Jump to content
Sign in to follow this  
marcel_tm

Il cunoasteti pe teparul asta?

Recommended Posts

Intr-un cuvant Cazacule, ai cam belit p*u*lalala !

cum naiba ii puteti da bani numai pentru ca il aveti prieten pe facebook ?????el se pare ca este un jeg,fara indoiala...dar este si vina voastra...

merita lovit cu o portiera de camion peste ochi ....tepar imputit :yousuck:

:kick:

eu m-am prins de ce vroia bani ...ii trebuie pentru benzina ,ulei , filtre in sezonul urmator ...

Edited by bogdan_johnny

Mda...tare cred si eu ca o sa cam aiba parte de faza cu sexu' anal.Asta daca cineva chiar ajunge sa sesizeze "organu' competent" , si daca se va solutiona pozitiv (ceea ce si cred).Altfel, cred ca o sa aiba oricum dureri de kur daca vreunul il prinde si il rezolva cat mai "amiabil" cu putinta...

Tot nu inteleg faza cu trimisul de bani pe NV, pe mine daca ma suna un feisbuchist poate sa astepte, iar daca totusi il cunosc cat de cat sau macar am idee de el si trebuie sa il ajut, pai ma sui in masina / moto si merg sa il ajut...zi/noapte, nu conteaza, insa totusi e vorba de relatia inter-umana sau intre motociclisti, dar nu o simpla poza si doua cuvinte schimbate din fata unui ecran si gata, trimit banii ca la nunta...mhm

Pana una-alta, sa vedem cine s-a inscris pana acum la politie cu reclamatie contra tzeparului, si cum se misca institutiile abilitate pentru rezolvare.Rog dupa aceasta, cineva pagubit si care ulterior a primit suma inapoi impreuna cu solutionarea respectiva sa ne anunte.

Macar sa stim si noi pe cine salutam in trafic, sau chiar mai rau, cui trimitem sau nu bani.

Edited by cry_ss

Situatia e foarte simpla si politia chiar isi face treaba in cazul acesta. Am avut un client cu ym spart de un idiot, care a inceput sa hartuiasca cu mesaje sexuale si obscene femeile din contacte. Mai mult, a inceput sa trimita emailuri cu tenta sexuala celor din lista de email. Omul a facut plangere la Politie, si a fost identificat idiotul, un student din Craiova care se plictisea. Acum idiotul foloseste vaselina in penitenciar, pentru vreo doi ani...

Se pot verifica ip-uri de unde au fost trimise mesajele, etc. TOTUL SE VERIFICA azi.

Deci conturile de YM, facebook, etc nu se sparg!!!!! Posibil sa-i fi aflat parola de la mail sau mess folosind o "vulnerabilitate" si mai departe facebook, hi5.. e usor.

Dar nu in cazul de fata. Se vede din discutii ca omul este un jeg de doi lei. Am mai avut de-a face cu o astfel de scursura si stiu cum procedeaza.

M-am chinuit mult sa scot banii de la el.

NOI TE STIM PE TINE, tu ne stii pe noi?

Edited by ghost1

in caz ca citeste aici: cand vrei sa vinzi motoru pe nimic ca sa incerci sa iesi din cacao da`mi pm :)))))))))))))))))))))))))))))

Retrag ce am spus mai la inceput. Omul aparent e vai de mama lui...Merita ciufulit bine! Din cauza unui (cuvant urat) in ploaie posibil pe viitor cineva serios aflat la ananghie va avea probleme de credibilitate.

Guest Cristi Cazacu

il cunosc personal,defapt l-am cunoscut anul asta.statea intr-o garsoniera pe lidia.omul e de orgine din braila,s-a perindat prin iasi,apoi timisoara,bucuresti,apoi s-a mutat din nou la timisoara,pentru cateva luni defapt,dupa care,s-a mutat la brasov,asta se intampla undeva prin august - septembrie. si-a vandut garsoniera din tm. e genul de om care,cand il loveste foamea - vinde ce are,isi cumpara ceva mai mic si astfel mai are bani - o vreme.de la casa [parca] in braila,in decurs de cativa ani a ajuns la o camera de camin in brasov,si o dragstara,sau cum 'io zice. a se citi - e un fel de 'luzar' baiatu asta.si la mine a venit cu diverse oferte cand ramanea fara bani,nu pot sa nu amintesc aici faptu ca venise cu stema de curea cu o 'fontita' [secera si ciocanul] citez - 'este decoratie militara data de stalin poporului ruman pentru ca au intors armele impotriva nazistilor' :lol:

n-o sa-l vedeti prin tm,mai sunt cativa care-l mai asteapta :box:

e si putin deplasat putin individul,neonazist convins si fan judas priest cu desavarsire [cel putin asa crede el] il poreclisem 'sieg heil' :laugh:

daca aveti cunostinte prin brasov cautati-l pe acolo.fregventeaza baruri moto incercand sa para inteesant.

imi pare rau sa aud cele intamplate.

