Sari la conținut

ENDURO MANIACO DEPRESIV VII- 21-23 IUNIE2013,VOINEASA,VALCEA


atillas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DIN PACATE SISTEMUL ASTA NU MA LASA SA AFISEZ REZULTATELE.

SUNT IN FORMAT EXCEL,SUNATI-MA DACA STITI CUM SA LE PUNETI PE SITE SA VA TRANSMIT MAILUL. 0745/798927 STEF

 

intre timp le arunc pe facebook.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

contestatiile se pot face in 48 de ore incepand din acest moment la telefon 0735873573 Olariu Nicoleta oficial FRM,toata cronometrarea a fost supravegheata de dansa si validata de domnul Olariu Gabriel.

adresa ptr contestatii nicole@frm.ro.

 

va multumim tuturor pentru participare,Free bike team isi anunta si aici oficial retragerea din campionatul de hard enduro(cu fruntea sus) si speram sa va avem alaturi la urmatoarele prietenesti care ne-au consacrat pe "piata" enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un concurs extraordinar.Felicitari tuturor celor care au ajutat la constructia si realizarea acestui concurs!

Chiar daca o sa va retrageti din campionat cu siguranta vom fi prezenti si la prietenestile organizate de voi!Felicitari baieti a-ti fost la inaltime!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au facut timpii varza...am plecat simultan cu Victor si am terminat roata in roata la prolog si sunt 40 de secunde intre noi :)) iar in ziua a 2-a am primit 2 ore penalizare aiurea...ar fi bine daca ar si rsapunde cineva la numaru ala de contestatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un concurs foarte reusit! La cls. experti, unde am participat, traseul a fost foarte "echilibrat" avand portiuni tehnice dar si de viteza.Urcarea din ziua intai, cea de 7 km, mi-a placut foarte mult:)

Marcajele si logistica din ambele zile au fost la inaltime.

Imi pare rau ca nu am ajuns la prolog;(

Ps: Felicitari bucatarului:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent concursul, dar cronometrarea este varza. Am facut prologul fara probleme si apare in clasament ca nu m-am prezentat. In prima zi am luat 2 ore penalizare, dar nu stiu de ce. Cica a-si fi ratat un CP. Dupa cum au fost puse CP-urile nu stiu cum a-si fi putut rata vreunul.

Oricum felicitari organizatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu noi am organizat cronometrarea,am vrut sa fim impartiali fiindca toti ne sunt prieteni si sa nu zica vreunul ca am avantajat sau dezavantajat pe cineva,cronometrarea a fost supervizata de doamna Olariu de la FRM.

 

Costine-nu stiu ce sa spun, aparatura aia nu minte,senzorii inregistreaza plecare si sosire,timpii nu cred ca se pot modifica dupa vointa noastra,probabil s-a intamplat acolo ceva,banuiesc ca sunt rare cazurile.

Danb,singurul CP care se putea rata era CP 2,sau daca nu ai oprit roata in CP asa cum v-am spus la briefing.Doar tu stii daca ai trecut gloante prin vreun CP probabil in grup de 2,3 piloti,situatie in care este perfect normal sa ii scape arbitrului un numar.Nu stiu daca asta este explicatia sau nu.In rest va rog contestatii acolo unde v-am rugat sa scrieti daca doriti lamuriri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la FRM la doamna Nicoleta sa fac contestatie si dansa are 2 variante de liste cu timpi :))) ( aveam 2 timpi total diferiti la prolog )... sper sa se rezolve..

 

Stefy : in cp 3 eu aveam penalizare fiindca Gardner a scris pe lista 137 in loc de 107...iar numaru 137 nu exista in concurs ...asa ca am rezolvat si cu penalizarea de 2 ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru traseu...mie unul mi-a placut extrem de mult...poate reconsiderati decizia cu retragerea din campionat...ne puteti da si explicatia oficiala pentru locul 3 de la experti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema a fost foarte simpla,pilotul a schimbat motorul in timpul cursei,lucru interzis de regulamentul campionatului.Pentru a nu puncta,pilotul respectiv a renuntat la aceasta etapa de campionat.In aceasta situatie pilotul se supune regulamentului particular al cursei noastre,in care nu este specificat ca poate sau nu sa termine cursa cu un motor sau mai multe.Astfel omul conform clasament a iesit pe locul 3.

 

Teoretic eu personal nu as fi acceptat asa ceva,dar copilul promite foarte mult,iar sponsorul ii retrage motocicleta daca nu prinde podium.Din pacate compromisuri din acestea trebuie sa facem,nu suntem noi in masura sa oprim un sportiv tanar in plina ascensiune.In fond si la urma urmei pilotul a facut traseul corect,a luat toate CP-urile si a terminat oficial pe 3.

