Sari la conținut

ARAI - Discutii Generale


todea
 Share

Postări Recomandate

Salutari, din auzite oricine poate spune orice tampenie. Te sfatuiesc sa vorbesti cu cei care au naked si o casca Arai. Urmatoarea conditie este sa fie obiectivi in ceea ce-ti spun. Pe urma mergi in magazin si probeaza.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 9 minute, MirceaB a spus:

Salutari, din auzite oricine poate spune orice tampenie. Te sfatuiesc sa vorbesti cu cei care au naked si o casca Arai. Urmatoarea conditie este sa fie obiectivi in ceea ce-ti spun. Pe urma mergi in magazin si probeaza.

Bafta.

Îti mulțumesc mult Mircea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.02.2021 la 0:51, Alex-bring-da-noise a spus:

Îti mulțumesc mult Mircea !

Nu lua Arai Rx7. 😁 Doar asa ceva am avut personal pe naked, aucm mulți ani, și îmi venea să-mi dau foc la căruță după 50km. Am vândut-o la 1 luna după achiziție. 😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, george05 a spus:

Nu lua Arai Rx7. 😁 Doar asa ceva am avut personal pe naked, aucm mulți ani, și îmi venea să-mi dau foc la căruță după 50km. Am vândut-o la 1 luna după achiziție. 😜

De ce, ce avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.02.2021 la 0:51, Alex-bring-da-noise a spus:

Îti mulțumesc mult Mircea !

 

Am eu QV-PRO pe naked. E model touring, deci merge si in pozitia verticala pe care o ai pe naked. E silentioasa in limite rezonabile, se ventileaza bine dar este mai grea decat alte casti echivalente de la alti furnizori. Viziera proshade e foarte utila, mai ales pe drumuri de munte cand alterneza frecvent zonele cu lumina puternica si cele cu umbra.


Eu am luat-o pentru ca era la super-pret pe helmetcity uk (400 Eur) si pentru ca toti reviewerii ridica in slavi calitatea interioarelor castilor Arai si siguranta in caz de buba. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.02.2021 la 0:51, Alex-bring-da-noise a spus:

Îti mulțumesc mult Mircea !

Daca vrei sa probezi am un Chaser marimea M. Casca iti ofera incredere ca te va proteja in caz de belea iar calitatea materialelor este foarte buna. Ce nu imi place la ea: 1 e grea la 1,5kg, 2 e foarte zgomotoasa, 3 din cauza aerisirilor din viziera nu e foarte ermetica iar ochii lacrimeaza, 4 pretul parca prea premium fata de altii. O casca buna dar nu mi-as mai lua. Sfatul meu e sa incerci si Shoei care e ceva mai mica,usoara,silentioasa,ermetica si ceva mai stransa pe cap.

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, george05 a spus:

Nu lua Arai Rx7. 😁 Doar asa ceva am avut personal pe naked, aucm mulți ani, și îmi venea să-mi dau foc la căruță după 50km. Am vândut-o la 1 luna după achiziție. 😜

Ok,o să iau în considerare 

Acum 3 ore, Djenavar a spus:

De ce, ce avea?

 

Acum 3 ore, thesaw a spus:

 

Am eu QV-PRO pe naked. E model touring, deci merge si in pozitia verticala pe care o ai pe naked. E silentioasa in limite rezonabile, se ventileaza bine dar este mai grea decat alte casti echivalente de la alti furnizori. Viziera proshade e foarte utila, mai ales pe drumuri de munte cand alterneza frecvent zonele cu lumina puternica si cele cu umbra.


Eu am luat-o pentru ca era la super-pret pe helmetcity uk (400 Eur) si pentru ca toti reviewerii ridica in slavi calitatea interioarelor castilor Arai si siguranta in caz de buba. 

Mulțumesc mult 👍🏻

Acum 3 ore, Aion2014 a spus:

Daca vrei sa probezi am un Chaser marimea M. Casca iti ofera incredere ca te va proteja in caz de belea iar calitatea materialelor este foarte buna. Ce nu imi place la ea: 1 e grea la 1,5kg, 2 e foarte zgomotoasa, 3 din cauza aerisirilor din viziera nu e foarte ermetica iar ochii lacrimeaza, 4 pretul parca prea premium fata de altii. O casca buna dar nu mi-as mai lua. Sfatul meu e sa incerci si Shoei care e ceva mai mica,usoara,silentioasa,ermetica si ceva mai stransa pe cap.

Mulțumesc mult,mulți mi-au spus de modelul acesta. Îți mulțumesc și pentru șansă🙏🏻

Omenia se pare că devine din ce în ce mai puțin întâlnită... Trist dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Djenavar a spus:

De ce, ce avea?

Îmi spărgea timpanele. Gălăgie maxima, poziția capului trebuia sa fie "chin down" ca să nu îmi vâjâie ca toti dracii, aer la greu în ea cu toate aerisirile închise... Etc. In schimb pe SS e geniala. 😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Alex-bring-da-noise a spus:

Ok,o să iau în considerare 

...

Eu am 2 casti Arai RX-7v  (ultimul model, cel care inlocuieste RX7), daca porti 58,59 si esti din Bucuresti, poti trece sa le vezi/probezi.

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Alex-bring-da-noise a spus:

Ok,o să iau în considerare 

 

Mulțumesc mult 👍🏻

Mulțumesc mult,mulți mi-au spus de modelul acesta. Îți mulțumesc și pentru șansă🙏🏻

Omenia se pare că devine din ce în ce mai puțin întâlnită... Trist dar...

Pentru putin, daca esti din Bucuresti oricand vrei. Imi dai un pm si stabilim atunci.

Succes ✌ 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, george05 a spus:

Îmi spărgea timpanele. Gălăgie maxima, poziția capului trebuia sa fie "chin down" ca să nu îmi vâjâie ca toti dracii, aer la greu în ea cu toate aerisirile închise... Etc. In schimb pe SS e geniala. 😎

Aoleuuuu ce.mi faceti, aveam un gand fix ca Arai este solutia si na, i-mi amestecati gandurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Djenavar a spus:

Aoleuuuu ce.mi faceti, aveam un gand fix ca Arai este solutia si na, i-mi amestecati gandurile.

Daca vrei sa vezi/probezi un Arai Rx-7v, da un semn.

Marime 58,59. 

Asta:

IMG_20201102_220717.jpg

IMG_20201102_221353.jpg

IMG_20201102_221633.jpg

IMG_20201102_221646.jpg

Si mai am una, acelasi model si marime, culoare alb metalizat (care are un deflector FIM in plus).

Pe mine ma strang, poate am eu conformatia capului mai ciudata. O sa ma reprofilez spre altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...