Salutare Nicusor Trip... cmf ? Mai stau si ma uit la ce mizerii si minciuni scri u aici . Nu stiu care din noi 2 se ocupa cu tepe , eu ca s a folosit o persoana anume de datele mele si s a ajuns la situatia creata sau tu ca prosteai lumea cu asa zisele geamuri termopan de venea lumea la adresa ta pe stra Lidia , pagubitii , cum le luai banii. Sa ne spui te rog frumos , daca binevoiesti cum faceai u jafurile din Grecia , si multe altele . Esti un cocalar infect , pai tu atat de prost ma credeai la faza cu terenul cumparat in Serbia, din banii mei , pe numele tau ??, pai asta e si motivul pentru care vb aiurea , aici pe forum . Parintii ii mai bati ?? Ca le doreai moartea si le faceai viata un calvar , toti vecinii de pe str. Lidia stiu asta . Tu ai tupeul si curajul sa spui de mine ca eu traiesc intr o camera de camin in Brasov , mai tu esti prost informat , eu la 28 de ani am un apartament cu 2 camere si o gars , de curand cumparata , daca ar fi asa, toti luzerii sau boschetarii cum te ai exprimat sau altii , am fi una din cele mai tari tari din Europa . Numere de inmatriculare de la alte motociclete , mai folosesti ? Daca u esti biker , eu sunt popa de tara . Normal ca un cocalar ca tine cu 2 clase cat are trenul radea de un fan Judas Priest , creierul tau chiar nu poate procesa stilul Heavy Metal pentru ca esti labil mintal .Esti o pers de cea mai joasa speta si cu asta am incheiat orice discutie , nu sunt vinovat de situatia creata , repet pentru ultima oara , cineva s a folosit de datele mele personale , voi incerca sa dau de ea... Va salut !!

Guest MosRahao

repet pentru ultima oara , cineva s a folosit de datele mele personale , voi incerca sa dau de ea...

primul post pare a fi pentru ultima oara... sa fie doar un gand? doar o dorinta? ori o premonitie?

asteptam vesti de la politie. asfalt uscat! :-))))

Din cauza unui "rahao" in ploaie e posibil pe viitor ca cineva serios aflat la ananghie sa aiba probleme de credibilitate.

Asta e cel mai nasol si in opinia mea. Acest gaoz distruge un mit. Exista insa o rezolvare. Asteptam vesti.

Salutare Nicusor Trip... cmf ? Mai stau si ma uit la ce mizerii si minciuni scri u aici . Nu stiu care din noi 2 se ocupa cu tepe , eu ca s a folosit o persoana anume de datele mele si s a ajuns la situatia creata sau tu ca prosteai lumea cu asa zisele geamuri termopan de venea lumea la adresa ta pe stra Lidia , pagubitii , cum le luai banii. Sa ne spui te rog frumos , daca binevoiesti cum faceai u jafurile din Grecia , si multe altele . Esti un cocalar infect , pai tu atat de prost ma credeai la faza cu terenul cumparat in Serbia, din banii mei , pe numele tau ??, pai asta e si motivul pentru care vb aiurea , aici pe forum . Parintii ii mai bati ?? Ca le doreai moartea si le faceai viata un calvar , toti vecinii de pe str. Lidia stiu asta . Tu ai tupeul si curajul sa spui de mine ca eu traiesc intr o camera de camin in Brasov , mai tu esti prost informat , eu la 28 de ani am un apartament cu 2 camere si o gars , de curand cumparata , daca ar fi asa, toti luzerii sau boschetarii cum te ai exprimat sau altii , am fi una din cele mai tari tari din Europa . Numere de inmatriculare de la alte motociclete , mai folosesti ? Daca u esti biker , eu sunt popa de tara . Normal ca un cocalar ca tine cu 2 clase cat are trenul radea de un fan Judas Priest , creierul tau chiar nu poate procesa stilul Heavy Metal pentru ca esti labil mintal .Esti o pers de cea mai joasa speta si cu asta am incheiat orice discutie , nu sunt vinovat de situatia creata , repet pentru ultima oara , cineva s a folosit de datele mele personale , voi incerca sa dau de ea... Va salut !!

si totusi... prietena iti mai face sex anal? :lol:

Guest Cristi Cazacu

repet pentru ultima oara , cineva s a folosit de datele mele personale , voi incerca sa dau de ea...

primul post pare a fi pentru ultima oara... sa fie doar un gand? doar o dorinta? ori o premonitie?

asteptam vesti de la politie. asfalt uscat! :-))))

Asta e cel mai nasol si in opinia mea. Acest gaoz distruge un mit. Exista insa o rezolvare. Asteptam vesti.

astfalt uscat si tie ... ps : n am nici un gand

Lasa telenovelele!

