Sari la conținut

Mars moto in Bucuresti: Atentie Soferi! Si motociclistii exista in


mennens
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic ca parada a fost un succes. a fost destula lume, au fost si ceva televiziuni, s-a mers ok. sunt sigur ca au fost destui care ne-au injurat ca le-am irosit 6 minute din viata, dar au fost mult mai multi cei care s-au bucurat ca ne-au vazut. uite ce surescitati erau astia

:)))) . felicitari baietilor de la black helmets. ne vedem pe 27 :D

 

am si eu un scurt video de ieri!

cine e sultanul ala cu geaca rosie de la inceput?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca parada a fost un succes. a fost destula lume, au fost si ceva televiziuni, s-a mers ok. sunt sigur ca au fost destui care ne-au injurat ca le-am irosit 6 minute din viata, dar au fost mult mai multi cei care s-au bucurat ca ne-au vazut. uite ce surescitati erau astia

:)))) . felicitari baietilor de la black helmets. ne vedem pe 27 :D

 

cine e sultanul ala cu geaca rosie de la inceput?

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu mai criticam atat...serios. A fost ok... Eu m-am bucurat de acest moment. Multe motoare, oameni ok, nu au fost incidente, oamenii aplaudau, ne filmau sau ne pozau. Ca nu s-a mers fix ca la carte...mi-e greu sa cred ca se poate fix zig-zag cand ai cateva sute de motoare, pe o distanta asa scurta si in oras... Daca era un drum lung, poate se putea un zig-zag. A fost foarte frumos.

 

@MVA : Fix aceeasi problema o aveam si eu. Nu puteam doar cu treapta 1 :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare pentru a fi mediatizat evenimentul trebuie sa fie cu noi si " primul motociclist al tari " Tariceanu. Acesta a adus ieri la Harley Davidson Romania televiziunile sa prezinte motociclete de legenda si cu 12 motoare a organizat o parada care a fost mediatizata.

 

P.S.

Recomand baietilor din BlackHelmets sa-si faca cunostinte (relati) la televiziuni asa cum au cei din Chopper Academy, poate asa au si actiunile lor acces pe sticla si un impact mai mare la soferi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost bine dar trebuiau sa vina mult mai multi .e interesul tuturor.

 

Foarte discutabil...

As fi venit la chestia asta pentru atmosfera daca e. Ma indoiesc teribil ca ar fi in interesul cuiva. Poate ca acum 5, 6 ani se justifica o astfel de (simpla) atentionare a soferilor... acum nu poate fi decat o distractie pentru participanti si cei care sunt prin zona si asista la spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca au participat la acest mars si motociclisti care pe moment au fost si ei mai cu bun simt si au luat parte la o actiune de atentionare a celorlalti participanti la trafic, insa noaptea ii vezi cu 200 la ora pe bulevarde si in caz de vreun accident sariti toti de chur in sus ca domne nu l-a vazut soferu in oglinzi.

 

Tot respectul pentru cei care merg civilizat. Ei au intr-adevar pentru ce sa participe la un mars de genul.

 

Restul ar trebui sa faca un mars moto la viteze de 150+ prin oras, ca doar pentru asta protesteaza, sa ii vada conservarii in oglinzi, indiferent de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabuloasa participarea! Felicitari! Foarte frumoasa diversitatea participantilor!

 

As sugera ca data viitoare sa gasiti un sponsor care sa faca niste stegulete galbene (triunghiulare, cu scris Moto! pe ele sau o moto stilizata) care sa se ataseze la casti sau prinse cu o antena de moto. Asa efectul vizual ar fi mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cand vezi filmari. Daca am fost in grup nu am apucat sa vad pe ce distanta ne-am intins dar am vazut din filmari si dupa cum spuneau unii care au filmat : " mama cati sunt "

Un singur lucru as avea de zis organizatorilor....ce cred ca ar avea un impact si mai mare.

Data viitoare sa se faca muuuult mai multe STEAGURI. am vazut cateva si au fost ok. Pe tricouri nu vedem decat noi din grup dar steagurile se vad mult mai bine.

Ar fi ok daca data viitoare sa faca steaguri la cineva care le face la un pret ok si noi sa le cumparam. Decat sa dau 60 de lei pe un ticou mai bine dau pe un steag. Daca fac si cu sutele atunci poate ies si mai bine la pret. Cu o lista frumos cine vrea sa dea comanda si cu plata inainte sau direct la fata locului si ar fi ok.

Zic eu ca ar da mai bine ca si mars de avertizare decat sa inteleaga lumea ca este doar o parada......

Bafta si la mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am notat sugestiile si vom incerca sa le punem in aplicare la urmatorul eveniment pe care il vom organiza. In alta ordine de idei, am inceput sa strang intr-un singur loc toate pozele care s-au facut si care au fost puse pe net si de indata ce o sa termin o sa pun aici link-ul. Sunt si filmari dar cred ca abia pe miercuri o sa apuc sa le adun pe toate si sa le cuplez intr-un singur fisier.



Poze si filmari de la mars: http://www.blackhelmets.ro/2013/04/22/marsul-moto-atentie-soferi-si-motociclistii-exista-in-trafic/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am notat sugestiile si vom incerca sa le punem in aplicare la urmatorul eveniment pe care il vom organiza. In alta ordine de idei, am inceput sa strang intr-un singur loc toate pozele care s-au facut si care au fost puse pe net si de indata ce o sa termin o sa pun aici link-ul. Sunt si filmari dar cred ca abia pe miercuri o sa apuc sa le adun pe toate si sa le cuplez intr-un singur fisier.

 

Poze si filmari de la mars: http://www.blackhelmets.ro/2013/04/22/marsul-moto-atentie-soferi-si-motociclistii-exista-in-trafic/

 

multam frumos. Asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee, nu stiu cat este de buna dar... Cam la toate evenimentele se fac filmari de catre motociclisti sau pasageri, automat nu pot filma ceva de ansamblu si ma gandeam ca ar fi ideal sa existe camera de filmat la plecare, sa mai fie una pe traseu, una la sosire, poate si una mobila care sa prinda toata coloana, sa filmeze reactiile spectatorilor...banuiesc ca toate aceste mici detalii fac defapt diferenta. Apoi cu un montaj ar iesi o minunatie :)

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca strangi toate filmarile de la toti si de peste tot iti zic eu ca iese ceva frumos. Daca te uiti si pe youtube ai sa vezi filmari fie de la spectatori fie de la moticiclisti in mers plus cu marea adunare de la plecare si de sosire.

Daca sta cineva sa caute si sa se ocupe de ele iese ceva frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De luat in calcul pt urmatoarele. Daca dupa acest mars sau strans atatea sugestii pt inbunatatirea calitatii marsului.....de sa nu se mai faca unul peste 1 luna cu inbunatatirile aferente???

Se face unul si saptamana asta. Acum n-o sa facem numai marsuri prin oras in fiecare weekend tot sezonul. Daca ajungem o data la stiri si baga lumea la cap ca a inceput sezonul si au iesit si "nebunii" aia pe strazi e de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...