Sari la conținut

Sidi made in Romania


todea
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Are sau a avut cineva modelul acesta de Sidi ? http://www.fc-moto.de/Sidi-Fusion-Motorcycle-Boots

Ma intereseaza 1-2 pareri legate de confort.

Cum se comporta la temperaturi scazute (5-6 grade) si la temperaturi mari (30 grade) ?

In principiu cand e cald nu ar trebui sa ma deranjeze prea mult. Am insa o mica problema cu frigul.

La capitolul duritate cum stau ? Se poate merge pe strada incaltat cu ele 300-400 metri daca e nevoie ?

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

salutare !

 

abia ce am cumparat niste Vanucci VTB9

si mai mult ca sigur or sa crape cataramele sau "buckles"

 

Louis nu poate sa-mi comercializeze, raspuns clar dupa lungi insistente.

 

Made in Romania... asa ca o sa rog pe cineva care stie unde ar putea fi facute Vanucci (marca italiana), cizme care sunt oricum facute exclusiv pentru Louis.

 

Sa incerc in Popesti Leordeni pe strada Fermei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare!

 

Mai știe cineva/careva dacă mai există fabrica SIDI pe la noi?...Vreau să-mi cumpăr o pereche de vortice...dar dealerii oficiali de la noi au prețuri mai mare decât prin UE...și nu pot cumpăra fără să le probez(nu au 47 sau 48)...și aș apela direct la sursă...dau un ban, dar știu că îmi vin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

 

Mai știe cineva/careva dacă mai există fabrica SIDI pe la noi?...Vreau să-mi cumpăr o pereche de vortice...dar dealerii oficiali de la noi au prețuri mai mare decât prin UE...și nu pot cumpăra fără să le probez(nu au 47 sau 48)...și aș apela direct la sursă...dau un ban, dar știu că îmi vin...

Este o fabrica în Popesti, dar e greu să scoți ceva de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut.

Are sau a avut cineva modelul acesta de Sidi ? http://www.fc-moto.de/Sidi-Fusion-Motorcycle-Boots

Ma intereseaza 1-2 pareri legate de confort.

Cum se comporta la temperaturi scazute (5-6 grade) si la temperaturi mari (30 grade) ?

In principiu cand e cald nu ar trebui sa ma deranjeze prea mult. Am insa o mica problema cu frigul.

La capitolul duritate cum stau ? Se poate merge pe strada incaltat cu ele 300-400 metri daca e nevoie ?

Mersi.

Salut. Le am eu, de prin 2008-2009 cam asa, si le port si in ziua de azi. La 30 grade e ok....nu iti fierb picioarele...iti este cald da nu exagerat. La 2...3 grade poti sa iei ceva sosete mai groase si gata. Poti umbla linistit si 1 km cu ele..is mai incomode pt ca is geata...dar e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Le am eu, de prin 2008-2009 cam asa, si le port si in ziua de azi. La 30 grade e ok....nu iti fierb picioarele...iti este cald da nu exagerat. La 2...3 grade poti sa iei ceva sosete mai groase si gata. Poti umbla linistit si 1 km cu ele..is mai incomode pt ca is geata...dar e ok.

 

Le-am avut, le-am purtat, le-am "consumat" deja. A trecut ceva timp. :))

Am altceva acum, de la Daytona, dintr-o piele mai moale, pentru touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

O exista dar nu cred ca poti cumpara in tara, le produc si le plimba afara ca sa.ti vina cu pret dublu-triplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...