S-a folosit cineva de datele tale personale,astept PM cu datele persoanei.Ajunge cu ''vrajeala''!

Cine i-a cerut fiului meu 300 euro pe site-ul de socializare si mi-a amenintat nevasta?

Restul e doar vorbarie goala!

Demonstreaza ca esti nevinovat si sunt primul care isi cere scuze.Dar,repede,ca imi pierd rabarea!

Guest Cristi Cazacu

Lasa telenovelele!

S-a folosit cineva de datele tale personale,astept PM cu datele persoanei.Ajunge cu ''vrajeala''!

Cine i-a cerut fiului meu 300 euro pe site-ul de socializare si mi-a amenintat nevasta?

Restul e doar vorbarie goala!

Demonstreaza ca esti nevinovat si sunt primul care isi cere scuze.Dar,repede,ca imi pierd rabarea!

D le Marcel .. va salut .Va rog , daca nu va cer prea mult sa postati acel dialog intre mine si sotia dvoastra din care reiese ca eu am amenintat o , din cate imi aduc aminte i am raspuns la acea discutie la care am primit tag , pe facebook dar intr un mod civilizat si totodata as dori sa vad cand s a cerut acea suma de 300 de euro . Sa nu credeti ca gata se bate din palme si vinovata , pt ca e vb de o fata in toata chestia asta , eu personal nu ma duc la orice tablagiu si depun plangere , am ceva prieteni prin sri care o vor gasi , stati fara grija , va veni si vremea cand veti veni cu scuzele de rigoare , asta daca mai exista bun simt dupa cat am fost balacarit si jignit . O seara placuta !

Asta saracu' e bolnav rau... Auziti si voi, prieteni prin SRI, care cauta domnisoare la cererea lu' Cristi...

1. Uitati de bani.

2. Politie/Bataie - astea nu prea merg impreuna

3. Uitati de incident, si ajutati-va semenii in continuare. (nu, nu e ironie)

EDIT

Bai, Cristi... m-am gandit sa-ti scriu si tie ceva, ca poate printr-un simplu mesaj pe internet, iti fac un bine si-ti vine mintea la cap.

Ar trebui sa realizezi ce gest extraordinar au facut acesti oameni pt tine, acela de a acorda un ajutor financiar unui strain, si ce le-ai dat tu in schimb. Pe langa supararea si frustrarea provocate de gestul tau, gandeste-te ca poate le-ai provocat si probleme financiare, asa cum probabil si tu ai. Ce zici? E ok?

Inainte sa mai faci astfel de "combinatii" (tu si altii), ganditi-va la cel mai grav scenariu. Realizezi ca pentru cateva cateva sute de lei, poti face inchisoare? Daca cineva depune o plangere in momentul asta si dovedeste ca a fost inselaciune, sansele tale de a-ti pierde libertatea sunt foarte mari... ca suspendare la inselaciune nu se mai da de pe vremea lu' Ioana Maria Vlas.

Mai e si faza, ca dupa cum observi internetul este o unealta extraordinara, si cand vei avea cu adevarat nevoie de ajutor, de orice fel, te vei lovi de un zid de "marsh d'aici".

Ce poti trebuie sa faci acum:

1. Iti ceri scuze. Scuze sincere, oamenilor carora le-ai provocat orice fel de rau, si scuze in fata lui Dumnezeu, daca esti credincios. Daca nu esti, cere-ti oricum...

2. Returnezi banii. Acum, peste o luna, oricand... cand ii ai, ii returnezi.

3. Te faci mic, si nu mai deranjezi pe nimeni vreodata...

4. Ajuta si tu alte persoane pt a-ti spala pacatu'.

Guest Ravishing

Situatia e foarte simpla si politia chiar isi face treaba in cazul acesta.

De acord cu tine. Cunosc caz real care pentru o inselaciune banala, acum respectivul trebuie sa plateasca din buzunar mai bine de 10x suma tepuita pentru a incerca sa scape de puscarie. Duceti-va la politie, ei or sa rezolve problema mult mai usor, poate ca nu repede, insa o vor rezolva pentru ca e foarte simplu de verificat toata povestea.

