Sari la conținut

R1 Sjaak Polar Ice Ride


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu as compara drumul oaselor cu soseaua pana la Nord Cap. Nu neaparat ca suprafata de rulare, dar ca aventura.

 

Magadan nu inseamna neaparat Drumul Oaselor. Ca toti stiu de Colebatch si rutele lui e partea a doua... in realitate se poate ajunge mai usor decat crede multa lume. Am cunoscut un japonez care venea din extremul orient cu un CBR 1100 XX cu cutii de plastic Givi si slick-uri... deci e discutabila partea cu marea aventura.

 

La fel de bine poti sa ajungi la Nordkaap si mai neconventional...

 

Daca nu ai in fata un obiectiv major, Nord Cap, Magadan, Vladivostoc, Mongolia, turul lumii, nu merita, dar daca ai plecat la drum pus pe fapte mari mergi inainte indiferent de greutati sau obstacole, incet daca este cazul, dar inainte.

 

Repet, faza asta cu "obiectivele" e cea mai mare tampenie din punctul meu de vedere... majoritatea le aleg si le fac doar in ideea "realizarii" - orice ar insemna aspectul asta... dar pe parcurs pierd chestiile pe langa care trec cu gandul la final...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magadan nu inseamna neaparat Drumul Oaselor. Ca toti stiu de Colebatch si rutele lui e partea a doua... in realitate se poate ajunge mai usor decat crede multa lume. Am cunoscut un japonez care venea din extremul orient cu un CBR 1100 XX cu cutii de plastic Givi si slick-uri... deci e discutabila partea cu marea aventura.

 

La fel de bine poti sa ajungi la Nordkaap si mai neconventional...

 

 

Eu vorbeam la modul general. Deci, IN GENERAL, cu sau fara oase pe drum, spre Magadam cred ca e ceva mai multa aventura decat spre Capul Nord, chiar daca mergi sa zicem doar pe sosea spre ambele locuri. Asta-i presupunerea mea fara sa fi fost in niciunul din locuri.

 

De drumul oaselor am auzit prima data la actorii aia de-au facut filmuletul ala, Long Way Round parca-i zicea. De Colebatch si aventurile lui am auzit relativ recent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pana ajunge pe continent, ma rog, pamant... nici el cred ca nu stie prea bine traseul. De la cel mai nordic punct pana la cel mai sudic din America de nord, asta-i clar. Arunca tableta daca nu stii sa te joci cu ea :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa-si remonteze rotile de tractor in mlastinile din Florida. Asta doar asa, pentru ca poate.

post-7680-0-44925500-1361009662_thumb.jpg

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tot ce vreti sa stiti e aici, inclusiv traseul : http://www.sjaaklucassen.nl/ sau http://www.polariceride.com/

 

Ps. Cu riscul de a se supara unii "colegi de forum", pentru unii oameni treaba cu vulpea si strugurii .....

 

Numai bine va doresc,

Editat de buzoianu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre Point Barrow si Inuvik probabil ca e mai greu cu temperaturile, procurarea carburantului si dormitul, motive pentru care cred ca a construit remorca. Dupa aia exista posibilitatea sa si renunte la remorca si rotile alea.

 

Oricum ar fi, cu sau fara remorca, astept cu interes si palaria data jos aventurile acestui temerar motociclist. Asta e cu adevarat un ADV RIDER! Parerea mea.



- incepand cu momentul 3.08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...