Sari la conținut

Euro Trip 2012 - 14 tari - 30 zile - 1 motor si 2 persoane


Fotok
 Share

Postări Recomandate

Din fericire mie imi place sa povestesc foarte mult...langa un pahar de bere...insa cand trebuie sa scriu povestile...ma apuca chefu de mesterit la mobra.

 

Daca cineva are timp si rabdare sa vizualizeze miliarde de fotografii din turele mele: aici

 

Pentru videoclipuri din Euro Trip (80 giga de film) - puteti vedea aici

 

 

post-35521-0-91237400-1355681195_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi baieti, in fiecare an merg undeva prin Europa. Daca se poate minim 30 zile. Bugetul nu este niciodata calculat, cum nu este calculat nici unde dorm, nici unde sau ce mancam. Dormim in cort unde ne apuca noaptea, mancam intotdeauna mancare cumparata din supermarketuri (cat mai ieftin posibil, dar fara sa ma zgarcesc la bere sau altceva).

Motorul meu consuma 5L la 100 km, si incercam in fiecare an sa mergem sa vedem cat mai multe locuri.

 

Cheltuiala pe EuroTrip 2012 2 persoane 1 motor - mancare, bere, benzina, cazare (Saint Tropez 5 nopti camping 80 eur, 1 noapte in Tatra motel 15 eur, 1 noapte camping in Bosnia 15 eur), taxa de autostrada, taxa pt Grossglockner(25 euro), cumparat 1 cort in Timisoara, cumparat haine in Austria (tricourile mele erau varza deja + am gasit o geaza misto si a trebuit sa o iau, +blue jeans -total 60 eur), ....cam acestea au fost chestiile pe ce am dat bani - TOTAL 1100 euro !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face pielea de gaina cand vad calatorii d-astea. :)

 

Sfat: daca tot umblati in fiecare an prin tari straine, faceti-va cont pe CouchSurfing si gasiti acolo cazare prin toate colturile lumii. Partea buna e evident cazarea for free in mijlocul oraselor, dar si faptul ca socializezi cu oamenii si ca este cineva care te poate ajuta si te asteapta acolo. :)

 

Anu' trecut si noi am facut o tura prin Europa: 10 zile, cazare in mijlocul oraselor in conditii bune si foarte bune (Viena, Budapesta, Bratislava), mancare supermarket si cateodata McD si crasme, bilete la diverse, benzina la 2 motoare, TOTAL COST < 500Euro.

 

Merita o calatorie prin tari straine si daca stai si calculezi cati bani f*ti aiurea prin tara sau la baruri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Mi se face pielea de gaina cand vad calatorii d-astea. :)

 

 

Merita o calatorie prin tari straine si daca stai si calculezi cati bani f*ti aiurea prin tara sau la baruri...

imi place ca macar unii au inceput sa se prinda de cum stau lucrurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...