Sari la conținut

Hard Enduro - King Of The Hill Tournament - 5 aprilie 2013


guiutzu
 Share

Postări Recomandate

Da, se intampla la noi, in judetul Arad! King Of The Hill Tournament va deschide sezonul 2013 de Hard Enduro, avand la baza legenda celor trei cetati din zona. Nu va fi usor pentru piloti, dar trebuie neaparat incercat! Hard Enduro Club Arad a pregatit campul de batalie pentru 3 zile de Hard Enduro. Cavaleri moderni echipati cu armuri si casti de carbon se vor duela pe dealurile din jurul cetatilor intr-o competitie unde doar cel mai bun va fi desemnat King Of The Hill de insusi Imparatul Hard Enduro-ului ce domneste peste cele trei cetati ale Aradului!

HECA.jpg

 

O legenda spune ca cele trei cetati, Soimos, Dezna si Siria au fost construite de trei surori. Prima spuse: “Daca ma ajuta D-zeu cetatea mea va fi terminata maine”. A doua spuse si ea: “Si cetatea mea va fi gata maine cu ajutorul lui D-zeu”. Cea de-a treia sora spuse sfidator: “Chiar daca nu ma ajuta D-zeu si cetatea mea va fi gata maine”. Drept pedeapsa pentru necredinta ei, dupa ce mesterii terminara constructia, cetatile s-au prabusit. Fecioarele s-au transformat in trei serpi albi purtand o coroana si o cheie de aur in gura. Legenda mai spune ca serpii apar in fiecare an asteptandu-si eliberatorul care sa le ia coroanele si cheile. De abia atunci ele se vor transforma din nou in fete si cetatile se vor inalta din nou in toata splendoarea.

 

Turnirul King of the Hill incepe vineri, 5 aprilie 2013 cu Prologul ce va stabili ordinea de start pentru urmatoarea zi. In ziua 2 ostenii vor infrunta cei 100 km de traseu plin cu sectiuni nemiloase. Ziua 3 la King Of The Hill isi va selecta cavalerii pe cei 60 km de traseu.

Inroleaza-te in aventura King Of The Hill Tournament si pe Facebook dand un like paginii Hard Enduro Club Arad pentru a ramane la curent cu detaliile despre concurs: http://heca.ro

http://www.youtube.com/watch?v=OYipKXO2BPw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.corect bikere asta am v sa spun

 

sincer Teo mi-ai luat vorba din gura,dar am zis sa nu fiu eu carcotas..sincer decat sa fac motorul zob mai bine ma antrenez acasa..cred ca trebuie regandit complet videoclipul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au editat si baietii ce-au avut. Nu sunt Throttle Entertainement.

Eu ii stiu de cativa ani de la curse si as merge pe mana lor - sunt sigur ca au inteles cum se face un concurs. Pe mine doar distanta ma sperie putin, dar sa vedem cum stau cu timpul la primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu detalii despre clip. NU are legatura cu traseul concursului! L-am facut in scopul prezentarii evenimentului, am avut mult material si am ales fazele care mi s-au parut "picante". Aveam si portiuni din traseu unde totul se desfasoara normal, pilotii in scarite, urcari, coborarai, parau in siguranta maxima, dar atunci unde-i factorul ce atrage publicul si aici ma refer la cei de pe margine, spectatorii, pentru ca si ei au un rol destul de important intr-o cursa. Traseul e facut sa ajunga toata lumea la finish, nu cu motocicleta sifonata, dar sa simta ca se da putin.

 

Asa cum spune si Ionut, HECA are ceva experienta in spate si in primavara va asteptam la Ghioroc!

 

Revenim cu inca un clip! Asteptam pareri!

 

 

 

Ca sa rezolvam problema traseului si a clipului "Hard-Core" am stat de vorba cu Muresanu Sorin - Director de concurs King Of The Hill Tournament.

 

"Traseul va fi ca si la celelalte curse din tara, impartit in 2 clase, hobby si profi. Dificultatea traseului va fi in functie de clasa, la hobby un traseu relativ usor, nu foarte solicitant fizic dar nerecomandat incepatorilor.Traseul de la clasa profi necesita abilitati avansate de enduro, si o buna conditie fizica. Pot sa va asigur ca nu existe zone de traseu unde sa carati motocicleta in spate. Va promit un concurs de care o sa va amintiti cu placere indiferent de clasa la care va inscrieti !"

 

Deci, va asteptam la Arad, Ghioroc! Inscrierile s-au deschis: http://heca.ro/inscrieri/

 

Nu te-am convins pana acum sa te alaturi cavalerilor King Of The Hill? Pe langa mult ravnita coroana, adaugam si o mica atentie!

 

28778_412974198774862_1491535567_n.jpg

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca treaba i buna!!!!ne vedem la start! aoleu dar cit mai e!!!!!zapada frigu abia au venit............

