Sari la conținut

ITP moto in Iasi


Madras Service
 Share

Postări Recomandate

Dragi motociclisti,

 

Va anuntam ca saptamana asta am instalat standul de frana cu metrologie si tot restul.

Documentatia e depusa deja la RAR si incepand din ianuarie vom avea statie ITP functionala pentru motociclete si scutere in locatia serviceului pe str Balti nr 7.

Dragos - colegul nostru - va fi inspector ITP.

Tariful: 100 lei.

 

Va vom informa cand facem primul ITP

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

In tot calvarul asta din jurul nostru se intimpla si minuni...Felicitari! Poate scapam de nesimtitii aia de la RAR....motorul poate fi verificate cum trebuie si cu amabilitati...dar cretinii aia sunt de bagat intr-un canal....am asistat la multe discutii intre posesorii de masini si motociclete care au fost pur si simplu umiliti de ministrii de la RAR....Cand o sa aiba 2 clienti pe zi...atunci am sa vad ce o sa faca....Bravo Madras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bafta!!! asteptam sa ne inviti la deschiderea oficiala!! :cheers:

Sigur ca va fi o deschidere oficiala.

Toata lumea va fi invitata la un pahar de vorba odata cu autorizatia si cu inceputul de sezon.

Speram cat mai repede.

 

Pana vine autorizatia punem cateva fotografii cu spatiul de ITP si standul de frana

 

post-68274-0-70627000-1360605685_thumb.jpg

post-68274-0-00451400-1360605753_thumb.jpg

post-68274-0-87349800-1360605720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va intreb si eu ceva ! Anul trecut am facut ITP-ul la RAR . Cind mi-a venit rindul a venit un mecanic, s-a uitat la atas si mi-a zis!

Aha ai frina pe atas, afara pe pista de beton. Si a facut testul urcat in atas cu un aparat in mina, prima data la frina din fata si apoi la frina spate si atas.

-De ce nu m-a lasat sa fac testul pe stand?

- La voi va fi la fel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta cu atas are alt regim de clasificare ( tine de numarul de punti/axe motoare, cilindree, etc ) si nu poate fi folosit standul de franare clasic - verificarea eficacitatii de franare se face cu un aparat numit decelerometru care permite masurarea deceleratie in raport cu forta de franare.

 

Deocamdata nu detinem acest aparat dar suntem deja in discutii cu o firma producatoare si e posibil ca pana la inceputul anului viitor sa-l avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...