 

 

In situatia pilotului Tudor Costin,arbitrul a notat gresit nr de concurs,se retrage penalizarea de 2 ore din ziua a 2-a.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic eu personal nu as fi acceptat asa ceva,dar copilul promite foarte mult,iar sponsorul ii retrage motocicleta daca nu prinde podium.Din pacate compromisuri din acestea trebuie sa facem,nu suntem noi in masura sa oprim un sportiv tanar in plina ascensiune.In fond si la urma urmei pilotul a facut traseul corect,a luat toate CP-urile si a terminat oficial pe 3.

nu contesta nimeni calitatile de pilot ale lui Rogojan, insa:

- NU CRED ca un sponsor pune conditia ca sportivul sa prinda podium pentru a mentine sponsorizarea. NU CRED! Poate e mai sigur sa se dea la hobby?

- compromisuri facem doar in masura in care nu ii dezavantajam pe altii

- pilotul nu a luat CP urile, ci si-a avariat iremediabil materialul de concurs. Conopan a reusit sa desfaca sarma de la roata dupa ce Dragos isacescu i-a dat cheie de roti. Mai facea Rogo al 3 lea timp cumulat daca isi repara in cursa mobra?? Putin probabil. Daca ii dadeam numberplate ul meu lui Rienk eram pe podium la profi? Pentru situatii nestipulate in regulamentul cursei organizaotorul decide!

 

Cu tot respectul pentru munca voastra, consider ca ati zbarcit-o urat cu povestea asta, dar mai ales degeaba.

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu contesta nimeni calitatile de pilot ale lui Rogojan, insa:

- NU CRED ca un sponsor pune conditia ca sportivul sa prinda podium pentru a mentine sponsorizarea. NU CRED! Poate e mai sigur sa se dea la hobby?

- compromisuri facem doar in masura in care nu ii dezavantajam pe altii

- pilotul nu a luat CP urile, ci si-a avariat iremediabil materialul de concurs. Conopan a reusit sa desfaca sarma de la roata dupa ce Dragos isacescu i-a dat cheie de roti. Mai facea Rogo al 3 lea timp cumulat daca isi repara in cursa mobra?? Putin probabil. Daca ii dadeam numberplate ul meu lui Rienk eram pe podium la profi? Pentru situatii nestipulate in regulamentul cursei organizaotorul decide!

 

Cu tot respectul pentru munca voastra, consider ca ati zbarcit-o urat cu povestea asta, dar mai ales degeaba.

In fond si la urma urmei baiatul a facut traseul pe roti, si eu i-as fi dat credit tanand cont ca este ranar si in ascensiune.Din alt punct de vedere nu a luat locul nimanui deoarece e mai rapid ca toti cei care sunt dupa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeti ce vreti,eram foarte obosit,s-a facut foarte multa presiune asupra mea,Rogojan a venit cu 3 cluburi sa ne convinga,nici mie nu mi-a placut cum a pus problema,dar daca as fi auzit ca sponsorul i-a retras motocicleta din cauza noastra nu mi-o iertam niciodata.In alta ordine de idei,s-a mers pana acolo ca ni s-a spus ca nu am curatat traseul corespunzator,in conditiile in care am trecut de zeci de ori pe acolo si nu am avut nici o problema.

 

Imi pare tare rau ca munca de luni de zile a peste 40 de oameni este umbrita de un eveniment de asa maniera.Nu acesta este,sau a fost scopul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stefan....asa e, extrem de mult noroi, frunze, iarba, pietre, crengi si busteni in traseu. In rest nu mai comentez, e deja istorie. Asteptam emd prieteneasca, de ani de zile promiti ceaunul ala de berbec + udatura.....

@razvan..."rapid" are in componenta si cum iti conservi motorul, sunt multi concurenti extrem de rapizi pe zona de spanete dar mai linistiti la pasajele mai tehnice. Vorbim despre principiu, si subliniez ca ma bucur sa vad piloti buni la hardenduro la varste asa de mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect de acord cu ce spune Soso!

 

si menajarea materialului de concurs tine de rapiditatea parcurgerii traseului. treaba cu retragerea motocicletei nu o cred nici eu, e posibil sa crape o piesa in interior si atunci cum motivezi.

 

o mare parte din participantii la cursele de enduro NU CITESC REGULAMENTUL iar apoi motiveaza cum ca "...n-am stiut..."

 

cum la noi la romanica se poarta reaba cu calea de mijloc si facem tot ce putem sa iesim cat mai sus chiar daca asta inseamna incalcarea regulilor jocului asta este motivul pentru care nu vom putea organiza curse ca-n germania...

 

sportul trebuie sa modeleze in viata, sa fie un mediu din care tinerii sa invete respectarea regulilor si disciplina (pe vremuri noi faceam armata...) intrebarea mea este: CE A INVATAT ROGO DIN ACEASTA CURSA????

 

daca faci o combinatie si ai ceva prieteni sa iti sustina manevra castigi.

 

pentru mine nu este ok aceasta treaba, nu este un exemplu de urmat.

 

NU CONTEST CALITATILE DE PILOT SI TALENTUL D-LUI EMANUEL ROGOJAN, sper doar sa inteleaga ca ceea ce a facut este o gresala.

 

cu respect, Catalin Mitachescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...