 

teo sa inteleg ca tie frica de cursele de la valcea ca sunt prea grele,nu de alta dar nu te-am vazut pe nici o grila de start la noi.. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia este GHIOROC, Jud. ARAD

https://maps.google.com/maps?saddr=Ghioroc,+Rom%C3%A2nia&daddr=bucuresti&hl=ro&ie=UTF8&ll=45.317392,23.851318&spn=1.91589,5.410767&sll=45.29457,23.844&sspn=1.916673,5.410767&geocode=FT9DwAIdw29JASnlEDwq44VFRzErTZAKF1yyAw%3BFc8QpgId1zaOASlPrTy_OvmxQDEoppx84zIGrA&mra=prev&t=m&z=8



Avem deosebita placere de a va anunta prezenta GoldenTyre Romania la King Of The Hill Tournament Hard Enduro. Prin amabilitatea domnului Zicu Radu, RidersPoint Sibiu va premia primele 3 pozitii ale fiecarei clase cu produse GoldenTyre si asta nu e tot! GoldenTyre Romania iti usureaza munca venind cu un stand Self Service unde pune la dispozitia pilotilor toate uneltele necesare pentru a-si schimba anvelopele. Bineinteles vor fi disponibile si produse GoldenTyre contra cost. Mai multe detalii pe: http://heca.ro/goldentyre-romania-prezent-la-king-of-the-hill-tournament-hard-enduro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru a nu ridica semne de intrebare avand in vedere faptul ca pilotii din judet ar sti traseul si ar avea un mic avantaj, am decis ca ei aiba un clasament separat, cu premii surpriza.

 

Un extras din regulamentul King Of The Hill Tournament Hard Enduro. Intregul regulament este disponibil aici: http://heca.ro/regulament/

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ce criterii se inscriu concurentii in clasa A sau B ????

 

cred ca-i valabila intrebarea pentu mai multe evenimente...



ps: celelalte cursedin tara infinteaza anul acesta o a treia clasa, pentru nepregatiti sa spunem :D esti sigur ca dificlutatea clasi B este de categoria HOBBI????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebari

 

cate alimentari sunt necesare in conditiile unui traseu ud unde patinezi la greu?

cat combustibil este necesar pentru cele 2 zile de concurs aproximativ.

 

ati discutat la cazare despre cursa?am fost la curse unde ne-au dat afara din hotel cand au vazut cum ne intoarcem(adevarul este ca erau lespezi de namol pe toate scarile,hol,etc)..la pensiuni te mai schimbi in curte,dar daca hotelurile astea sunt in mijlocul orasului dracu se dezbraca in chiloti in fata hotelului sa nu murdareasca locatia. adica enduro friendly

 

revin cu nelamuriri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatiile de cazare SUNT enduro friendly! Cazarea este in jurul locatiei si sunt obisnuiti cu enduristii,am vorbit la toate pensiunile din zona! La rezervarea camerelor sa specificati "pentru concursul de hard enduro de la Ghioroc."

Legat de benzina:

O singura realimentare este suficienta.

Pentru 2 zile + prolog max 4 plinuri, ajung deci aprox 40litri.
Nu uitati de inscrieri: heca.ro/inscrieri/


Dulfa Spintecatorul... Nu e ceea ce pare! Pregatirea traseului pentru King Of The Hill Tournament - Hard Enduro

 

400154_123044197863085_503197865_n.jpg



150933_427597967312485_1259940541_n.jpg

 

Rogojan Emanuel, prezent la King Of The Hill 2013!

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teo sa inteleg ca tie frica de cursele de la valcea ca sunt prea grele,nu de alta dar nu te-am vazut pe nici o grila de start la noi.. :eek:

nu.dar mi a fost peste mina mereu nu stiu de ce sincer.cu cazarea cred ca nu mi a convenit parca nici nu am avut cu cine veni la noi doar Avram e cel ce merge la curse .si traseele sint in mare cele de la romaniacs unele le stiam(mi a zis Demonu) si nici bani nu mai sint cum erau.dar jur ca fac o schema si vin anu asta!!!!

 

Locatiile de cazare SUNT enduro friendly! Cazarea este in jurul locatiei si sunt obisnuiti cu enduristii,am vorbit la toate pensiunile din zona! La rezervarea camerelor sa specificati "pentru concursul de hard enduro de la Ghioroc."

Legat de benzina:

O singura realimentare este suficienta.

Pentru 2 zile + prolog max 4 plinuri, ajung deci aprox 40litri.
Nu uitati de inscrieri: heca.ro/inscrieri/

 

Dulfa Spintecatorul... Nu e ceea ce pare! Pregatirea traseului pentru King Of The Hill Tournament - Hard Enduro

 

400154_123044197863085_503197865_n.jpg

 

150933_427597967312485_1259940541_n.jpg

 

Rogojan Emanuel, prezent la King Of The Hill 2013!

 

post-34555-0-98548700-1358088322_thumb.pngpost-34555-0-35503200-1358088333_thumb.pngpost-34555-0-76067600-1358088347_thumb.pngpost-34555-0-19647400-1358088373_thumb.png....a la Jarvis ! GUBY !avem si noi talente la BZ !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mare anunt mare!

Chris Birch va fi prezent la King Of The Hill Tournament! Mai mult, inaintea concursului impreuna cu Hard Enduro Club Arad, Chris Birch va sustine cateva cursuri de pilotaj enduro! Revenim in scurt timp cu forumlarul de inscriere pentru cursuri.

http://heca.ro/lista-pilotilor-devine-din-ce-in-ce-mai-grea-chris-birch-prezent-la-king-of-the-hill-tournament-hard-enduro-2013/



TADAAA!! Graham Jarvis si Chris Birch prezenti la Arad! Mai mult, cu o saptamana inainte de concurs in perioada, 1, 2, 3 Aprilie, Chris Birch o sa va antreneze pentru concurs! Orele de enduro costa 150 EURO/ZI/PILOT. Intr-o zi de cursuri vor participa cate 10 piloti. Mai multe detalii gasiti si pe site-ul nostru: http://zonaenduro.ro/chris-birch-te-antreneaza-pentru-king-of-the-hill-tournament/. Inscrierile se fac aici: http://heca.ro/enduro-school-with-chris-birch/

 

 

528769_504140286295725_1289518240_n.jpg

734597_503463653030055_122120113_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...