Sari la conținut

Tura in Alpi cu Vlad 6 - 2013, RGA


KHK
 Share

Postări Recomandate

am cautat rue de lavanda pe gogule si n-am gasit nimic... :scratch:

 

Pai de ce "rue"? Cauta "route" (ca la RGA) si iata ca gasesti. Banuiesc ca "routes" e la plural (n-am facut niciodata franceza) deci sunt mai multe probabil, asa cum pare si pe harta:

 

http://grande-traversee-alpes.com/routes-de-la-lavande/les-routes-de-la-lavande/carte-de-litineraire

http://www.provenceweb.fr/e/mag/terroir/lavande.htm

http://travel.alebaffa.com/2011/10/12/route-de-la-lavande-provence/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 280
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Pai de ce "rue"? Cauta "route" (ca la RGA) si iata ca gasesti. Banuiesc ca "routes" e la plural (n-am facut niciodata franceza) deci sunt mai multe probabil, asa cum pare si pe harta:

 

http://grande-traversee-alpes.com/routes-de-la-lavande/les-routes-de-la-lavande/carte-de-litineraire

http://www.provenceweb.fr/e/mag/terroir/lavande.htm

http://travel.alebaffa.com/2011/10/12/route-de-la-lavande-provence/

Rue ca asta a scris omu' si asa am cautat.

Don't worry cu franceza, I've got everybody covered ;)

 

Da,l-am vandut! deja!

 

Legat de tura,as vrea sa vin ca mi-a placut mult! Cum cu Lore nu se pune problema sa vin,as veni cu inca un prieten,nu stiu inca,mai vedem!

 

Pana la 1 martie ma anunt!

bravo, felicitari. zilele trecute vazusem topicul si chiar ma gandeam ce ai mai facut. si? watercooled GS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca organizezi ceva inainte, pe 17-20mai, cand este mai cald si poate o fi loc si de-o baie pe undeva, cu maaare placere vom fi prezenti! :)

 

Pai hai sa ne organizam... cine vrea plimbare 17-20 mai?

Ma gandesc tot la zona unde am fost de 1mai anu' trecut, in sudul Austriei, la granita cu Slovenia si Italia, fiind mai in sud si cu sanse mai mari de vreme buna. In plus, si Grossglockner sa fie abordabil de acolo.

Si de data asta avem un motiv in plus sa ajungem la Bled, de care anul trecut nu am stiut: http://www.sava-hotels-resorts.com/en/bled/gastronomy/the-original-bled-cream-cake/

 

Eu si Radu mergem sigur, am mai raspandit vestea si se pare ca suna bine. Cine se baga? :07Biker:

Ideal ar fi ca joi seara 16mai sa ne strangem la Viena ca vineri 17 sa facem deja traseu frumos pana acolo. Despartirea luni dupa micul dejun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ razeshu : Si daca scriam ulitza , asa cauta-i ? Mai bine ia lopata si iesi la zapada ca a ramas masina de paine'n'zapezita la Iesi . A draq lb romana cum le vezi tu pe toate !

 

@ Mitu : Legat de recordul de care zici tu , ai uitat de Ioana(chim)a ? :)

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa ne organizam... cine vrea plimbare 17-20 mai?

Ma gandesc tot la zona unde am fost de 1mai anu' trecut, in sudul Austriei, la granita cu Slovenia si Italia, fiind mai in sud si cu sanse mai mari de vreme buna. In plus, si Grossglockner sa fie abordabil de acolo.

Si de data asta avem un motiv in plus sa ajungem la Bled, de care anul trecut nu am stiut: http://www.sava-hotels-resorts.com/en/bled/gastronomy/the-original-bled-cream-cake/

 

Eu si Radu mergem sigur, am mai raspandit vestea si se pare ca suna bine. Cine se baga? :07Biker:

Ideal ar fi ca joi seara 16mai sa ne strangem la Viena ca vineri 17 sa facem deja traseu frumos pana acolo. Despartirea luni dupa micul dejun.

vezi ..floare de colt" ca lumea mai vrea si baie nu doar munti......da.......iti e tie mai usor sa pleci din wien decat sa vii la grecili"

 

@ razeshu : Si daca scriam ulitza , asa cauta-i ? Mai bine ia lopata si iesi la zapada ca a ramas masina de paine'n'zapezita la Iesi . A draq lb romana cum le vezi tu pe toate !

 

@ Mitu : Legat de recordul de care zici tu , ai uitat de Ioana(chim)a ? :)

familia BULA ...didi al didinei

 

am aflat de ce sunteti voi doi asa rotunjori............................ de cate poponeata.ruri mancati......

 

1 mai + paste la greci pe o insula frumoasa ...serviti???? 1 mai- 6 mai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ razeshu : Si daca scriam ulitza , asa cauta-i ? Mai bine ia lopata si iesi la zapada ca a ramas masina de paine'n'zapezita la Iesi .

'ai de lula noastra ce zapada e aici...

 

@ razeshu: A draq lb romana cum le vezi tu pe toate !

tocmai, ca e franceza si ma pricep!

 

Pai hai sa ne organizam... cine vrea plimbare 17-20 mai?

eu nu cred ca pot atunci, mai curand de Paste...stiu ca nu poti TU atunci...vedem, mai e timp!

