Sari la conținut

Recomandare mecanic "serios" Bucuresti sau Pitesti


Postări Recomandate

Salut ,

 

Am ceva probleme la cutia de viteza la motocicleta , o Honda CB600f Hornet , din 2004 ,

De cateva luni a inceput sa imi sara din viteza in treapta a II-a , initial sarea peste 10.000 ture , acum sare cand trec peste 4-5.000 ture ,

Majoritatea oamenilor( inclusiv mecanicul meu ) mi au spus ca problema vine de la pinionul de pe trapta a II-a care trebuie schimbat ,

Din pacate persoana care trebuia sa ma ajute la aceasta operatiune se afla in incapacitatea de a mai lucra cateva luni asa ca ma vad nevoit sa va rog sa imi recomandati un mester bun si serios care ar putea sa ma ajute sa remediez aceasta problema , cu maiestrie si fara sa ia pielea de pe mine :D

 

Va multumesc anticipat pentru sfaturi ,

 

O seara placuta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Am ceva probleme la cutia de viteza la motocicleta , o Honda CB600f Hornet , din 2004 ,

De cateva luni a inceput sa imi sara din viteza in treapta a II-a , initial sarea peste 10.000 ture , acum sare cand trec peste 4-5.000 ture ,

Majoritatea oamenilor( inclusiv mecanicul meu ) mi au spus ca problema vine de la pinionul de pe trapta a II-a care trebuie schimbat ,

Din pacate persoana care trebuia sa ma ajute la aceasta operatiune se afla in incapacitatea de a mai lucra cateva luni asa ca ma vad nevoit sa va rog sa imi recomandati un mester bun si serios care ar putea sa ma ajute sa remediez aceasta problema , cu maiestrie si fara sa ia pielea de pe mine :D

 

Va multumesc anticipat pentru sfaturi ,

 

O seara placuta .

Adrian Ludosan, Ludo-moto. Eu colaborez cu el.Piese hornet etc. Recomand

 

Daca ai nevoie de piese din cutie,am eu vre-o 4 motoare de hornet.Sigur gasim ceva ;)

Editat de adyfikus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Ca sa nu mai deschid alt topic.

 

Caut si eu un mecanic care, subliniez, sa mai fi schimbat, uleiul din furca si distributia la o motocicleta , prefer din Pitesti sau Ramnicu Valcea daca stie cineva.

 

Dupa cum se intelege vreau sa le schimb si eu la mobra mea, Ducati ST2.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Am ceva probleme la cutia de viteza la motocicleta , o Honda CB600f Hornet , din 2004 ,

De cateva luni a inceput sa imi sara din viteza in treapta a II-a , initial sarea peste 10.000 ture , acum sare cand trec peste 4-5.000 ture ,

Majoritatea oamenilor( inclusiv mecanicul meu ) mi au spus ca problema vine de la pinionul de pe trapta a II-a care trebuie schimbat ,

Din pacate persoana care trebuia sa ma ajute la aceasta operatiune se afla in incapacitatea de a mai lucra cateva luni asa ca ma vad nevoit sa va rog sa imi recomandati un mester bun si serios care ar putea sa ma ajute sa remediez aceasta problema , cu maiestrie si fara sa ia pielea de pe mine :D

 

Va multumesc anticipat pentru sfaturi ,

 

O seara placuta .

Un mecanic serios" nu sa-ti spuna nicidata ca problema este doar din pinionul de treapta 2.

Pinionul 2 se cupleaza cu alt pinion care poate fi si el uzat.La fel si furca si uneori

chiar drum shift-ul.

Deci cea mai buna evaluare se face cu piesele in mana.

Din nou un mecanic serios nu o sa garanteze niciodata lucrarea cu piese SH,riscul ti-l asumi tu.

Bafta la reparatie si sa ramai cu pielea pe tine.

Informativ:

pinionul condus 50/70e

pinonul care conduce 80/110e

furca 60/90e

drumshift 150/200 e

preturile pot varia in functie de la cine le achizitionezi.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian Ludosan, Ludo-moto. Eu colaborez cu el.Piese hornet etc. Recomand

 

Daca ai nevoie de piese din cutie,am eu vre-o 4 motoare de hornet.Sigur gasim ceva ;)

Salut, multumesc pt increderea acordata, intradevar e o problema de Hornet cu Treapta II

Am mai desfacut 3 buc cu aceasta problema , la doua a fost pinionul la una a fost selectorul de viteze care ghideaza furcile .

piese ok la pret gasesti la adyfikus

atelierul l-am mutat in Crangasi astept un tel si rezolvam.

 

Asfalt uscat...

Editat de ludo3005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...