Sari la conținut

Vand/Schimb IMS M 461 cu moto de colectie


aurelian_mz_rt125
 Share

Postări Recomandate

Bravo maistre.Ai fost tare si la obiect.Mi-a placut tare postarea ta.Omu-si cam luase repezeala.Sincer sa fiu ,,nu-mi plac deloc masinariile astea.Originale sau nu.Cu ele venea securitatea si militia la ridicat oameni nevinovati,in copilaria mea.Asa ca vorba antevorbitorului.Poti sa o arunci la cotet.

 

 

Sa nu te vad cu uratania Silviule ca te repudiez.

 

 

eu nu inteleg de ce te bagi ca ....... in "popo neata" . Ti se pare ca am obligat pe cineva sa cumpere? Nu vad care e problema ta, in afara de bagarea in seama. Nu am bagat mana in buzunarul nimanui. Da are elemente schimbate pe ea, am scris M461 pt ca asa e denumirea cea mai cunoscuta. Daca era originala 100% era destul de scumpa , asa nu e si nici nu cer luna de pe cer pe ea . Asa cum tie iti place sa te dai cu DKW-ul, poate unuia i se pare ca esti calare pe un cotet, poate asta o fi parerea altora. Crezi ca ar trebui sa iti spuna neaparat ca esti pe cotet ? la cat evaluezi tu cotetul tau? ca te vad mandru tare de el. Stiu la cat se ridica unul original 100% dar tu ce parere ai despre cotetul tau ? auzi la el "Omu-si cam luase repezeala" limbaj de parca am avea ceva de impartit. mosule vezi-ti de gradina ta , si vezi ca ai inceput sa ai scapari, te ajut cu un dop?

nu e asa ca iti place cand iti laud cotetul?

 

 

retractez oferta pe care ti-am facut-o. Mai bine sa nu avem nimic de impartit.

Mai bine Silviu discuti cu Aurelian la o intalnire, cea mai potrivita este Intalnirea de Comuniste si Atase, bun prilej de a cunoaste lume. Forumul se pare ca uneori inlesneste cearta din senin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nici o problema din partea mea.

daca ti se pare adecvat modul in care a ales sa scrie pe aici e problema ta.

este topicul meu, nu avea decat sa iti comunice in privat ce gandeste.

varsta nu are nici o legatura cu bunul simt.

daca sunt mai tanar nu inseamna ca o persoana mai in varsta poate sa imi terfeleasca posesiunile, oricare ar fi ele.

sa ne auzim de bine

Salve! Te rog sa mai pui niste poze, mai detaliate, cu bijuteria. Nu am renuntat la idee, inca mai am motociclete cu atas si niscaiva bilete, poate o scoatem la capat. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Ma bag eu la un schimb cu un simson sport,de 1 an sta si astepta sa fie terminat.. dar timpul nu-mi permite(pot trage tare 2,3 zile si pun tot pe el)pun ceva poze in stagiul in care astepta simsonul si o foto cu stoye(e poza facuta in ziua cind a fost cumparat)E cu numere vechi,proprietarul locuieste la 5 km de mine.

Am toate piesele la cutie pt. a completa moto.

Buna, as fi interesat de atas.

Daca e de vanzare asteptt un semn 0730315995

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte interesat de masina. dar asteapta putin sa ma mut la tara si sa-mi cumpar niste gaini. pffff cum sa ceri ma atatia bani pe cazatura aia, neinmatriculata, ruginita si cu motorul schimbat? la 3500 gasesti una impecabila, provenita de la armata. fa-ti frate un control la cap ca ma enervezi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impozitul la un motor de 3200 ccm este de cateva ori 500 de lei pe an. Nu e vorba de un IMS, este chiar M59 - bineinteles daca nu sunt doar acte de M59 si masina e mai recenta (M461). Aceasta serie de masini de teren nu a avut original motor de Brasov ci doar eventual diesel de Campulung si pentru export Peugeot de 2300 si Perkins. Daca vrei sa nu platesti impozite astronomice trebuie sa il omologhezi ca masina de epoca - ceea ce cu motorul actual nu e posibil. Greutatea este de 1,7t, daca ar fi fost de 3 tone si jumatate intrai la alta categorie de carnet.. :)) Hai sa revenim cu toii pe planeta natala, va zice unul care a avut M, l-a modificat in toate felurile, s-a dat pe muntii patriei, mi-a placut foarte mult, dar 2500 nu merita decat daca e in stare originala 100% ( eu l-am dat cu 1000, avea diesel de 2500, reductor de GAZ69, servodirectie si frane pe disc de samurai, so let's relax...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cine va certati voi pe aici?

