Sari la conținut

Rezervor indoit spre interior!


Postări Recomandate

Salutare,am reusit sa fac o minune ,adica minunea sa ,,desfasurat`` in felu urmator : Am pus cricul,si nu l`am pus cum trebe..si poc....a cazut...!Problema cea mare e ca mi sa strambat rezervoru catre interior,cum pot scoate infundatura aia ca sa facut pe el?va rog un sfat!...sau cine se ocupa sa ii trimit rezervoru sa il rezolve?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-a cutat tabla sa stii ca nu scapi de kit si smirghel.Chiar daca il indrepti la forma initiala nu il scoti.La indoituri grave eu curat tabla pana la curat,cositoresc electrozi din sarma de cupru si o retrag tabla inapoi.Dupa care urmeaza etapele pregatitoare pt vopsire(chit,smirghel,spritchit,vopsea...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merge daca as taia rezervoru dedesupt l`as indreupta si dupaia sa il sudez?sau ,cum se poate lipi la loc?



merge sa cositoresc pe el ca tevile de la centrala?cu pasta si cu cositor?si lampa de gaz?

daca ar merge am scapat,il umplu cu apa..si csitorec bucati de tevi de care sa trag!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merge daca as taia rezervoru dedesupt l`as indreupta si dupaia sa il sudez?sau ,cum se poate lipi la loc?

 

merge sa cositoresc pe el ca tevile de la centrala?cu pasta si cu cositor?si lampa de gaz?

daca ar merge am scapat,il umplu cu apa..si csitorec bucati de tevi de care sa trag!!

Vezi cu ce-l tai ca poate exploda.. chiar si dupa ce e gol si uscat.. la fel si cu sudatu'. Daca-l tai cu scantei tre sa bagi apa sau nisip dreq mai stie..

 

 

Nasol cu indoiturile astea si eu am adunat cateva in timp dar mi-am comandat un bagster...

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand il sudezi , sa il sudezi inapoi cu argon sa nu rugineasca

si inainte fierbe niste apa si spala bine rezervorul sa nu faca poc

si a meu rezervor e inca indoit nu am gasit unde sa il rezolv..

stiti ceva meseriasi prin cluj? daca da anuntati-ma pls pe prv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervoarele de benzina la care s-a ars, exfoliat stratul protector interior impotriva coroziunii dau mari batai de cap din cauza ca ruginesc, rugina de dizolva in benzina si se depune in injectoare sau jiglerele carburatoarelor. In acest caz, e preferabil dat o umplutura cu kit si revopsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai la astia sa le tot spui ca astia nu inteleg....el mai bine decupeaza rezervoru il indreapta si dupaia il sudeaza la loc...buna treaba...da-i cu foc da nu cu lampa cu parlitoare de porc frate..rumeneste-l bine...cand poti baga mana in el sau sa faci un sistem in L ca sa faci o parghie cu el inauntru si sa il indrepti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umpli cu apa,golesti,refaci operatiunea asta de 2-3 ori ,sufli cu aer comprimat dupa care il umpli cu gaz inert(la teava de esapament),dupa care poti suda cum vrei pe rezervor.Conditia este sa nu ai dopul montat si nici robinetul.Eu am cositorit sarmele cu o lampa pe gaz in miniatura,arzator portabil.Mai ai nevoie de sacaz si cositor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Hai sa dezgropam topicul. Pt. ca zilele trecute nu am pus rezorvorul calumea pe TDM, a cazut, usor ca inca era atarnat de furtune, dar s-a ales cu o indoitura frumoasa, fix deasupra. Daca tot eram la munca azi si nu aveam ce face, am bagat un cep pe sus, aer comprimat pe jos si a facut 'poc' si s-a indreptat. Happy me! Deci, de incercat. Sa nu va uitat atent la cep, ca e posibil sa sara...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...