Cineva spunea ca prosti sunt cei care dau, nu cei care cer. In Romania asa e, insa intr-o tara normala cu oameni normali lucrurile astea stau invers.

Posibil sa nu-ti mai recuperezi banii (desi faptuitorului i se reduce pedeapsa daca returneaza prejudiciul) dar macar depune plangere la politie (de fapt la procuratura) pentru ca autorul inselaciunilor sa nu mai repete isprava, sau ca altii sa nu repete magarii de genul asta.

PS. Alternativa cu bataia iese din discutia. Cine e croit pentru bataie in niciun caz nu posteaza pe forum ;)

tare,acum da-mi voie sa ma rad :lol:

jur ca o sa-i arat mesajul asta lui nicu cand se intoarce din grecia,in februarie,pe scurt - ai pus-o.ai toate sansele sa te tezesti cu el la usa. ma intreb de ce nu i-ai adresat toate acestea lui direct personal,ai avut nenumarate ocazii s-o faci,m-ai ales cand ai mancat din blidul lui,crezi ca s-ar fi suparat? :rolleyes:

ori cand ti-ai tinut motorul,printre hoandele lui,defapt cred ca doar la el l-ai tinut,si n-ai platit chirie pentru el,I have right?

cad despre tepele ce le-am dat eu prin timisoara ii las pe ceilalti s-o dezvaluie,o parte din ei ma cunosc,valabil si pentru toti ceilalti din tara.

raspunde celorlalti carora ti-au adresat acuzatii mai grave,se pare suficient de intemeiate,cu mine 'geaba vrei s-o dai de beton ca nu-ti iese.asadar,nu-ti mai pierde vremea de pomana cu mine,canda ai atata 'treaba',din fericire,mie nu-mi datorzi nimic :laugh:

btw (1) la 28 de ani ai apartament cu 2 camere,cum? din lantul unor mosteniri,sau cu ajutorul facebuck? nu-mi zi c-ai muncit,ca-mi tai plua ca pe patrunjel.

btw (2) eu i-am adus lui nicu ij-ul de la balsh (moca),eu i l-am desfacut,ramane sa il incheiem cand se intoarce din grecia.ne trebuie un ambielaj nou,rulmenti si simeringuri,restul avem - nou.

hai bafturi

Edited by nime'n drum

Mai baieti, eu nu inteleg un lucru.. Cit pana mea poate fi de greu sa mereti la politie sa faceti plingere?? Banui ca nu va e frica de politie. Politia pina la urma e platita din banii nostrii ai tuturor celor care platesc dari la stat. Sa rezolve politia/justitia cazul.

Atentie pagubilitor, nu as incuraja bataie in cazul asta, e adevarat ca e rupta din rai, dar, va puteti ingropa mai tare decit credeti.

Probabil ca pentru acest Cazacu, ar fi muuuult mai nimerit un sejur linga domnul Nastase, daca se dovedeste ca a facut uz de inselaciune. Daca se dovedeste ca "iubita", partenera chiar a furat conturi bla bla-uri, probabil domnul Cazacu se va sterge pe bot de sex anal. Dar poate se dovedeste ca sunt complici :) ceea ce i-ar aduce din nou zimbetul pe buze d-lui Cazacu, dar ca parte pasiva :)

Haideti domnilor ca nu e greu, sunt doar 3 variante: ea, el, sau amindoi.

Edited by Climber

Guest Cristi Cazacu

Eu trebuie sa depun plangere impotriva ei , ca s a folosit de identitatea mea . In cazul de fata pers binevoitoare s au dus de buna voie si au pus bani deci de inselatorie nu se pune problema . Nu s au folosit promisiuni in scris sau contracte etc , deci nesiliti s au dus . Asa vad eu problema , imi pare rau pentru pers in cauza .

Guest MosRahao

In cazul de fata pers binevoitoare s au dus de buna voie si au pus bani deci de inselatorie nu se pune problema . Nu s au folosit promisiuni in scris sau contracte etc , deci nesiliti s au dus . Asa vad eu problema , imi pare rau pentru pers in cauza .

Cat tupeu... Hai sa mai citim, sa mai rasfoim niste almanahe... :-)))

Cum sa procedezi daca iei teapa:

Cum trebuie procedat ca sa recuperezi banii, cu mentiunea ca pagubasul nu se cunostea cu vinovatul si nu avea nimic semnat cu el. Cele de mai jos sunt valabile pentru cazurile asemanatoare:

Ce e de facut :

- Trebuie facuta o plangere dupa modelul asta :

- Art 187/181 folosit in model trebuie inlocuit cu : Abuzul de incredere (art. 213 Cod penal) - asta daca nu aveti contract semnat

- Plangerea penala se face catre Parchetul de langa judecatoria judetului in care are domiciliul cel care a tras teapa.

