Sari la conținut

Mars moto in Bucuresti: Atentie Soferi! Si motociclistii exista in


mennens
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Conteaza si cantitatea. Cu cat mai multi cu atat se face iures mai mare, ajungem si la TV. Mai mult de asta vin, ca sa fim destul de multi sa fie un eveniment care sa fie dat la stiri. Altfel am fost la prea multe de-a lungul timpului, iar eu chiar nu am o problema cu soferii de automobile, ma descurc in trafic asa cum e.

 

Dar e bine sa se faca si sa participe lumea la aceste marsuri, un automobilist care isi va aduce aminte ca suntem si noi pe strazi si se va uita in oglinda inainte de o manevra poate va salva un coleg de-al nostru de la spitalizare sau chiar mai rau.

 

Plus participand la astfel de actiuni parca vrei sa crezi ca suntem o comunitate, ca atunci cand se va intampla ceva rau vom actiona impreuna. Copilul din mine mai crede uneori chestia asta.

 

Deci ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Din pacate mobra mea e stricata, speram azi sa fie gata dar nu va fi.

 

E importanta orice ocazie in care ne facem vizibili, in sensul civilizat si pozitiv, zic -chiar daca in povestea legata de "constientizare" eu nu cred. Totusi, as fi venit daca aveam ce sa incalec. Distractie placuta tuturor!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Dupa ce s-a terminat marsul ,la primul semafor am fost intrebat : `` Auzi, dar ce au avut politisti cu voi ? `` :eek:

 

Asta-i tare! Incredibil! :10: Ceva poze? Cam cati ati fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vina si pozele, am fost foarte multi cred ca am fost 300 - 400 dupa parerea mea .

Nota :10: pentru initiativa .

 

P.S.

Daca ma ascultati si puneati la sosire un stand cu mici si racoritoare eram cei mai fericiti.

Editat de super-biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la plecare si la sosire a fost o masina alba, mare, unde se vindea suc si mai erau si ceva sandwich-uri. Ca participanti, la numaratoarea dinainte de plecare au fost putin peste 700 de motoare. Multumim tuturor pentru participare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos ca am fost multi. Cam repede am terminat dar de.....legile sunt legi. Frumos ca ne-am facut auziti ( mai ales pe calea victoriei printre blocuri.....era o rezonanta.... ) Poate asa mai vede romanu ca nu suntem putini si ca avem si noi aceiasi stada ca si ei.

Mai este un eveniment asemanator si sap viitoare ....si uite asa incet incet poate se mai schimba ceva. Felicitari organizatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe kisself era unu care vroia sa traverseze la trecere si ne`a injurat...nu avea rabdare

pe calea victoriei un 2-3 taximetristi stationati care fortau plecatu de pe loc si unu venea de pe o straduta din stanga, vroia sa se bage in coloana

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...