 

1 mai + paste la greci pe o insula frumoasa ...serviti???? 1 mai- 6 mai

aici m-ai lovit pe mine. primiti cu provincia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca mai mult ca sigur , dar mai ho un pic , ca definitivez niste concursuri ... disperatule , sau mai bine zis disperatoooo !

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am gasit aceasta discutie cautand rute si harti. M-as fi alaturat si eu insa nu ne putem incadra in acea perioada.

 

Exista vre-un topic deschis cu tura in Dolomiti? As vrea sa plec impreuna cu sotia in iulie intr-un circuit Tyrol -Dolomiti. Ma puteti ajuta cu o recomandare de traseu, ceva sfatur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Exista vre-un topic deschis cu tura in Dolomiti? As vrea sa plec impreuna cu sotia in iulie intr-un circuit Tyrol -Dolomiti. Ma puteti ajuta cu o recomandare de traseu, ceva sfatur?

 

Doar am scris pe :google: "louis dolomiten" si iata ce era in primul link:

http://www.louis.de/_10ddd31dbb6b4267a9be330a85120a522d/index.php?topic=tourentipp_trentino&lang=en

 

Eu am gasit aceasta discutie cautand rute si harti. M-as fi alaturat si eu insa nu ne putem incadra in acea perioada.

 

Am vazut acum ca esti din BV, peste doua saptamani o sa ma opresc la niste prieteni in BV si-ti pot lasa la ei niste harti moto detaliate cu Alpi si Dolomiti sau ne putem vedea 5 min undeva si-ti fac cu markerul cateva trasee direct pe harta. Vorbim pe PM daca esti interesat.

 

Hotararea de a participa implica plata unui avans de 200€/pers pana la data de 1 martie.

 

Ca de obicei, suma finala o s-o pot stabili numai dupa ce stiu exact numarul de participanti si implicit o sa pot organiza cazarile.

Ulterior, plata restului sumei pana la 15 mai, bineinteles pana atunci fiind cunoscute sumele exacte.

 

Varianta cu trenul pana la Feldkirch am scos-o din calcul.

 

iata si contul pt. plata avansului: 3186112006, in euro, la Unicredit Bank, pe numele meu: Vlad Marica. Nu uitati va rog sa apara numele vostru la "detalii plata" si sa pastrati biletul de la banca pt. a evita eventuale neintelegeri. Multumesc in avans!

 

seara buna! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Vlad! sint alaturi de voi in aceasta tura,da-mi mai multe detalii despre plata ,banca e din romania?am auzit ca vei fi la brasov incurind,lasa un nr.de telefon poate ne auzim sau si ne vedem pe acolo!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Vlad! sint alaturi de voi in aceasta tura,da-mi mai multe detalii despre plata ,banca e din romania?am auzit ca vei fi la brasov incurind,lasa un nr.de telefon poate ne auzim sau si ne vedem pe acolo!!

 

Da, banca este bineinteles in Ro, orice sucursala UniCredit-Tiriac mai precis. Altceva decat cont, nume si suma nu cred ca mai trebuie.

Nr. meu de Ro este 0722-327433, o sa fiu in Ro 16-17 feb. La BV ma voi opri scurt duminica dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa ma bag si eu la tura doua persoane , cat ar fi avansul?

 

Sunteti bine-veniti! A doua persoana este pasagera sau inca o motocicleta?

 

Sa citesti te rog ce s-a scris deja pe aici ca eu cred ca am cam dat toate detaliile pt. moment iar daca ai orice fel de intrebare suplimentara, nu ezita, fie aici, fie privat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, oameni intre 40-55 varsta, unu dintre ei este chiar membru fondator al atic.org.... ce sa zic am de unde alege intr ale sporturilor :) Poate ma lipesc si eu de tura voastra 1 2 zile la vara sa vedem. Spor la adunat gashca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, oameni intre 40-55 varsta, unu dintre ei este chiar membru fondator al atic.org.... ce sa zic am de unde alege intr ale sporturilor :) Poate ma lipesc si eu de tura voastra 1 2 zile la vara sa vedem. Spor la adunat gashca.

sa ti dea mama natura sanatate

buna treaba cu site ul ala

 

au pus baietii o lista cu coordonatele gps de la fiecare col/pass

mi a i dat o mare tema de gandire.....

o bere cand te prind am de dat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ti dea mama natura sanatate

buna treaba cu site ul ala

 

au pus baietii o lista cu coordonatele gps de la fiecare col/pass

mi a i dat o mare tema de gandire.....

 

Sunt tare curios cat o sa folosesti informatia asta! E vorba de endureala...

Unele le putem face intr-o tura de-o zi de la Nisa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ma gandeam ca in loc sa umblu ca o "lebada" spre viena

sa mi misc poponeata prin cat mai multe pasuri...de exemplu

le am scos pe cele mai inalte

le am marcat pe google maps si in timpul disponibil sa vad ce rute as putea face astfel in cat sa cuprind cat mai multe

spun rute ...adica drumuri cat mai frumoase intre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum era aia cu gandim la fel?

 

 

Sunt tare curios cat o sa folosesti informatia asta! E vorba de endureala...

Unele le putem face intr-o tura de-o zi de la Nisa...

Am citit varianta engleza a site'ului, ca nu ma am bine cu germana, dar n'am vazut unde e vorba de endureala :headscratch:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...