Jump to content
Sign in to follow this  
radmarian

RYNO MOTORS sau balancing electric unicycle..

Recommended Posts

Tot mai des se discuta despre traficul superaglomerat din marile orase, dar si lipsa spatiilor de parcare. RYNO MOTORS USA vine cu o propunere super; motocilceta electrica uni roata sau „balancing electric unicycle”.

E o jucarie cu care te poti plimba in voie prin parc, la servici, la cumparaturi si asa mai departe, ca apoi acasa si sa o urci in apartament s-o parchezi pe balcon...

Are careva informatii daca si in Romania se importa astfel de „motociclete”?

O astfel de jucarie ar costa cam 3800-4000 E

603055_10151245981856538_1186976727_n.jp

Sunt curios cum le parchezi si cate furturi se vor raporta. Ca asta o iei si pleci

Dupa minte unora asa e si cu motoarele si totusi au cateva sute de kg. Chiar crezi ca nu s-au gandit sisteme de securitate pentru ele ?

Dar de ce sa punem numai raul inainte? Din descrierea facut de inventator are sistem de securtete bine gandit, cu GPS cuplat la mobil. Nu ai decat sa o ei in spate si asta ar atrage atentia... Apoi poti sa o legi chiar si de stalpul de la semafor sau oricare asa ceva de pe trotuar... Una din asta cred ca nu ar tenta ca nu poti ca pe motocicleta sa te sui pe ea si fuguta... E mai delicat pana inveti sa mergi pe ea...

Creazy Devil chiar asa de mult de fura in Danemarca?.. siicc

Mi-as cumpara una chiar de-ar fi sa fac credit pe micuta mea pensie...

nu s-a lansat inca nicaieri, nush de ce te intrebi daca o importa cineva in RO. cat despre utilitate, ai mers vreodata pe un segway? crezi ca asta e altceva decat un segway pe care stai ca pe mobra? n-ai sanse sa iesi cu ea in trafic, pe carosabil, iar pe trotuar o sa impingi pietoni..

Am vazut prezentarea pe youtube.Interesanta jucaria,nu ma atrage in totalitate,dar poate daca m-as da cu una,nu as spune nu daca ar fi vorba de traficul urban.

Si in legatura cu parcarea,din ce am vazut in video,NU E NEVOIE SA O PARCHEZI,ideea lui e sa mergi cu ea oriunde poate merge si un pieton (tren,lift,birou,etc).Ce-i drept,daca stai la etajul 4 si nu ai lift,ai cam pus-o :rolleyes:

Merci, Silencer... Nu am mers pe asa ceva..Eu sunt un tip caruia ii plac provocarile... In tinerete am practicat planorismul.. Iti inchipui ca inca nu am imbatranit inca (haaa!)

Am lifta... sic!

cu 4 000 de euro-mi iau motor serios... sau 2 decente...

personal nu-i vad un viitor mai mare ca al pogo stick-ului sau al altor inventii deastea "fortate"...

electrica deci autonomie mica, fara baterie self balancing-ul mai merge?

in mod sigur in viitor o scula din asta o ei la pretul unei biciclete mai acatarii... sa vedem! timpul alege...

Dar de ce sa punem numai raul inainte? Din descrierea facut de inventator are sistem de securtete bine gandit, cu GPS cuplat la mobil. Nu ai decat sa o ei in spate si asta ar atrage atentia... Apoi poti sa o legi chiar si de stalpul de la semafor sau oricare asa ceva de pe trotuar... Una din asta cred ca nu ar tenta ca nu poti ca pe motocicleta sa te sui pe ea si fuguta... E mai delicat pana inveti sa mergi pe ea...

Creazy Devil chiar asa de mult de fura in Danemarca?.. siicc

Mi-as cumpara una chiar de-ar fi sa fac credit pe micuta mea pensie...

Stai calm ca nu or sa fure gainarii astia de o noapte. daca e sa ti-o fure, ti-o fura cu tot cu GPS si alarma. is micute si incap intr-o dubita fara sa deranjeze. hotii merg pe ideea reclamei de la fodafone : tu ai idei, noi avem solutii.

In Danemarca nu se fura. adica se fura, dar gainarii de astea. scutere, biciclete.... si tot de-ai nostri is.

cu 4 000 de euro-mi iau motor serios... sau 2 decente...

personal nu-i vad un viitor mai mare ca al pogo stick-ului sau al altor inventii deastea "fortate"...

electrica deci autonomie mica, fara baterie self balancing-ul mai merge?

Mai tare ar fi sa ramii fara self balancing-ul ala in mers la viteza aia maxima a lui - atunci senzatii tari!