:)) , nu am mai intrat de mult timp pe acest forum.

eu am dat 2000 euro pe masina .

masina este inca de vanzare, pe mercador ajunsese undeva la 750 euro pretul in toamna caand am avut nevoie urgenta de banuti.

acum este la 1000 usor negociabil, este cel mai de bun simt pret de pe net, la felul in care functioneaza. motorul toarce perfect nu are probleme cu cutia, cupleaza 4x4.

by the way, se poate folosi si la offroad sau altceva.

 

am scris destul de clar ca pentru banii jos este cu totul alt pret.

se poate inmatricula si la primarie ca utilaj agricol si folosi pe la tara.

 

daca un M72 gasit si cumparat pe la 15-20 milioane maxim ajunge sa fie evaluat la 1500-2000 euro , din acelasi motiv am cerut si eu 2500 , ca sa combata tiganeala de pret a posibililor doritori de schimb.

 

1 exemplu concret este Volga lui SimsonSimson pe care a achizitionat-o sub 750 lei (atat era la vanzare negociabil pe okazii,inainte sa ajunga la el, pot dovedi)

si faptul ca mi-a oferit-o la schimb.

 

discutii sunt multe, oameni seriosi foarte putini. PUNCT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care atasuri ? Ca eu nu stiu despre ce e vorba. Chiar astept raspuns; si daca e vorba de Steib atunci te-ai dus rau cumetre si iar ai citit printre randuri.

Nici atasul si nici motocicleta nu au fost si nici nu sunt de vanzare. Am zis cui m-a intrebat ca as da respectivele, atas sau motocicleta, doar cu un pret pe care nu l-as putea refuza si atunci am zis o suma pe care stiam sigur ca nu mi-o va da nimeni.

Ca idee am primit 4000 euro pe motocicleta cu tot atas si nu am vandut-o pentru ca eu nu vand . eu sunt printre putinii de pe aici care doar cumpara. Persoana care mi-a oferit suma m-a contactat de mai multe ori , chiar si dupa 1 an de la primele discutii, a mai plusat fata de suma initiala , si tot nu am vandut. Acest lucru ma poate descrie drept un colectionar, care nu urmareste castiguri rapide din negot din asta de care e plin net-ul .

Arata-mi mie cate piese, motociclete, sau alte cele am vandut eu , ca sa iti permiti sa imi zici ca ma tin de ipocrizii.

Stiti sa cititi printre randuri dar nu ce se scrie de fapt in enunt.

IMS-ul il am de 5 ani , l-am pus la vanzare, schimb pentru ca nu prea aveam legatura cu partea de auto atunci ci mai mult cu partea de moto.

L-am cumparat de la o persoana a carei sotii a fost bolnava de cancer, i-am dat banii respectivi pe masina fara sa ma gandesc prea mult ca imi iau teapa, pentru ca nu asta a fost ideea, ci facerea de bine. Cu ajutorul banilor respectivi femeia respectiva traieste si e foarte bine la acest moment, fapt ce ma bucura nespus.

Pe langa toate astea un IMS se gaseste de vanzare intre 1000 si sa zicem 6000 euro (ala original), dar am vazut si pe la 4000 cu motor de cobra pe el , si alte modificari. Al meu ce valoare are?

E o masina functionala , fara probleme poate face orice distanta, se poate reinmatricula, normal cu costurile aferente. E o masina din 1960 , nu mai sunt multe prin tara, nu e in cea mai buna forma, dar nu e nici de dus la fier vechi.

 

Daca am dat exemplul cu volga l-am dat pt e cam in aceeasi categorie. Se gasesc intre 500-1000-6000 euro (reconditionate) , clar nu conteaza suma cu care a fost cumparata , dar fara nimic functional pe ea, varza la tabla , fara acte, cat mama dracu valoreaza un putregai din asta? vorba lui adrian . Pentru luminarea voastra Adrian mi-e prieten, am vorbit multe cu el, e o persoana super ok. La afaceri in schimb fiecare incearca sa obtina maximul de beneficiu si nu il blamez pentru asta. Daca eram gen tine Balsoi probabil faceam caz la momentul respectiv, nu sunt persoana. Am dat doar un exemplu de nepotrivire la schimb, schimb care nu mi-a convenit.

 

Nu am cerut nimanui sa imi achite valoarea pagubei mele . asta e treaba mea, si se vede , pentru ca eu nu am mai scris pe aici de mai bine de 1 an. Daca altii scot topicul in fata si ma improasca cu noroi nu pot decat sa dau replica. E o tara libera, inca.

 

Ma insultati cu comenturile voastre si tot eu trebuie sa stau cu capul plecat? asta chiar e culmea.

 

Rog un moderator sa stearga acest topic , nesimtirea unora este prea mare.

Dar doar dupa ce primesc scuze de la oamenii care m-au insultat fara a avea nici o treaba cu ei.

