica ! Cum poate sa arate . . . . . O poza in format mai mare , cu autograf , se poate ?

 

Nenea proprietaru , mai puneti poze sa ne dezghetam pupilele ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DaSchmutz taxa de mediu este acceptabila in cazul vitarei, se invarte in jurul a 650 euro +/- si toata inmatricularea te duce la aprox 1000 daca o cumperi de afara.

 

@Gixu m-ai pierdut putin, ce mai avem de taiat in primavara? :)) Eu stiu ca am de taiat la masina :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixu vrea sa se apuce de modificat balena lui :)

 

Taxa de mediu mie nu mi se pare deloc acceptabila (dpdv de om care traieste in tara asta; dar daca te uiti vis-a-vis de masina, asta sunt de acord, merita!). O mica gramajoara de bani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixu vrea sa se apuce de modificat balena lui :)

 

Taxa de mediu mie nu mi se pare deloc acceptabila (dpdv de om care traieste in tara asta; dar daca te uiti vis-a-vis de masina, asta sunt de acord, merita!). O mica gramajoara de bani :)

 

mie nu mi se pare nimic acceptabil in tara asta, si da fac referire la raportul dintre preturi si salarii... acum ce sa facem sa muncim si sa bagam banii la saltea? (daca mai raman de bagat :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Arthur TM din pacate mai am doar 2 poze cu ea in care apare si "proiectul 2" care inainteaza greut din lipsa de fonduri, niste detalii pe aici, sper sa nu deranjeze pe nimeni linkul: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80297-noua-achizitie-vitara-96

 

attachicon.gifIMG_20131103_155534.jpg

attachicon.gifjkhdfkjasd.JPG

Te-ai apucat de desfacut conserve :) . Mai cumpara un 900 RR si fa-ti de cap !

Si de ce din pacate ? Nu mai ai RR-ul ? :eek:

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Arthur TM nu l-am dat daca asta credeai :)) Nu am mai facut poze recente pentru ca nu am avut cand.

 

@pepsi multumesc pt link, stiu cam majoritatea proiectelor de pe forum, acolo pe undeva e si proiectul meu de la inceput. :)

 

am mai gasit un proiect asemanator, poate gasesti o idee buna acolo.

 

aceasta e linkul: http://www.fireblades.org/forums/general-discussion/102970-98-blade-winter-revamp-r1-rear-shock-gsxr-k5-tail-conversion.html

 

am gresit, povestioara este aici: http://www.rrzone.com/forums/showthread.php/7931-how-to-install-gsxr-1000-tail-on-900-RR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Arthur TM nu l-am dat daca asta credeai :)) Nu am mai facut poze recente pentru ca nu am avut cand.

 

@pepsi multumesc pt link, stiu cam majoritatea proiectelor de pe forum, acolo pe undeva e si proiectul meu de la inceput. :)

 

 

am gresit, povestioara este aici: http://www.rrzone.com/forums/showthread.php/7931-how-to-install-gsxr-1000-tail-on-900-RR

Si acolo sunt mici pozele :( . Iti admir rabdarea . Iti " scapa " lucruri frumoase din mana . Pe cand urmatorul proiect moto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, primul proiect , din noiembrie 2012 a fost extraordinar,a fost o adevarata bijuterie si la fel cum spunea cineva, si eu as fi pus-o in sufragerie si as fi privit-o ore intregi. Arata mai bine fara jante cromate samd precum americanii....

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, primul proiect , din noiembrie 2012 a fost extraordinar,a fost o adevarata bijuterie si la fel cum spunea cineva, si eu as fi pus-o in sufragerie si as fi privit-o ore intregi. Arata mai bine fara jante cromate samd precum americanii....

Jantele cromate se potriveste cu lanticul de haur in cazul acestui RR , nu de alta dar o sa-i supar pe posesorii de choppere :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dude123 multumesc, dar de ce spui ca a fost. Motocicleta e la mine :) nu a plecat nicaieri ;)

 

@Arthur TM sincer am facut asta pentru ca mi-a placut si imi place sa "surubaresc" dar din pacate traim in Romania si se pare ca traim din ce in ce mai bine. Vreau si sper sa termin si un proiect pe patru roti. Mai vedem dupa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

daca te incanta ideea sau nu nu stiu dar ti-o spun mi-ar placea sa o vad pe motoreta ta ! Nu crezi ca ar da mai bine o evacuare mai scurta sub scartia gen ? Cum este la YZF R125 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt frumoase 900rr-urile ma refer la astea mai vechi gen 2000-2001..bineinteles si cele mai noi,dar mie imi placeau astea mai vechi...arata super mobra sa o stapanesti sanatos fara incidente...pune oglinzile pe ea k nu arata mai bine asa plus de asta te salveaza de la multe...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...