Sari la conținut

Makaveli
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Decembrie e aproape, anul acesta se mai organizeaza Mos Craciun pe Motocicleta, sau o dam dracului si pe asta ca si restul actiunilor ce se faceau odata in Arad ?

Pentru intrebarea asta...,nu trebuia deschis un topic..,DA se va organiza si anul acesta..,si ce act...se faceau in Arad?,si nu se mai fac...?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intrebarea asta...,nu trebuia deschis un topic..,DA se va organiza si anul acesta..,si ce act...se faceau in Arad?,si nu se mai fac...?!

de ce nu trebuia deschis topic?

nu mai deschidem alte subiecte referitor la ce se facea si ce nu ! am facut topicul strict pentru discutii despre actiunea asta !

orice discutie care nu are legatura cu actiunea in sine nu isi are rostul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent!

Din 4 posturi 3 sunt contre, nu aveti pic de simt al umorului

Incepe bine "actiunea"

 

Poate era mai bine ca in loc de intrebarea "se mai face ceva?" sa fi scris "hai sa o facem"

E doar parerea mea, nu trebuie sa va supere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, cum lipsesc putin de pe forum cum se intra in polemici fara sens. Asadar startul e dat, topicul ar fi bine sa ramana acesta. Am luat la cunostinta de acest fapt printre ultimii, dar nu-i bai, recuperez eu. Ca si in anii urmatori as dorii ca aceasta actiune sa fie a tuturor motociclistilor aradeni si nu numai. Poate participa familia intreaga, prietenii lor, vecini, colegi, sefi. Cine vrea asadar. Actiunea e benevola si cine nu participa din diferite motive e problema lui si o respectam. De asemeni v-as ruga daca se poate sa nu se mai discute aiurea. Daca cineva are de spus ceva sa o spuna la subiect. In mare vom suna adunarea saptamana care vine intr-o locatie hotarata de comun deacord. Vom avea nevoie de voluntari, de bani, de oameni care sa participe la aceasta actiune de suflet. Vom avea nevoie de un spatiu de depozitare a ajutoarelor, de persoane pentru sortatul acestora, de masini necesare la transport. Pentru inceput as propune pentru cei care vor si pot culege informatii prin terte cunostinte despre centrele de copii din municipiu sau judet mai defavorizate de soarta. Preferabil copii pana la 14 ani. Se pot lua informatii de genul: nr. copii, varsta, sex, de ce este nevoie(tv, calorifere, DVD, paturi, incaltaminte, alimente la comun, etc). Sa culeaga si sa noteze aceste informatii si spre sfarsitul saptamanii viitoare sa facem cu totii o intalnire si sa le centralizam. Eu as propune sa nu mai mergem tot la centrele la care am fost. Cine poate dona bani in contul acestei actiuni(orice suma) poate sa o faca atunci sau pana la data cumpararii celor necesare. Propun ca dupa actiune un mic chef, probabil la locatia unde am facut Hallowenul. Tinem aproape. Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si in anii urmatori as dorii ca aceasta actiune sa fie a tuturor motociclistilor aradeni si nu numai.

...

Se pot lua informatii de genul: nr. copii, varsta, sex, de ce este nevoie(tv, calorifere, DVD, paturi, incaltaminte, alimente la comun, etc).

 

Ca si in anii precedenti, ma. Sau tu te-ai intors din viitor? :scratch:

 

Ca sa nu ma acuzi ca sunt off, iata si una on:

Atentie la donatiile care pot fi luate acasa de personalul angajat la camine

Un DVD player, un TV chestii din astea lucioase vor poposi in centrele respective mai putin de 24 ore, deci eu zic sa ramanem la alimente si imbracaminte pentru copii, sau alte lucruri de un real folos pentru cei napastuiti

Pentru copiii mai mici putem aduna niste bani pentru o reprezentatie a unui profesionist, gen clovn sau pitic sau altceva care sa aduca putina bucurie in sufletul copiilor

Mancarea vine si se duce, dar o traire spirituala ramane adanc intiparita in memoria copiilor, le da sperante ca se poate trai mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si in anii precedenti, ma. Sau tu te-ai intors din viitor? :scratch:

 

Ca sa nu ma acuzi ca sunt off, iata si una on:

