Sari la conținut

Motoraliul Anual National-Romania


-UFO-
 Share

Motoraliul Anual National  

253 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

uite ceva interesant la lansarea oricarui produs sau serviciu se are in vedere ....PIATA in ultima juma de oara pe acest forum au fost 600 de oameni 200 membri 400 ...calatori pe net pana ne caca noi sa facem ceva deschideti un sondaj ,,,,,, AI VENI/ PARTICIPA LA O INTRUNIRE NATIONALA MOTO IN ZONA SIBIULUI IN PRIMA SAPT A LUI IUNIE ??????????

Ideea lui ianachim este foarte buna.

Ar trebui postat undeva in partea de sus a forumului pe homepage pentru a avea un reach maxim.

Poate ne ajuta vreun moderator ?

 

:)

 

din imaginea asta poti scoate ceva interesant? simplu si la obiect?

 

cu editare video cine se ocupa? ma gandesc la un clip cu mai multi motociclisti care pleaca de acasa ... facem cativa filmulete si le punem la dispozitie...

 

Pentru filmare am eu un prieten care are casa de productie. Aveti aici o referinta - http://vimeo.com/7417526

Nu am vb inca cu el dar dupa ce stabilim unele lucruri il pot informa si pregati pt acest eveniment, dar posibil sa ceara ceva banuti.

Bineinteles, trebuie facut un scenariu, script ca sa ai un rezultat cat mai bun.

 

Sau, mai exista varianta de a vorbi cu Moto Magia ( am avut placerea sa-i cunosc la un eveniment al clubului nostru , au facut si un reportaj) si sa le oferim lor partea aceasta.

Astfel, elimini eventualele costuri pentru aceasta parte deoarece faci barter. Le dai content ei iti fac film pe care ulterior il pot folosi in emisiunea lor. Bineinteles si ei trebuie informati de desfasurator pt a face planul cat mai bine.

 

Si vor mai exista filmele facute individual , go pro-urile. Fotografii etc.

 

Hai ca deja am sarit niste pasi importanti. Toate cele de mai sus sunt detalii , care se stabilesc mult mai tarziu. Sunt altele importante care ard.

 

Ca sa o luam structurat - primul pas ar fi organizarea unui conf call / un messenger grup sau o modalitate de a comunica, acestia care vrem sa ne implicam. Observ ca pana acum suntem 3 , ianachim 4 ( dar stiu ca el merge singur :) )

 

Gospodarul - stabilesti tu o zi si o ora?

 

Apoi , facem un raport al intalnirii il scriem si tragem niste concluzii.

 

Altfel , nu vom reusi sa avansam.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu as veni oriunde, doar pentru idee. Doua probleme: daca vreti parada pe TF sau TA in weekend va fi crunt. Iar la inceputul lui iunie, ambele pot fi inchise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care se ramane pe SIBIU ca centru al MAN cred ca am fi in castig daca am folosi ca fundal sigla orasului pe care sa ne conturam noi sigla MAN

 

asta e sigla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine vorbim pe messenger sa nu umplem topicul cu idei de logouri si sloganuri. Dati-mi PM cu adresele voastre de messenger.

 

 

 

post-68410-0-22046100-1357464575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai bine aici sa se mai dea si lumea cu parerea pana la urma le vor pune pe moto, nu?

 

uite cam ce forme vad eu.......

 

de asta ma legam de " stema" sibiuluiin forma aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao
Daca aveti ceva idei in privinta logoului, eu le pun in practica.

 

In privinta "emblemei", aceasta trebuie sa fie simpla si clara, fara prea multe elemente grafice si nici cu prea mult text. as elimina harta romaniei - e un element grafic fumat si abuzat. In privinta tricolorului, cred ca poate fi folosit cu succes insa intr-o forma mai creativa,

 

de genul acestei texturi: post-67793-0-83872800-1357465458_thumb.jpg sau intr-o forma asemanatoare asteia: post-67793-0-95531600-1357465491_thumb.jpg sau de ce nu, asa: post-67793-0-29731000-1357465518_thumb.jpg

 

ar mai fi de dorit ca indiferent de opiniile noastre, deciziile sa le luati rapid; asteptand feedback pentru fiecare pas, va veti lungi excesiv. sondajul privind participarea nu este relevant, din cauza numarului mic de participanti, insa: cu o organizare coerenta, un loc frumos si accesibil, o propaganda ca la carte si mai ales cu o momeala buna (asa cum spuneam in paginile anterioare) reusita intalnirii este garantata.

