Sari la conținut

ARAI - Discutii Generale


todea
 Share

Postări Recomandate

salut, si eu am rupt la un Viper GT. Rezolvarea? Cautat Arai romania pe google: http://www.araihelme...10/953/romania/

Am sunat, m-am conversat cu o doamna draguta, a doua zi aveam placutele la birou. Pret: 35RON plus curier. Iesi la pretul de ebay dar le ai maine acasa.

Recomand celor care le prind cu ace/bolduri sa investeasca 10 dolari in siguranta personala :cheers:

 

later edit: scuze, credeam ca este vorba despre "side pods" adica chestiile de dedesubtul urechilor (alea se numesc base plates si vin la set). Sigur gasesti acolo si urechi, nu stiu cat costa.

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

nu stiu ce sa zic in cazul asta. toate castile au un standard.

 

la ce te intereseaza asta? ca eu nu far rostul dimensiunii exterioare, decat in cazul unei ambalari. totusi cred ca Chaser e mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai maaaa. pai nu gasesti casca mica. pune si tu un halat mai mare pe tine :crack:

 

nu ar trebui sa te intereseze asta. ci altele la o casca. depinde de tine, dar eu recomand Chaser sau RX7... le am pe ambele si nu nu ma pot plange de ele. cel putin de RX7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar trebui sa te intereseze asta. ci altele la o casca. depinde de tine, dar eu recomand Chaser sau RX7... le am pe ambele si nu nu ma pot plange de ele. cel putin de RX7

Sa stii ca am probat chaser V azi si pana acum e cea care se potriveste cel mai bine bostanului meu. Desi omu de la shop imi tot spunea ca e mai mult orientata spre racing. Imi pare rau de xr 1100 ca nu imi vine bine.Are pret decent insa M imi pare prea relaxata iar S ma strange in partea superioara. Iar ca sa revin la subiect, am probat si S2 de la Schubert si are dimensiune exterioara imensa, comparativ cu aceeasi marime de la alt producator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vreau sa stiu care dintre voi are viziere fumurii sau alte culori(amber si yellow de ex) si cum e cu ele, noaptea, ziua, ploaie, soare.. whenever

 

M-am uitat la clipul asta si nu stiu daca sa merg pe un light, ca sa fie versatil sau negru, ca na, viziera neagra, ochelari de soare permanent.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu care dintre voi are viziere fumurii sau alte culori(amber si yellow de ex) si cum e cu ele, noaptea, ziua, ploaie, soare.. whenever

 

M-am uitat la clipul asta si nu stiu daca sa merg pe un light, ca sa fie versatil sau negru, ca na, viziera neagra, ochelari de soare permanent.

 

salut. am eu iridium si fumurie(neagră).

ambele sunt ok. cu cea iridium ma împac mai bine. doar ca noaptea nu vei face nimic, indiferent ca e fumurie sau iridium. am mers de vreo 2 ori cu ele, pt ca m-a prins noaptea pe drum. cu cea neagra nu puteam vedea la 2 metri pe cand cu cea iridium era oarecum ok, dar daca mergi încet. pe ploaie sau alte condiţii meteo nu am avut probleme.

cea iridium imi place mai mult ca nu ma oboseşte nici la ochi.

daca ai arai, am o viziera acasa. nu mai tin minte de care e, daca nu ma insel e clara si pe pt Arai G type. eu am avut 3 luate pt mine, dar in loc sa iau L-type, am luat G-type.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat pana la urma un light smoke. pot sa zic ca e cam cel mai bun compromis. pe zi nu aveam o problema asa mare cu lumina puternica ci cu reflexiile. asta am impresia ca e polarizata ca brusc totul se vede mai clar. am mers si pe noapte cu ea si nu te incurca cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce model de arai ai?

eu am un RX7 si un Chaser.

viziera la a mea parca e Iridiun rainbow

nu gasesc alta poza, nu stiu ce-am facut, dar cred ca le-am sters :lol:

 

561189_427735643943625_871832564_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator gtigabi

Mi-am achizitionat si eu un Arai RX7/Corsair, sper sa nu am ocazia sa o incerc, este S...problema mea, capul mic si mintea inca lejera :P

 

Am luat casca cu 2 viziere, cea clara din pacate nu are Pinlock, incerc sa vad cum o sa rezolv si problema asta.

 

 

 

post-76289-0-84162200-1369926109_thumb.jpg

post-76289-0-60831800-1369926112_thumb.jpg

post-76289-0-94126700-1369926114_thumb.jpg

post-76289-0-11123000-1369926118_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema o rezolvi mergand cu viziera putin crapata cand se abureste si o inchizi inapoi cand se curata.. asta daca e prea frig sa o tii putin deschisa. sistemul de pozitionare al vizierei mi se pare splendid comparat cu alte casti care le-am vazut.

 

@crazy, casca mea e un viper gt negru mat.

 

pe bune ca recomand tuturor viziera light smoke.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Rx-q este aceeasi casca cu quantum-ul? Unde pot proba un rx-q in Bucuresti? Multumesc

partiam din ce vad sunt identice. mai pe romaneste, un quantum imbunatatit.

cat despre probat, doar un posesor sau poate iti faci timp sa te duci pe la magazilenele specifice.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta intrebam eu, care sunt magazinele de specialitate din Bucuresti?

partiam din ce vad sunt identice. mai pe romaneste, un quantum imbunatatit.

cat despre probat, doar un posesor sau poate iti faci timp sa te duci pe la magazilenele specifice.

 

 

partiam din ce vad sunt identice. mai pe romaneste, un quantum imbunatatit.cat despre probat, doar un posesor sau poate iti faci timp sa te duci pe la magazilenele specifice.

partiam din ce vad sunt identice. mai pe romaneste, un quantum imbunatatit.cat despre probat, doar un posesor sau poate iti faci timp sa te duci pe la magazilenele specifice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca Arai aduc si au pe stock (poti sa le probezi - ideal ar fi sa vii cu o cagula) cei de la Dual Motors din Bucuresti. Au sediul undeva prin Pipera Nord

 

==>motociclete.com.ro/

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...