Sari la conținut

HARGHITA 12 hour ENDURO


geza.benedekfi
 Share

Postări Recomandate

Pe 22-23 iunie e programata la Buzau etapa in Campionatul Mondial de enduro (la toate clasele, inclusiv feminin!) . Voi nu vreti sa o vedeti ? Multi vor sa o vada, e un eveniment mare. Week-endul urmator (29 iunie) nu e programata nicio competitie, de ce nu tineti cursa atunci ? Sunt sigur ca vor veni mai multi participanti, decat sa ne puneti sa alegem intre doua evenimente la care vrem sa participam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest concurs se desfasoara sambata.

 

Duminica - ca odihna dupa cursa - se poate merge (in drum spre casa) pentru a putea vedea concurentii de la Campionatul mondial.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , stiu, Geza, noi am fi vrut sa facem ca anul trecut, sa ramanem si la petrecerea de dupa iar a doua zi,daca tot am ajuns in zona, sa profitam de avantajele apelor minerale si sa ne refacem dupa cursa cea lunga la baie minerala termala si mofeta :hug: . Nu prea imi vine sa iau drumul lung al Buzaului duminica dimineata, as ajunge prea tarziu la cursa de acolo ca sa mai inteleg ceva, prefer sa raman acasa la Brasov duminica si a doua zi inapoi la treaba :-L . Dar, in sfarsit, fiecare cum vrea si poate sa-si organizeze programul, dar eu nu am chef de tur de forta si nici cei care nu au drum spre casa prin Buzau nu cred ca au.

Asa ca daca nu se poate in nici un fel amana o saptamana (probabil aveti motivele voastre, care ar fi ?), atunci mai vedem, dar ar fi pacat sa nu venim tocmai la cursa voastra, care mi s-a parut cea mai faina din cele la care am fost anul trecut- ca traseu si organizare. In sfarsit, nu vreau sa o amanati pt. mine :nono: , ar fi absurd, dar banuiesc ca multi vor totusi sa mearga la Buzau, nemaitinand cont ca a doua zi dupa cursa (cand sunt si Rusaliile, e zi libera) ai sansa sa faci traseul pe care au concurat campionii mondiali cu o zi inainte! Oricum , pe Teo si gasca din Buzau si probabil pe multi din Moldova si Muntenia ii pierdeti de clienti anul asta...raman cei din zona (care au fost si anul trecut cam 80%) dar e pacat sa nu participe si oameni din zone mai indepartate...Dar ce va faceti daca Erwin Kovacs sau altul ca el (care a batut anul trecut si care vrea si anul asta la voi la cursa) o sa vrea sa se dea wild card in etapa de la Buzau ?!? Daca eu sau altul neimportant ca mine nu merita efortul , macar pt cei buni

Eu va doresc spor la treaba si poate se va gasi totusi o solutie mai convenabila pt. toata lumea.

Care e parerea vostra, prezumtivi participanti care cititi asta? Se doreste o amanare cu o saptmana ? Sigur, repet, doar daca se poate, daca din motive obiective nu se poate, asta e, unii o sa venim la editia din 2014...daca s-o tine si vom fi sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romaniacsul incepe marti pe 2 iulie, la 3 zile dupa sambata 29 iunie, dar nu stiu, poate intr-adevar se gandesc ca unii rideri sa aiba mai mult timp de odihna dupa concursul lor. Daca asta ar fi motivul , il inteleg, dar din ce stiu doar Erwin s-a dat si la 12 Hours si la Romaniacs anul trecut, poate vor mai fi si altii anul asta, habar n-am. Restul insa suntem doar spectatori la Romaniacs. Ma rog, va fi decizia lor, o vom respecta daca sunt motive obiective, chiar daca ne pare rau, pana la urma e si alegerea noastra unde mergem sa ne dam. In alta ordine de idei, abia astept EMD, ma bucur ca ati facut si o clasa C for fun mai accesibila, ca la B am auzit ca a fost dificil anul trecut.

Editat de Bogdan Secelean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, intru si eu in discutie. Deci nu in 22-23 iunie va fi etapa? E din sursa sigura ca va fi cu o saptamana mai devreme? Spun asta pentru ca pe site-ul oficial, data stabilita pare a fi batuta in cuie.

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

:-L cand testam traseul,dl Géza?

 

Testarea traseului este permis pentru arbitrii... (adică şi pentru Tine) in ultima săptămână - mai exact 19-21 iunie...

 

Între timp au venit cupele:

 

Clasa OPEN : post-10454-0-41850800-1370617685_thumb.jpg

 

Clasa RACE : post-10454-0-43821500-1370617751_thumb.jpg

 

:ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...frumoase cupe...primim si noi? :tempted:

 

 

Pentru voi deja le-am pus deoparte...

 

post-10454-0-92882200-1371562550_thumb.jpg post-10454-0-83254300-1371562559_thumb.jpg

 

 

 

Cei care vor:

- o iesire ENDURO ( fără HARD - totuși toate nivelele )...

- trasee practicabile pentru toți ( fără extrem )...

- spirit competițional ( orice nivel )...

- ENDURO toată ziua ( nu călătorești 4 / 5 ore pentru un traseu de 2 ore )...

- traseu bine marcat ( nu trebuie să cauți drumul corect )

 

post-10454-0-23225100-1371562572_thumb.jpg post-10454-0-57455600-1371562580_thumb.jpg

 

 

Vă așteptăm !!!

Editat de geza.benedekfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Clasa RACE : RESULTS_RACE_2013.pdf

post-10454-0-87274600-1372043139_thumb.jpg

 

Clasa OPEN : RESULTS_OPEN_2013.pdf

post-10454-0-64067900-1372043148_thumb.jpg

 

Timpii pe tur : LapTimes2013.pdf

 

 

Felicitări tuturor participanților !!! :welcome:

 

Mulțumiri celor care m-au ajutat !!! :thanks:

:cheers:

 



Podiumul clasei RACE (putin altfel) :

post-10454-0-87939600-1372831561_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...