Jump to content

Recommended Posts

Navigand in largul netului dau peste:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=FRCRJr28GWI[/media]

Aproape ca intelegi ce spune dl. Alexandru Craciun (frumoasa portugheza), oricum, au rezolvat o problema de transport (incearca sa intri cu o masina in favelas).

Edited by RaduG.

Aglomeratia din Bucuresti e lejera in comparatie cu cea din Paris, dar totusi aici cred ca functioneaza sistemul pentru ca infrastructura permite acest lucru ceea ce nu se intampla in Bucuresti unde atunci cand e foarte aglomerat nici cu motocicleta nu mai ai loc sa te strecori, mai ales cu un goldwing cum sunt peste 90% din motocicletele taxi.

Autostrazile din jurul Parisului+ inelul periferic au cel putin 3 benzi. Cand e aglomerat si masinile stau in coloana TOTI motociclistii merg pe culoarul dintre benzile 2 si 3. Nu stiu daca e vreo regula scrisa sau nu dar din ce am vazut pana acum toata lumea o stie si o respecta, astfel ca mereu e loc sa treci cu motoru intr-o relativa siguranta.

In oras unde de multe ori nici cu un scuter nu mai ai loc sa te strecori taximetristii (si auto si moto) au un alt avantaj, pot folosi banda de autobuz care este libera, chestie care iar nu se poate aplica in Bucuresti decat cu unele foarte mici exceptii.