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Tot nu ai raspuns referitor la atasul despre care discutai. Lamureste problema. Daca ai discutia memorata pe mess sau mail sau mesaj privat sau in orice forma te rog sa il publici aici. Atas Stoye nu am avut niciodata de cand ma stiu si alte atase nu am avut de oferit decat unul de Jupiter 4 , despre care in mod sigur nu am discutat cu tine si pe care la fel nu tineam neaparat sa il dau. Pretul cerut pe el a fost de 100 euro.

Vreau sa vad cum te lovesti si tu in aripa sa scoti camasa, ca la vorbe suntem toti meseriasi. Daca nu vii cu dovezi sa sustii ce ai scris clar astept scuze pentru ca poate nu ti-ai dat sema nici tu nici restul care ati scris pe aici rautati - SUNTETI PE TOPICUL MEU - trebuie sa ma respectati.

 

- In legatura cu oferta cu Niprul a fost doar o speculatie ,nimic concret , cu atat mai putin in momentul in care Honda-San a binevoit sa isi impartaseasca impresiile despre masina pe topicul meu, impresii pe care le putea transmite privat bunului sau prieten.

 

- Cel mai de bun simt lucru, care ar trebui sa se intample pe forumuri , ar fi bunul simt de a nu te baga sa spurci topicul omului ca asa vrei tu (oricare ai fi acel tu),

Daca simti ca un prieten de-al tau ar lua teapa sau nu ar face o afacere buna ii transmiti in privat tot ce vrei , nu imi umplii mie forumul de tot felul de tiganeli. ASTA INSEMNA BUN SIMT

 

- "CAM MULTE INSULTE " trebuiesc justificate , intr-o tara libera am voie sa imi prezint produsul, asa cum e el , si clientul sa cumpere sau nu. Nu i s-a impus nimanui cumpararea produsului.



Totusi pentru ce motiv ai postat in topicul meu ? cum explici postarea ta? pe cine ai vrut sa aperi? cu ce te-am deranjat ? ai vre-o pata pe mine?

chiar nu inteleg de ce ai postat

 

 

:)) incep sa ma distrez

ii trimit un mesaj unuia care a postat pe aici - antipenultimul - si romanul ma injura pe privat.

e corect asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul, nu ai procedat corect postand un anunt despre o masina pe care ai descris-o usor cam hiperbolic. De aici lucrurile au derapat. Adminii ar trebui sa aplice si aici cateva reguli care functioneaya de multa vreme pe alte site-uri de 4x4, de pilda, in care vanzatorul trebuie sa descrie cat mai complet si mai realist ce vinde, sa puna poze cat mai edificatoare, sa ofere niste date de contact si in rest, nu se mai comenteaza nimic, eventual cate un up la maximum o saptamana. Un M cu motor de Brasov cred ca e foarte competent in teren, doar ca e greu de supravietuit financiar cu el, daca nu faci o smecherie ( bulgaria sau cineva dragut la fisc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"""" - In legatura cu oferta cu Niprul a fost doar o speculatie ,nimic concret , cu atat mai putin in momentul in care Honda-San a binevoit sa isi impartaseasca impresiile despre masina pe topicul meu, impresii pe care le putea transmite privat bunului sau prieten.

"al dreq si Honda San asta,nu..

pai si cum numai speculatii,nimic concret? si pe celelalte site-uri unde l-ai pus la vanzare,unde ai negociat ca pe jaratec,acolo.. acolo tot speculatii? hmm - pai de ce oare..

nu ca m-ar interesa,dar mno.. """" TE ROG SA SUSTII CU PROBE NEGOCIERILE MELE PE JARATEC :))))))))))) ESTI FENOMENAL FRATE DAR O DAI IN NESIMTIRE.

PUNE UN LINK CEVA . la ce pret erau negocierile? IMS-ul il am doar pe mercador la vanzare unde a ajuns in toamna la 750 euro pretul , acum este 1000 negociabil. arata-mi alt IMS la acest pret perfect functional, cu acte .

 

 

da-mi adresa ta de mail eu tin toate conversatiile , la mine nu se sterg. o sa pun eu conversatia ca sa iti demonstrez ca gresesti.

 

 

- am impus reguli de bun simt pe topicul meu , daca eram pe topicul MZ , IJ, JAWA , etc nu aveam ce sa comentez la discutiile care urmau dintr-un enunt de al meu (asa era de bun simt)

 

vorbim discutii fara nici o baza reala

 

rog inchiderea acestui topic



ced ca m-am cam saturat ,

 

sa se inchida topicul

nu o sa mai scriu nimic pe aici , pe acest forum

moderatorii sunt ca si inexistenti, asta e lumea in care traim.

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...