Sari la conținut

motocicleta mea sa fie - cbr 1100 xx un pic modificat


BeerBelly
 Share

Postări Recomandate

pai ca sa iau raspunsurile in ordine :)

 

am partea de fata dar nu vand piesele date jos de pe motor

 

tobele sunt intr-adevar danmoto - china ... din punctul meu de vedere merita toti banii

 

si legat de ghidon: oricum ce e pe ea se va schimba dar e foarte posibil sa-i pun un t-bar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost interesat de tobele astea dar cand am auzit ca taxele de transport sunt 100dolari m-am cam descurajat. Tu cum le-ai achizitionat? De cat timp le ai si cum se comporta in timp ? Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi pe la baietii care lucreaza la codita, aripa fata si prinderile de ghidon se pare ca avanseaza si arata bine :)

 

mai pun o data linkul lor de FB https://www.facebook.com/dinamita.b.custom?fref=ts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

pai ideea e in felul urmator: nu umblu sa iti/va castig respectul -> asta implica oarecum o reciprocitate

[...]

si tin sa clarific alt aspect-> motocicleta nu a fost trantita in momentul in care m-am apucat de ea, toate piesele originale date jos sunt bine mersi invelite in plastic si puse la pastrare. NU am taiat/stricat/sudat absolut pe nici un element de cadru/sasiul al motocicletei. Daca vreau sa o fac stock imi ia fix 2 ore sa ii montez tot la loc.

[...]

 

ce ghiolbaneala! cea mai hidoasa aratare vazuta...atat martzoaga cat si vizitiul, mai ales ca vizitiul minte de stinge. pe forumul international de 1100 xx se vede maiestria vizitiului de-a ajuns cu chariota intr-un sant de irigatii...posta acolo si se lauda

ii mai lipsesc niste beculete fosforescente si niste mileuri...ha ha ha

:yousuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu ma omor in mod special dupa modificare (desi parca are motorisca asta ceva interesant), dar nu ma aprind asa. Mai usor sa nu-ti plezneasca vreo vena :peace:

 

PS: povestea era asa:

 

Two yeas ago i "parked" my blackbird in a dich full of wather(old story it is allready posted somewere around here). After that i took off all the fairing and rode the BB naked, It looked like some sort of ratbird like this:



After a wile i assembled the bike to its original form but then i got the idea i wanted to rebuild the bike into some sort of a street fighter with some massive changes. So this winter i started my project.

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poy pe forumul international recunoaste ca a sarit cu ea in sant, pune si poze cu ea in baltoaca, iar aici se ia de un forumist cum ca cica asa a vrut el s-o faca si ca oricand ii poate pune carenele la loc...plm no comment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

uile ce se intampla daca aluneca in spate (doamne fereste)

Ce motorist dobitoc.

 

poy pe forumul international recunoaste ca a sarit cu ea in sant, pune si poze cu ea in baltoaca, iar aici se ia de un forumist cum ca cica asa a vrut el s-o faca si ca oricand ii poate pune carenele la loc...plm no comment!

Pai da omule, dar dupa ce a dat cu ea in sant a zis ca a facut ratbike, dupa a facut-o originala din nou si dupa i-au venit ideile de streetfighter. Eu asa am inteles din ce a scris omul acolo. Citeste atent citatul dat de mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

poy pe forumul international recunoaste ca a sarit cu ea in sant, pune si poze cu ea in baltoaca, iar aici se ia de un forumist cum ca cica asa a vrut el s-o faca si ca oricand ii poate pune carenele la loc...plm no comment!

 

bravo sherlock, ai dat verdictu' ... da' cunosti omu' ori mobra ? crezi ca toti care si-au facut fightere au avut trozneli ? vorba ta ... plm no comment !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...