Atentie la donatiile care pot fi luate acasa de personalul angajat la camine

Un DVD player, un TV chestii din astea lucioase vor poposi in centrele respective mai putin de 24 ore, deci eu zic sa ramanem la alimente si imbracaminte pentru copii, sau alte lucruri de un real folos pentru cei napastuiti

Pentru copiii mai mici putem aduna niste bani pentru o reprezentatie a unui profesionist, gen clovn sau pitic sau altceva care sa aduca putina bucurie in sufletul copiilor

Mancarea vine si se duce, dar o traire spirituala ramane adanc intiparita in memoria copiilor, le da sperante ca se poate trai mai bine

Da prietene, ametit am postat. Zici tu ceva. Dar ar fi stupid sa se intample asa. Chestiile ,,lucioase" date spre donatie se trec neaparat in inventarul unitatii banuiesc, daca nu se face in acest mod le taiem de pe lista. Putem dupa un timp anume sa verificam daca-s unde le-am lasat. Daca nu iese scandal care poate fi si mediatic. Vom vedea. Mos Craciun cu clovnul langa noi? E o idee dar sa vedem cum pastram randul pentru spectacol. Nu noi oferim spectacol. Noi suntem cei cu daruri si primim in schim spectacol. Putem sa-l schimbam pe clovn cu vre-un ajutor de-al Mosului sau elf mai ,,obraznic" echipat corespunzator care sa faca introducerea si legatura dintre noi si cei vizitati in mod mai amuzant, sa destinda atmosfera. E buna ideea. Cine se baga in rol sau stie pe cineva sa joace sa dea de veste. Cred ca asa ar trebui sa fie acest topic. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi.. am vrut sa dau un semn, sa va informez ca o sa particip si anul asta la actiune, dar din pacate de adunarea si selectarea hainelor nu o sa pot sa ma ocup,neavand timpul necesar si nici masina. Daca se hotareste careva sa preia acesta sarcina, ..eu am deja o cutie si un sac pregatit.

o sa va ajut la impachetat si la ce o sa mai pot.. restul vorbim si stabilim saptamana asta, numai sa ne intalnim undeva... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi.. am vrut sa dau un semn, sa va informez ca o sa particip si anul asta la actiune, dar din pacate de adunarea si selectarea hainelor nu o sa pot sa ma ocup,neavand timpul necesar si nici masina. Daca se hotareste careva sa preia acesta sarcina, ..eu am deja o cutie si un sac pregatit.

o sa va ajut la impachetat si la ce o sa mai pot.. restul vorbim si stabilim saptamana asta, numai sa ne intalnim undeva... :cheers:

 

 

Cu masina va pot ajuta eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim sustinatorilor. Cum faptele vorbesc propun sa ne intalnim sambata la ora 17 la restaurantul Riviera pentru a face o introducere la actiune si un plan de bataie. Sa ne revedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos din partea comunitatii moto locale ajutorul acordat caselor de copii si de batrani.sper sa fim uniti la actiunea asta.cand vedeti zambetul unui micut,cand recita o poezie,cand te priveste cu ochii mari si nevinovati,merita.si la ei vine craciunul,sarac ca de obicei.haide-ti sa fim unuiti,fara sa-si asume nimeni merite,fara sa ne certam,doar sa ajutam.putem,credeti-ma,si e usor.

ne vedem acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos din partea comunitatii moto locale ajutorul acordat caselor de copii si de batrani.sper sa fim uniti la actiunea asta.cand vedeti zambetul unui micut,cand recita o poezie,cand te priveste cu ochii mari si nevinovati,merita.si la ei vine craciunul,sarac ca de obicei.haide-ti sa fim unuiti,fara sa-si asume nimeni merite,fara sa ne certam,doar sa ajutam.putem,credeti-ma,si e usor.

ne vedem acolo

 

Imi place mult cum ai scris Dane !

UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sedinta de sambata au fost in jur de 20 participanti. S-au desemnat persoanele de contact, data si ora actiunii. Persoanele de contact sunt urmatoarele: Pentru donatiile de haine, jucarii, etc. Dan Cornea (Ursu) tel: 0745.027.768 si Brosonski Andrea 0741.685.944. Persoana de contact pentru donatiile in bani: Tunde (Hondita) 0742.126.238. Pentru cei care au nelamuriri sau intrebari ma pot suna la 0725.439.159 sau 0753.280.486. data actiunii e sambata 17 decembrie. ATENTIE! Sambata care vine la ora 17 vom avea o noua sedinta tot la Restaurantul Riviera. Cei care au ceva de donat o pot face si atunci. Pana acum avem date doar de la azilul de batrani 32 persoane si 8 diabetici. Ramane sa vizitam si cateva centre de copii saptamana aceasta si vom posta aici rezultatele. Va asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sedinta de sambata au fost in jur de 20 participanti. S-au desemnat persoanele de contact, data si ora actiunii. Persoanele de contact sunt urmatoarele: Pentru donatiile de haine, jucarii, etc. Dan Cornea (Ursu) tel: 0745.027.768 si Brosonski Andrea 0741.685.944. Persoana de contact pentru donatiile in bani: Tunde (Hondita) 0742.126.238. Pentru cei care au nelamuriri sau intrebari ma pot suna la 0725.439.159 sau 0753.280.486. data actiunii e sambata 17 decembrie. ATENTIE! Sambata care vine la ora 17 vom avea o noua sedinta tot la Restaurantul Riviera. Cei care au ceva de donat o pot face si atunci. Pana acum avem date doar de la azilul de batrani 32 persoane si 8 diabetici. Ramane sa vizitam si cateva centre de copii saptamana aceasta si vom posta aici rezultatele. Va asteptam!

post-50516-0-34233200-1323010853_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all.

Problema colectarii "bagajelor" o rezolv eu, la fel ca si anul trecut. Sunt disponibil pentru asta incepand din 5 Dec 2011 , la tel 0741 888 380, sunati-ma si vine baiatu dupa "colete". Mai ramane sa gasim un spatiu de depozitare si sortare curat si suficient de incapator .

 

All the best. Ciao, ciao. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all.

Problema colectarii "bagajelor" o rezolv eu, la fel ca si anul trecut. Sunt disponibil pentru asta incepand din 5 Dec 2011 , la tel 0741 888 380, sunati-ma si vine baiatu dupa "colete". Mai ramane sa gasim un spatiu de depozitare si sortare curat si suficient de incapator .

 

All the best. Ciao, ciao. :ok:

Spatiul de depozitare este pus la dispozitie de;Dan Cornea (Ursu) tel: 0745.027.768 si Brosonski Andrea 0741.685.944. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Gaby pentru ajutor! Deci sa recapitulam Gaby cu carausia: tel 0741 888 380, Tunde cu banii: 0742.126.238. Ursu 0745.927.768 si Andrea 0741.685.944, cu depozitatul si sortatul ajutoarelor in obiecte. Restul le stiti. Asta ca sa nu se iveasca nelamuriri. Bani se pot da si la oricare dintre aceste persoane caci in final se vor centraliza pe tabel de catre Tunde. Va asteptam deci sambata la sedinta la Riviera. Mai adaug aici ca sa vorbit si de un mic party dupa actiune. Poate veni cine doreste si cu cine doreste. Doar ca pana cu 2 -3 zile inainte sa stim cati amatori avem ca sa ne facem socoteala cu spatiul (tot cel de la Haloween). Chiria spatiului a costat 400 lei atunci, speram sa-l scoatem si acum tot asa. Daca ne vom perm ite vom face si un ceaun. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trezirea moshociclisti! Haideti cu banii :rolleyes: , cum zice si Dan, nu e greu,.. dada stiu.. criza, sarbatori etc,.. dar o suma nesemnificativa pt voi aduce bucurii pentru cei mici,.. de ex. fumatorii sa renunte la un pachet de tigara :rusinica: :crack: etc, fiecare dupa posibilitatile sale, nu conteaza suma.. cei care a-ti mai participat probabil tineti minte bucuria copiilor, eu zic, ca merita...

 

:banpls:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi prieteni!

 

Anul acesta ne prezentam si noi, eu si Anca la eveniment. Cu motor si costum, normal :)

 

Am sa va contactez sapt viitoare pt donatii, incerc sa mai strang si de la antii pana atunci.

 

As avea nevoie de poze de la evenimentele trecute, ca sa pot sa prezint la lume. Si de planul de anul acesta. Unde mergem mai exact?

Daca este un site sau face cineva unul cu toate detaliile ar fi perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...