 

ma bucura ca s-a cristalizat o adunare de cativa ce se implica, bravo! astept rezultate pozitive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao
Eu zic ca asta e foarte bun pentru stickere attachicon.gifSticker MAN2.png pentru flyere si alte chestii poate se baga si altcineva, eu fac chestii mai simple.

 

Da, acum incepe sa se lege. Dar stickerele, flyerele, afisele si toata imaginea vizuala a evenimentului trebuie sa fie unitara.

 

(as mai umbla putin la caractere -unele un pic mai elegante pentru ANUAL NATIONAL - poate fontul "Georgia"?, as scrie si 2013 cu italice, asa cum e scris RALIUL; as elimina bara neagra orizontala -nu-i vad sensul si asa ai putea face motociclistul mai gros, mai evidentiat si daca poti, aliniaza-i capul si "cocoasa" cu partea de sus a anului 2013, sa fie "la fila" - motociclistul mai necesita un picutz de lucru insa esti pe drumul cel bun cu varianta asta de sticker, in opinia mea). steagul ti-a iesit foarte, foarte bine.

 

felicitari! hai, ca iese bine!

 

 

Eu zic ca asta e foarte bun

Varianta finala a stickerului tau, daca o sa placa si celorlalti, va fi punctul de plecare pentru intreaga imagine vizuala a evenimentului asa ca munca ta e foarte importanta - de aceea imi permit sa tot zic de ajustarile pe care le-am observat necesare, in opinia mea.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca asta e foarte bun pentru stickere attachicon.gifSticker MAN2.png pentru flyere si alte chestii poate se baga si altcineva, eu fac chestii mai simple.

 

Foarte buna ca baza de plecare.

 

1. Corect, pozitia si directia moto de la stanga la dreapta!

2. Asa cum a remarcat si Festina trebuie scoasa bara neagra orizontala.

3. Simplificat logo-ul MOTO (cam ca in schita)...

3. Acelasi corp de litera pentru cuvantul MOTORALIUL

si poate o alta culoare, nu negru pentru restul de text!

La o emblema festiva... nu prea merge!

 

post-882-0-02092600-1357479082_thumb.png

 

Mult succes!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F. buna initiativa. Continuati asa si cu siguranta vom reusi sa realizam aceasta mare actiune moto (am votat DA). Daca imi permiteti cateva opinii : denumirea ar putea fi si " Motoraid-ul Anual National " (pt. a evita confuziile legate de cuvantul RALIU !) ; un loc posibil ce m-a impresionat f. mult este Sambata de Sus - este aproape de :Sibiu, TF, Fagaras, sunt f. multe pensiuni, pajisti langa rau ; ultima varianta de stickere este f. reusita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca asta e foarte bun pentru stickere attachicon.gifSticker MAN2.png pentru flyere si alte chestii poate se baga si altcineva, eu fac chestii mai simple.

Hai ca m-ati starnit si pe mine!

 

Pentru orice chestii grafice, machete pentru ziare si reviste, flyere si alte balarii ce implica print, dati de stire. In masura in care nu sunt urgente de azi pe maine, ajut cu cea mai mare placere :)

 

Ma apuc de o sticla de vin si postez si eu o propunere de logo... asta ca sa ma duc maine la munca deja incalzit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ati starnit si pe mine!

