Sari la conținut

Ajutor sablat & vopsit jante !


Postări Recomandate

Salut tuturor !

Sunt posesorul unui frumos 636 din 2005 ^_^ . Vreau foarte-foarte tare sa aduc o nuanta personala motocicletei si sa-i vopsesc jantele pentru ca au o culoare ciudata care nu imi place. Stiu ca pentru asta trebuiesc inainte de toate sablate. Vreau sa va rog sa-mi spuneti, daca stiti/cunoasteti vreun service sau cineva care ma poate ajuta. Motocicleta este la iernat la o reprezentanta Yamaha din Bucuresti pe sos Pipera. Nu am prieteni motociclisti deocamdata si de aceea va cer ajutorul dumneavoastra. As vrea sa fac asta pana incepe noul sezon. V-as ruga de asemenea, sa-mi spuneti si un pret orientativ. Eu am vazut pe net un topic de prin 2009 cu asa ceva, dar mai actual nu am gasit. Pretul era cam de 200 lei.

 

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.

Va multumesc pentru intelegere si ajutor !

Cam asa as vrea sa arate :

(Mai putin jata-fata, care cred ca va fi neagra :D.. sau.. alta parere? )

post-64599-0-26837200-1357594192_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragut ! ^_^ am vazut si o janta verde de 636 printre poze. De asemenea , ar trebui sa ma duc cu jantele acolo? sau exista posibilitatea sa mi le demonteze ei? (cu tot cu semeringur &co. )

Multumesc pentru reply !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus anu trecut cand am vrut sa o vopsesc pe a mea dar am uitat ca nu m-a mai interesat ... mai are un 636C negru la fel de demential cu jack daniels ... il intreb si revin cu un post .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca erai din campina, te puteam indruma la cineva care mi-a sablat si vopsit in camp jantele de la toate masinile si nu numai. insa in bucuresti nu stiu pe nimeni. zici ca ai motoreta in pipera. incearca sa vorbesti cu baietii de la reco-planet(parca asa se numeau). ei reconditioneaza planetare, dar fiind service, sigur stiu baietii unde poti sa-ti vopsesti jantele. succes!



amintindu-mi de ce imi spunea un prieten, mi-am amintit ca a postat unde si-a facut el motocicleta. poti incerca acolo.

 

 

 

/index.php?/topic/676987-vopsitorie-airbrush-si-reparatii-carene/&do=findComment&comment=3114034

Editat de sdu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pic % Poc, adica www.pimoto.ro daca nu vrei sa demontezi - cel mai bun service de carene

sau Mihai Spanachi - atelier mega profi dedicat vopsirii reperelor din metal, powder coating, foarte multe coduri de vopsea, calitate ++

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/87433-sablare-profesionala-si-powdercoating-jante-etrieri-cadre/

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il recomand si eu pe Mihai, il stiu de pe un alt forum, auto. Nu am interes sa ii fac reclama, dar lucreaza foarte bine. Nu e foarte ieftin, dar calitatea costa...

srz.ro

0722 369 539

0722 340 642

0733 913 442

 

Rezista fara probleme vopseaua pe jante. Rezista destul de bine, cam 1-2 ani, si cea data la pistol/spray, cea in camp electrostatic iese exact ca cea de fabrica. Cel mai important e cum sunt pregatite, de asta conteaza calitatea lucrarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...