- Atasati langa plangere toate dovezile de care dispuneti: numele faptuitorului, iban-ul,
copii dupa ordinele de plata sau foile de varsamant
, discutii pe mess, pe email, link-urile topicurilor unde ati discutat sau se discuta despre el sau teapa, orice are legatura cu afacerea voastra si consideri ca ar constitui o dovada impotriva lui.

- Trimiteti plangerea si dovezile la Parchet printr-o scrisoare recomandata cu confirmare de primire. Plangerea va ajunge la procuror, care o va trimite apoi la politia orasului de unde este vinovatul.

- Apoi asteptati pana va cheama la declaratii ... va trebui sa mergeti la politie in orasul faptasului.

Din momentul inregistrarii plangerii, faptuitorul se va afla sub urmarire penala.

Edited by Festina Lente

Guest Cristi Cazacu

tare,acum da-mi voie sa ma rad :lol:

jur ca o sa-i arat mesajul asta lui nicu cand se intoarce din grecia,in februarie,pe scurt - ai pus-o.ai toate sansele sa te tezesti cu el la usa. ma intreb de ce nu i-ai adresat toate acestea lui direct personal,ai avut nenumarate ocazii s-o faci,m-ai ales cand ai mancat din blidul lui,crezi ca s-ar fi suparat? :rolleyes:

ori cand ti-ai tinut motorul,printre hoandele lui,defapt cred ca doar la el l-ai tinut,si n-ai platit chirie pentru el,I have right?

cad despre tepele ce le-am dat eu prin timisoara ii las pe ceilalti s-o dezvaluie,o parte din ei ma cunosc,valabil si pentru toti ceilalti din tara.

raspunde celorlalti carora ti-au adresat acuzatii mai grave,se pare suficient de intemeiate,cu mine 'geaba vrei s-o dai de beton ca nu-ti iese.asadar,nu-ti mai pierde vremea de pomana cu mine,canda ai atata 'treaba',din fericire,mie nu-mi datorzi nimic :laugh:

btw (1) la 28 de ani ai apartament cu 2 camere,cum? din lantul unor mosteniri,sau cu ajutorul facebuck? nu-mi zi c-ai muncit,ca-mi tai plua ca pe patrunjel.

btw (2) eu i-am adus lui nicu ij-ul de la balsh (moca),eu i l-am desfacut,ramane sa il incheiem cand se intoarce din grecia.ne trebuie un ambielaj nou,rulmenti si simeringuri,restul avem - nou.

hai bafturi

Nica credeam ca ai probleme cu vederea dar constat ca ai ceva si cu capu . Motorul l am tinut pret de 3 zile la Nicu in curte . Poate nu sti dar, eu am avut garaj pe Apelor , acolo tineam motorul , intreba l daca nu ma crezi . Faza cu mancatul din blide e alta tampenie a ta sau a voastra , 2 cocalari cu 3 clase primare , asta sunteti . Singura data cand am servit ceva a fost la ziua lui . Unchiul Sam te mai rabda la el in casa de la sat ?? Mare panarama esti , cand veneai pe Lidia cu limuzina ta Kadett negru ,cu rezervor de 5 litri din pet de apa plata , puteai intr un hal fara hal , insusi Nicu radea de tine ca nu te speli si mirosi . Cu bicicletele acelea furate pe care le vindeai , adu ti aminte cand ma , ne intrebai daca vrem sa cumparam de la tine , cum e ?? Cat am stat pe Lidia nimeni nu mi a reprosat nimic , vecinii sau cei din zona , pentru ca am avut un caracter mai mult decat ok si l am, si l voi avea . Mancatori de shituri ca tine si invidiosi vor exista mai mereu .

@Cristi

Dar tu nu vei depune plingere pentru ca.. e sexul anal la mijloc :) Te vei scoate, daca te vei scoate in momentul in care o sa ai cutitul la os. Adica in momentul in care vei da declaratii la politie. Probabil ca nu ti-ai gasit omul, daca eram eu printre pagubiti, afla ca faceam tot posibilul sa te bag acolo unde ti-e locul cu tot cu prietenii tai SRI-isti, mai dadeam si bani in plus pentru asta!

Inca o data iti spun, sunt 3 variante simple si clare: ea, tu, amindoi.