 

Pentru orice chestii grafice, machete pentru ziare si reviste, flyere si alte balarii ce implica print, dati de stire. In masura in care nu sunt urgente de azi pe maine, ajut cu cea mai mare placere :)

 

Ma apuc de o sticla de vin si postez si eu o propunere de logo... asta ca sa ma duc maine la munca deja incalzit :)

 

spor man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze,nu am avut rabdare sa citesc paginile scrise in ultimele 4-5 zile.Intreb si eu,AMR-ul lu' DP este si el implicat in organizarea acestui eveniment?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta logoului trebuie sa va ganditi la urmatoarele 2 aspecte :

 

1. Nu poate fi folosit conturul tarii

2. Nu poate fi folosit tricolorul.

P.S:Aprobarile care sunt cerute pentru aceste 2 lucruri sunt mai mult epuizabile decat constructive.

 

In alta ordine de idei, cei ce vor sa se implice in acest eveniment trebuie sa aleaga o data de intalnire pentru a face cunostinta cu ideile fiecaruia.

Consider ca la aceast meeting ar fi bine sa participe useri care au calcat pe la cat mai mult evenimente si care au inteles care este ideea si um se face. Propunerile lui bec, BelBody, Budd si a celor ce au fost pe la BMWmeeting in anii trecuti, sunt de la bun inceput de bagat in seama la modul cel mai serios. Ne-ar fi fost mai usor daca ar exista mometan o persoana care sa reprezinte motocilismul in Romania si care sa participe si la intalniri cu persoane de acelasi rang din afara tarii. Aceste persoane trebuie sa aiba capacitatea de a aduce sponsori si persoane profi din lumea moto si sa creeze diferite etape in interiorul acestui event.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat lucrurile se precipita, ma simt dator sa lamuresc urmatoarele:

1) AMR are in vedere organizarea unui asemenea eveniment inca de la infiintare, din 2007, de cand eu nici nu eram in AMR. Doar duc un proiect mai departe.

2) AMR a fost solicitat sa se ocupe de partea de "organizare dpdv legal", cu aprobarile, hartiile administrative, relatiile cu diverse institutii guvernamentale, ministere si agentii nationale. In acest sens a fost creat un departament special, numai pentru acest eveniment.

3) Eu personal ma voi ocupa numai de coordonarea activitatilor ce pica in sarcina AMR. De aceea am deschis discutia ca orice club (legal constituit) de motociclism, sau grup (fara personalitate juridica) de motociclism, sau chiar motociclisti individuali, sa se poata implica in organizare, pe baze libere. AMR este o asociatie infiintata de catre motociclisti pentru motociclisti, si va actiona in consecinta.

4) Oricine este liber sa-si prezinte si sa-si sustina propunerea de activitate legat de aceasta actiune direct la Comitetul de Organizare, infiintat "ad-hoc" aici pe forum. Ei vor decide cine si cum face. Culmea este ca nici nu ma cunosc cu acesti colegi motociclisti, dar punem umarul impreuna pentru reusita acestei actiuni. Unii cu munca, altii cu banii, altii cu alte resurse. In cadrul AMR am luat hotararea de a ne ocupa de problemele legale, ceea ce am si inceput cu viteza maxima, inca de dinainte de Revelion, avand in vedere termenul extrem de scurt (pana in iunie) de care dispunem.

5) Ne bucuram de un sprijin nesperat din partea MULTOR motociclisti, ceea ce ne obliga la lucru bun si la timp facut.

6) Deja am luat legatura cu asociatiile similare din Europa, pe baza legaturilor deja facute, si se anunta o frumoasa participare a motociclistilor din alte tari. De aceea va rog SA SCHIMBATI IN DENUMIREA evenimentului sintagma NATIONAL / NATIONALA cu cea INTERNATIONAL / INTERNATIONALA.

7) pentru a linisti unele persoane, in ceea ma priveste cred ca nu voi participa efectiv la eveniment, din motive personale, dar ma voi asigura ca totul merge conform proiectelor asumate. Voi incerca sa fiu totusi in tara, daca se va putea, Dar voi lua responsabilitatea legala fata de autoritati a acestei actiuni asuprea mea, ca de fiecare data cand am organizat/sponsiorizat activitati de motociclism sportive sau nu.

