Sari la conținut

Carpthian's Soft Enduro Meeting 2 /\ 6 - 9 Iunie 2013


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Il gasesti azi la standul Achimoto din SMAEB. ;)

 

Exact cum zicea si ,, Enduristul '' mai sus , am fost la SMAEB , si nu prea am raspuns nici la telefon , si nici la e-mail !

 

De azi suntem disponibili !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o sa incerc sa ajung si anul asta. sfat: marcati mai bine drumul catre locatie!!! sunt nu stiu cate bifurcatii pana la cabana, am nimerit la marele bulan multumita unui alt grup de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc sa ajung si anul asta. sfat: marcati mai bine drumul catre locatie!!! sunt nu stiu cate bifurcatii pana la cabana, am nimerit la marele bulan multumita unui alt grup de motociclisti.

Pai daca ai venit tarziu?! Anu' asta poate vii cand trebuie... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape sigur vin si anul asta.

Inca nu m-am hotarat daca satau la cort sau cazare...paturile is simple sau duble?

 

Paturile is simple , dar daca te iubesti sau te inghesui , poti dormi linistit 2 persoane pe 1 saltea !

 

 

IMEDIAT INCEPE NUMARATOARE INVERSA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc sa ajung si anul asta. sfat: marcati mai bine drumul catre locatie!!! sunt nu stiu cate bifurcatii pana la cabana, am nimerit la marele bulan multumita unui alt grup de motociclisti.

 

Anul trecut , dorind sa venim la intalnire am vb inainte cu Achimoto , si ne-a precizat ca la bifurcatiile unde nu sunt semne , toate drumurile duc in acelasi loc :eek: .

Sigur dupa ce a scris lumea si aici si pe facebook , anul asta o sa puna semne peste tot organizatorii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu vin. Posibil sa fie si o masina cu cateva persoane, ce vor sa mearga "la munte" in acea perioada daca ii voi deturna de pe clasica Valea Prahovei. Nu sunt motociclisti, ci doar vor face ceva trasee la pas prin zona. De stat, vor sta tot la cort. Platesc si ei cei 30 lei / persoana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin. Posibil sa fie si o masina cu cateva persoane, ce vor sa mearga "la munte" in acea perioada daca ii voi deturna de pe clasica Valea Prahovei. Nu sunt motociclisti, ci doar vor face ceva trasee la pas prin zona. De stat, vor sta tot la cort. Platesc si ei cei 30 lei / persoana?

Daca stau "in incinta", normal ca platesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vice , daca vor sa intre in incinta unde este organizata intalnirea , sau daca vor sa campeze acolo , trebuie sa plateasca pentru ca avea bratari pe mana !

 

 

Hai ca a mai ramas putin timp pana la eveniment !

..............................................................................

Camerele de tot ocupa , rezervarile pentru corturi se tot fac

..............................................................................

Vremea buna este pe drum

..............................................................................

Traseele se tot pregatesc .................................

 

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vice , daca vor sa intre in incinta unde este organizata intalnirea , sau daca vor sa campeze acolo , trebuie sa plateasca pentru ca avea bratari pe mana !

Ai scris in primul post ca pentru "cazare" la cort nu exista costuri... Sa inteleg ca platind acea taxa de 30 lei exista si beneficii, altele decat "privilegiul" de a putea intra in incinta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris in primul post ca pentru "cazare" la cort nu exista costuri... Sa inteleg ca platind acea taxa de 30 lei exista si beneficii, altele decat "privilegiul" de a putea intra in incinta?

DA, poti sa-ti cumperi palinca aia excelenta la 2 lei cinzeaca si mielu' ala la ceaun de maxim angajament...

 

Marius, tre' sa facem rezervari pentru corturi? Ca nu stiam... Daca trebuie trece-ma si pe mine cu un cort de 2 persoane si unu' de 4. Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sa va spun o poveste...despre locul ales de Achimoto pentru cheful organizat saptamana trecuta de clubul pe care-l conduce, adica Free-Riders. Un pinten de munte, o gura de rai. Aer curat, barne de lemn si iarba cea mai verde pe care v-o puteti imagina. N-a fost usor de ajuns acolo, dar cei care au venit sunt convins ca nu stiau ca astfel de locuri exista in Romania! Si vor visa indelung acele cateva zile! A fost exact sentimentul pe care l-am trait si anul trecut in locatia aleasa de el pentru "Carphatian`s Soft Enduro Meeting"in locul numit "la Carari". Si ma bucur ca mai exista in Romania oameni care dincolo de orice idee de "maruntis" se gandesc sa ofere astfel de bucurii semenilor lor. Respect!

fotografii de anul trecut: https://www.facebook.com/suciu.calin.1#!/media/set/?set=a.481244155223074.123890.100000124824079&type=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin. Singur. Merg cu grupul daca se merge legal. Eu voi avea si cutii si cort si o gramada de chestii agatate de motor, asa ca, voi merge decent. As pleca vineri dimineata, in jurul orei 8 sau poate chiar mai devreme, sa nu prind aglomeratia din Bucuresti.

Editat de vice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/events/170471783114048/

Este un eveniment in care se poate discuta despre plecarea din bucuresti.

 

SI eu cred ca este mai bine sa plecam cat se poate de dimineata sa nu prindem agglomeratie.

Pana la urma se pleaca vineri? eu credeam ca joi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ! sunt cu un moto mic un xt de 125 cm ... urmeaza sa ne auzim la tel sa vedem cum fac sa platesc si taxa de participare...as vrea sa stau la cort si sper sa avem parte de o vreme foarte buna ...eu vreau sa plec de joi din Bucuresti si as vrea sa trec pe la Sarmizegetuza si pe la castelul corvinilor din Hunedoara...daca exista grup care pleaca din Bucuresti joi, poate ne strangem cativa. M-am gandit si la o alta varianta de traseu pentru joi ..sa vin pe transfagarasan-sibiu (papa - bun ) si apoi sebes si locatia , cu intoarcere duminica prin hunedoara -vizita la castel si ulterior la sarmizegetuza si pana seara ajung si in Bucuresti. Am o canistra de 5 L care o sa o iau sa fie acolo (sa vedem cum ii adaptez un suport ) eu cu buburuza mea am o autonomie de 250 km., o viteza de melc lenes si un consum de scuter :crack: Apropos cat de zgarcit este termometru seara pe acolo, cate grade ?! Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris in primul post ca pentru "cazare" la cort nu exista costuri... Sa inteleg ca platind acea taxa de 30 lei exista si beneficii, altele decat "privilegiul" de a putea intra in incinta?

Deci...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti ce se mai aude cu intalnirea asta?

Pe Transalpina este ZAPADA!!! Duminica trecuta a ramas blocati acolo niste motociclisti cehi; nu au mai putut sa plece si a fost nevoie de interventia jandarmilor montani. De atunci a fost numai si numai frig. Nu vad cum se poate topi daca este asa frig. Eu sincer ma gandesc foarte serios sa renunt la venire.

Voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, baieti ce facem? si eu am auzit la fel. Hai sa zicem ca ocolim transalpina si o luam pe valea oltului, dar din cum spun cei de la vremea week-en-ul viitor ploua la sebes-craiova. Ma gandesc ca pamantul ala uscat care ne-a umplut ochii, cand va fi ud va fi ca lipiciul. Achimoto ce zici, putem amana 2 week end-uri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...