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de acest lucru?

 

post-20029-0-80011900-1357500711_thumb.png



imi cer scuze, acum am vazut post-ul d-lui Dan Popescu.

 

Nu sunt in masura sa comentez deoarece mai am ani buni pana sa strang experienta celor mai in varsta.

 

Sunt cu fruntea sus si cred in continuare in proiectul acestui topic!

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

cred ca putem sa incercam sa nu ne suprapunem cu o alta mare intrunire, organizata de AMR:

 

AMR, in stransa colaborare cu formatia Phoenix, sub coordonarea lui Nicu Covaci (motociclist de mare anvergura) si cu larga participare a multor cluburi de motociclism, precum si a multor motociclisti liberi are in vedere organizarea unei Intalniri Internationale a Motociclistilor in ultimul sau penultimul weekend al lunii iunie 2013,, in zona TransAlpina - lacul Vidra. Sunt asteptati pana la 5000 participanti din tara si strainatate. Actiunea va dura 4 zile, de joi pana duminica. Inca din decembrie 2012 a inceput faza documentara si obtinerea autorizatiilor pentru o manifestare de asa mare anvergura, fiind implicate institutii guvernamentale, autoritati judetene si locale, cateva ministere si agentii nationale. Pe acesta cale rugam toate persoanele, cluburile, firmele interesate sa ia legatura cu Comitetul de Initiativa si Organizare. Asteptam propuneri de activitati, proiecte concrete, realiste precum si responsabili pentru implementarea acestora. Sponsorii sunt bineveniti de asemenea.

 

(citat de pe FB, aparut azi)

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gospo man

 

 

propun ca cei care deja am discutat despre lucrurile astea sa luam o hotarare in ceea ce priveste AMR

 

 

toti 7 care .... suntem pana acum o sa ti trimitem votul nostru in ceea ce priveste implicatea AMR vot prin DA sau NU

 

 

pentru mine unul .. AMR ...NU ESTE DECAT ASOCIATIA MUNICIPIILOR DIN ROMANIA

 

 

WWW.AMR.RO

 

 

daca ACEST AMR vrea sa organizeze ceva la sf de iunie sus la vidra ...have fun

 

 

in 10 ani de motociclism nu am participat sau vazut vreo actiune a AMR in folosul motociclisilor

 

 

oricum se pare ca AMR are in VEDERE ORGANIZAREA MULTOR ACTIUNI.....DAR ...DOAR ARE IN VEDERE.....

 

 

PENTRU MESAJUL POSTAT PE FB .......

 

 

CHIAR AS PROPUNE CA AMR SA ORGANIZEZE ......."DEPARTAMENTUL CREAT SPECIAL PENTRU ACEST EVENIMENT"

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

hai sa ne vedem noi de a noastra, desigur urandu-i domnului Popescu mult succes in oranizarea intalnirii AMR. eu asa zic. hai sa ne vedem de discutiile noastre, pana adineauri cat se poate de decente, obiective si pertinente.

 

Haideti sa continuam la fel.



De ce?

 

Nu poate fi folosit tricolorul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne vedem noi de a noastra, desigur urandu-i domnului Popescu mult succes in oranizarea intalnirii AMR. eu asa zic. hai sa ne vedem de discutiile noastre, pana adineauri cat se poate de decente, obiective si pertinente.

 

Haideti sa continuam la fel.

De ce?

 

dar sigla orasului sibiu????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR-ul are avantajul ca este persoana juridica, poate obtine foarte usor aprobari prin spectrul denumirii pompoase fata de cei cativa useri mai mult decat cei cativa useri dornici de a face ceva frumos.

 

In alta ordine de idei, am atasat doua propuneri grafice pentru logo.

 

EDIT: daca nu se poate folosi tricolorul, se schimba f usor cu un steag "racing" (cel in patratele) pus in oglinda.

post-20786-0-90710800-1357506994_thumb.jpg

post-20786-0-73663800-1357507001_thumb.jpg

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...